Bitfinex i Tether miesiąc temu dostali 30-dniowe przedłużenie, aby przedstawić krytyczny dokument finansowy przed NYAG

iFinex Inc, spółka macierzysta zarówno Tether, jak i Bitfinex złożyła wniosek o 30-dniowe przedłużenie składania kluczowych dokumentów dotyczących rezerw Tether i innych operacji finansowych w toczącym się procesie sądowym złożonym przez NYAG.

W pozwie wniesionym przez NYAG zarzuca się, że zarówno Bitfinex, jak i Tether były zamieszane w sprzeniewierzenie 850 milionów dolarów funduszy. Doprowadziło to do długotrwałej bitwy sądowej i oskarżeń przeciwko emitentowi stablecoinów i giełdzie kryptowalut Bitfinex.

Radca prawny iFinex w dniu 19 stycznia złożył wniosek do sądu o 30-dniowe przedłużenie cztery dni po wcześniejszym terminie wyznaczonym na 15 stycznia. Oficjalne pozew sądowy brzmiał: „Strony będą potrzebowały jeszcze kilku tygodni na przedstawienie dodatkowych informacji, aby OAG dokonała przeglądu produkcji i przedyskutowała między sobą dalsze postępowanie, jeśli konieczne będzie dalsze postępowanie”. Bitfinex jest oskarżony o pożyczenie 850 milionów dolarów od Tether na pokrycie swoich strat, jednak gdy zostali złapani, powiedzieli, że to pożyczka od emitenta stablecoinów.

Postępowanie sądowe wymagało również raportu z audytu Tethera na temat ich rezerw w dolarach amerykańskich wspierających krążący na rynku USDT, czego Tether unikał przez cały czas, mimo że twierdził, że jest w 100% wspierany. Tether po cichu zmienił to roszczenie w 2019 ze 100% do 74% swojej podaży USDT, która jest wspierana przez rezerwy dolara, podczas gdy reszta, którą twierdzi, jest zabezpieczona zróżnicowanym portfelem aktywów, które obejmowały również bitcoin.

O czym jest FUD Tether & BitFinex?

Jako emitent stablecoinów, Tether może wesprzeć obiegowe dostawy swojego tokena o taką samą ilość rezerw w USD, jednak niechęć Tether do poddania go audytowi przez osobę trzecią wywołała w przeszłości wiele pytań. Ta niejasność wokół rezerwy doprowadziła również do FUD Bitcoin, w którym wielu twierdziło, że Tether od czasu do czasu pompował cenę BTC. FUD został zawyżony artykułem opisującym możliwe powiązanie między przepływem USDT Tether a ceną rynkową BTC. Willy woo, wybitny analityk bitcoinów, obalił te twierdzenia.

17 stycznia 2021 r Wynik procesu sądowego, a zwłaszcza gdy iFinex przedłoży kluczowe dokumenty finansowe, odegrałby kluczową rolę na rynku kryptowalut, zwłaszcza w czasie, gdy wyścig o dominację stablecoinów na rynku amerykańskim i przestrzeni kryptograficznej rośnie. Post Breaking: Bitfinex and Tether Seek 30-dniowe przedłużenie na wyprodukowanie krytycznego dokumentu finansowego, zanim NYAG pojawił się jako pierwszy na Coingape.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coinmarketcap.com/headlines/news/breaking-bitfinex-and-tether-seeks-30-day-extension-to-produce-critical-financial-document-before-nyag/


Author: BitcoinSV.pl
CEO