Reguluj, nie zakazuj – powiedział Senat Nigerii bankowi centralnemu

Zaledwie kilka dni po tym, jak Bank Centralny Nigerii zakazał bankom przetwarzania płatności związanych z walutą cyfrową, Senat Nigerii wkroczył do akcji. Na sesji pod koniec zeszłego tygodnia Senat wezwał prezesa CBN do ponownej oceny stanowiska banku i znalezienia sposobu aby regulować branżę, a nie całkowicie jej zakazać.

Tydzień temu regulator wysłał okólnik do wszystkich banków, nakazując im zamknięcie rachunków związanych z cyfrową walutą. Zgodnie z okólnikiem waluty cyfrowe stanowią zagrożenie dla systemu finansowego Nigerii. Działał również w celu „ochrony Nigeryjczyków przed ryzykiem związanym z transakcjami kryptograficznymi”. Społeczność kryptowalut w tym kraju, która jest największa w Afryce i druga co do wielkości na świecie po Stanach Zjednoczonych, natychmiast wystąpiła przeciwko tej dyrektywie.

Niektórzy uważali, że CBN troszczy się o interesy nielicznych, na przykład kantorów wymiany walut. Senat Nigerii wkroczył teraz. Izba ustawodawcza chce, aby gubernator CBN poinformował swoją Komisję Bankową, dlaczego podjęła taką decyzję. Kilku senatorów zabrało głos, aby wyrazić swój sprzeciw wobec zakazu. Uważają, że Nigeria może zyskać znacznie więcej na regulowaniu branży, niż na całkowitym zakazie.

Technologia zmieniła sposób prowadzenia biznesu na całym świecie. Zaczęliśmy od barteru i przeszliśmy na kartę kredytową. Następny poziom to kryptowaluta i nie możemy od niej uciec. Obowiązkiem CBN jest przeniesienie Nigeryjczyków na wyższy poziom, nie zniechęcając ich ”- powiedział jeden z senatorów. „Nie stworzyliśmy i dlatego nie możemy tego zabić” – twierdzi inny prawnik, który wskazał, że nigeryjska młodzież nadal będzie szukać sposobu na dostęp do globalnych technologii, takich jak waluty cyfrowe.

Rząd nie może ich chronić przed każdą pojawiającą się technologią. Dlatego najlepszym podejściem jest uregulowanie go w sposób umożliwiający. Przemawiając do prasy po sesji, senator stwierdził ponadto, że CBN boi się walut cyfrowych tylko dlatego, że są one anonimowe, omyłkowo. Podczas gdy niektóre waluty cyfrowe, takie jak Monero, są anonimowe, Bitcoin jest wszystkim innym. Dr Craig Wright jasno to wyjaśnił. „To nie jest anonimowość, to prywatność. To ukrywanie szczegółów przed opinią publiczną; nie ci, którzy byli zaangażowani w wymianę, a już na pewno nie ci, którzy są zobowiązani przez prawo do monitorowania wymiany ”- podkreślił w jednym ze swoich wpisów na blogu.

W następstwie posunięcia Senatu nigeryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odrzuciła swoje plany dotyczące regulacji walut cyfrowych. Wydał oświadczenie, w którym w części stwierdzono: „W celu dopuszczenia do regulacyjnych ram inkubacji SEC, ocena wszystkich osób i produktów, na które ma wpływ okólnik CBN z 5 lutego 2021 r., Zostaje niniejszym wstrzymana do czasu, gdy takie osoby będą w stanie obsługiwać rachunki bankowe w nigeryjskiej bankowości system.”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/regulate-dont-ban-nigeria-senate-tell-central-bank/


Author: BitcoinSV.pl
CEO