Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

19 kwietnia 2021

Nieudolne DeFi a wystarczy skorzystać z blockchain Bitcoin SV (BSV)

Przestarzała sieć Ethereum jest dobra dla około 15 transakcji na sekundę na całym świecie i wykorzystuje oparty na kontach model konsensusu sieciowego w rozproszonej „maszynie stanu”, która wymaga, aby wszystkie węzły zgodziły się przejść, zanim faktycznie to zrobią. W przeciwieństwie do Bitcoin, gdzie walidację można przeprowadzić równolegle przez konkurujące węzły.

Zasadniczo Ethereum to jeden gigantyczny komputer, który wymaga, aby wszystkie jego części przechodziły razem przez każdy próg – dzięki czemu cała sieć jest tak szybka, jak najwolniejszy węzeł. To, co ma Ethereum, to absurdalnie wysoka wycena, efekt sieciowy i poparcie deweloperów. To sieć programistów dla programistów. Ale czy to jest dobre dla biznesu? To, jak zobaczysz, zależy od Twojego modelu biznesowego. Długo krytykowałem model biznesowy Ethereum jako celowo nieuczciwy i wkurza mnie fakt, że ludzie nadal gromadzą się w nim jako na platformie programistycznej. Jaki jest urok? Językiem używanym do programowania jest w większości nieznana „Solidność”, ograniczenia sieci są frustrujące, a społeczność nie ma żadnego prawdziwego sensu biznesowego. Ale wtedy przyszło mi do głowy! Skalowanie do funkcjonujących firm nigdy nie było częścią planu. Planem jest stworzenie tego rodzaju koszmarów!

DeFi Stack: Product and Application View

Ostatnio, patrząc na protokoły Polkadot, Loopring, Chainlink, AAVE, SushiSwap, UniSwap i inne protokoły „zdecentralizowanego finansowania” (DeFi), coś przyszło mi do głowy. Niektóre pomysły są interesujące, ale są one oparte na potrzebie protokołu warstwy bazowej, który nie jest skalowalny, i założeniu, że potrzeba niezwykle złożonej interoperacyjności jest dołączona do popularnego zasobu. Ale dlaczego nie wykorzystać aktywów, które można skalować, i po prostu zrobić prawdziwy rozwój biznesu, aby stworzyć płynność rynkową? Dzieje się tak, ponieważ pożyczki P2P, usługi bankowe i inne superlatywy DeFi nie dotyczą długoterminowego zastępowania scentralizowanego finansowania.

Chodzi po prostu o tworzenie tokenów w schemacie drukowania pieniędzy w celu wygenerowania płynności dla handlowców, aby mogli pompować ceny, które wzbogacają programistów, którzy mogą następnie wyjść do Ether, a ostatecznie do waluty fiducjarnej bez nadmiernego poślizgu. Przeczytaj jeszcze raz to ostatnie zdanie! Wiedziałem, że tak było podczas szaleństwa ICO, ponieważ był to rażący program zbierania funduszy z kotłowni, ale niektóre pomysły ruchu DeFi wydawały się bardziej utylitarne. Postanowiłem przyjrzeć się niektórym elementom mapy drogowej popularnych projektów. Jedyną rzeczą, która się wyróżniała, były niekończące się powiązania z inwestorami wysokiego ryzyka z Doliny Krzemowej – zwartą kliką miliarderów z Zachodniego Wybrzeża, którzy robią prawie wszystkie plany biznesowe z myślą o wycofaniu się; pompowanie wycen zamiast przychodów i skupianie się na obietnicach marketingowych zamiast budowania solidnych fundamentów.

W szczególności Peter Thiel, Reid Hoffman i Barry Silbert pojawiają się w prawie każdym projekcie DeFi. Czasami drogi do tych panów są trochę kręte, ale ich powiązania z tymi projektami są niezaprzeczalne albo poprzez granty, firmy macierzyste, a czasem bezpośrednie konsultacje. Te same kombinezony pojawiają się za każdym rogiem, co powinno skłonić wszystkich do zatrzymania się, zwłaszcza gdy drobny druk pokazuje, że żaden z aspektów tych protokołów nie może się skalować! Ale też nie muszą, ponieważ tokeny są biznesplanem!

Krok pierwszy: Zrób token

Krok drugi: zatrudnij agencję reklamową do stworzenia strony internetowej

Krok trzeci: wspomnij o Ethereum, skalowaniu i DeFi. Dodatkowe punkty za użycie słowa „zakłócenie”.

Krok czwarty: skonfiguruj wywiady i reklamy w CoinDesk będącym własnością Silberta.

Krok piąty: Zdobądź pożądaną ofertę w Coinbase, którego właścicielem jest Silbert.

Krok szósty: zacznij sprzedawać miliardy dolarów w żetonach wydrukowanych w kroku pierwszym.

Krok siódmy: Rzuć zyski na wprowadzenie nowego, chwytliwego tokena!

Krok ósmy: powtarzaj, aż SEC uderzy kogoś po rękach.

Przestrzeń DeFi nigdy nie miała być zrównoważona, a jedynymi ludźmi, którzy myślą, że to przyszłość finansów, są to łatwowierni inwestorzy detaliczni. Jasne i proste, Ethereum ledwie jest wystarczająco dobre, aby realizować te projekty na poziomie technicznym, ale ma wystarczająco dużą kapitalizację rynkową, aby każdy mógł czerpać zyski z używania narzędzi przez ludzi. A jeszcze bardziej interesujące jest to, że mapy drogowe większości protokołów drugiej warstwy są prawie tak niejasne i utrudnione jak mapa drogowa samego Ethereum!

Na przykład Polkadot ledwie jest w stanie wykonać 1000 transakcji na sekundę w idealnych warunkach, a przyszłość skalowania jest związana z mrocznym systemem „shardingu”, który degraduje zabezpieczenia w celu skalowania – co jest nie do przyjęcia w przypadku sieci, której głównym celem jest pomagają ułatwić ważny aspekt zarządzania transakcjami finansowymi.

Jak więc rozwiązałeś DeFi, Kurt?

Wydaje mi się to zbędne, ale rozwiązaniem jest skalowanie – ale nie tylko skalowanie blockchain! Wiemy już, że Bitcoin SV może się skalować. Potrzebujemy również rozwoju biznesu i operacji na skalę. Potrzebujemy ludzi do prawdziwej pracy już teraz! Wykorzystując model UTXO, rozproszony konsensus oparty na dowodach pracy, implementację prostej, skalowalnej maszyny wirtualnej i prosty do wdrożenia protokół tokenizacji, pomieszany bałagan tokenów DeFi można skonsolidować w niewielką garść przydatnych aplikacji wdrożonych przez renomowane firmy na Bitcoin SV.

Będą bezpieczniejsze, natychmiastowe w obsłudze, a opłaty nigdy nie osiągną ani grosza za transakcję – nawet przy globalnym użyciu. Ludzie minimalizują znaczenie przepustowości, ponieważ mają do tego motywację. Nie ma innego powodu, aby ignorować proste skalowanie, z wyjątkiem ochrony własnej kapitalizacji rynkowej w celu dalszego samodzielnego wzbogacania się. Ale nie popełnij błędu, skalowanie techniczne jest pierwszym blokiem konstrukcyjnym, który należy rozwiązać, a tylko Bitcoin SV rozwiązał to bez większych kompromisów w zakresie bezpieczeństwa, zarządzania lub implementacji. Oto odwzorowanie w skali BTC, ETH, BCH, ADA i DOT w porównaniu z przepustowością Bitcoin SV. Nie mamy nawet takich samych możliwości rozwoju. Pierwsze trzy są tak daleko w tyle, że ich logo nawet nie widać, ale Polkadot i Cardano to około 1/50 dostępnej przepustowości Bitcoin SV.

Bitcoin logo

Rozwiązania DeFi są ukierunkowane na rozwój biznesu. Ze względu na ich powiązania z Doliną Krzemową, różne produkty Ethereum mogą zyskać rozgłos w głównym nurcie i twierdzą, że mają powiązania z „prawdziwymi” finansami – cokolwiek to oznacza – ale nawet nie są one prawdziwe.

Ludzie nie używają tych protokołów do prowadzenia prawdziwych interesów ani do tworzenia prawdziwej wartości. Aby zdominować przestrzeń DeFi i naprawdę zakłócić (nienawidzę, że właśnie użyłem tego słowa) tradycyjne finanse, Bitcoin SV potrzebuje twardych przedsiębiorców, którzy nie tylko będą budować firmy i oprogramowanie, które umożliwią pożyczki P2P, bankowość, ubezpieczenia aktywów i legalne oferty papierów wartościowych , ale potrzebujemy ich, aby robili to ramię w ramię ze specjalistami ds. sprzedaży i rozwoju biznesu, aby wypychać modele biznesowe na rynek.

Gdyby rynek naprawdę konkurował o klientów, Ethereum byłby martwy w mniej niż dwanaście miesięcy, ponieważ sieć nie radzi sobie ze wzrostem. Wszystkie narzędzia istnieją już w Bitcoin SV. Wystarczy sporządzić biznesplan, zebrać trochę pieniędzy i sprzedać rozwiązania biznesowi lub opinii publicznej, tak jak zależy od tego Twoje życie! W tym momencie wszyscy zawodzą, ale jeśli biznesowo myślący ludzie z Bitcoin SV wyjdą i będą kontynuować rozwój rzeczywistej działalności, ujawni to rażące ograniczenia wszystkich naszych konkurentów, co zmusi wszystkie nowe firmy do przejścia na rynek. jedyna platforma, która się skaluje. Niestety dla leniwych mas rozwiązanie wygląda bardzo ciężko, ale prawdziwą wartość można ustalić tylko wtedy, gdy zachęty są zrównoważone. Na szczęście dla nas wszystkich, Bitcoin SV jest największą platformą na świecie do zmniejszania tarcia związanego z płatnościami, jednocześnie zwiększając integralność wartości, tokenów i prawdziwie zdecentralizowanych finansów! Wyjdź tam i zmień świat dzięki temu!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/i-just-solved-defi/