Filipiński regulator ostrzega przed oszustwem w postaci 350% zwrotu z cyfrowej waluty

Filipiński organ nadzoru opublikował publiczne zawiadomienie ostrzegające przed rosnącym oszustwem związanym z BTC. Oszustwo, znane jako BitAccelerate, kusi inwestorów obietnicami do 350% zwrotu z inwestycji. Ostrzegł również oszustów, że po skazaniu grozi im grzywna w wysokości ponad 100 000 USD i do 21 lat za kratkami. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opublikowała ostrzeżenie na swojej stronie internetowej, informując opinię publiczną, że BitAccelerate nie ma zezwolenia na prowadzenie działalności na Filipinach. Również BitAccelerator, projekt twierdzi, że jest platformą finansowania społecznościowego na blockchain.

Podobno zapewnia inwestorom długoterminowy plan inwestycyjny z aktywnym i pasywnym dochodem za pośrednictwem systemu poleceń. Wypłaty są przyciągające wzrok. Dla tych, którzy nie przynoszą żadnych bezpośrednich poleceń, wypłata wynosi 2% dziennego zysku. Zwiększa się o jeden punkt procentowy, gdy podwoisz liczbę bezpośrednich poleceń, przy 32 poleconych zarabiających inwestorowi 8% dziennego zysku. Minimalna wypłata wynosi 100 USD, zgodnie z jej stroną internetową. Ponadto twierdzi, że inwestor może osiągnąć 350% zysku pasywnego.

BitAccelerate polega na systemie poleceń, aby jego członkowie mogli zarabiać. To, według SEC, oznacza, że ​​jest zależna od funduszy od nowych inwestorów. To „ostatecznie obala roszczenie do zrównoważonego rozwoju, ponieważ cały system zależy całkowicie od nowych inwestorów, którzy zostaną zwabieni”. „Jednak w oparciu o nasze dane BITACCELERATE / BITACCELERATOR NIE JEST ZAREJESTROWANY w Komisji i NIE JEST UPOWAŻNIONY do pozyskiwania, przyjmowania lub przyjmowania inwestycji / lokat od społeczeństwa, ani do wydawania kontraktów inwestycyjnych i innych form papierów wartościowych” – zapewnił organ nadzorujący.

Ponadto firmy nie ma na liście firm zajmujących się aktywami cyfrowymi w Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP). Bank centralny musi zezwolić każdemu podmiotowi finansowemu, który chce wejść na filipiński rynek aktywów cyfrowych. SEC ponadto przypomniała opinii publicznej, że waluty cyfrowe mają bardzo zmienny charakter, szczególnie BTC.

Handel aktywami cyfrowymi jest również wysoce spekulacyjny i wiąże się z wysokim stopniem ryzyka, dodał. W związku z tym każda firma, która obiecuje stałą stopę dochodowego zwrotu, jest prawdopodobnie oszustwem. Ostrzegł również osoby zaangażowane w te oszustwa, że ​​wymiar sprawiedliwości będzie ich ścigał i karał. Mogą zapłacić maksymalną grzywnę w wysokości 5 milionów PHP (104 000 USD) lub grozi im kara do 21 lat więzienia lub jedno i drugie. SEC wydała w przeszłości takie ostrzeżenia, na przykład w sprawie Mining City, oszustwa wydobywczego w chmurze, który obiecał 92 USD dziennego zysku.

Wydał również nakaz zaprzestania działalności przeciwko Forsage, oszustwu, które również udawało platformę finansowania społecznościowego.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/philippines-regulator-warns-against-350-return-digital-currency-scam/


Author: BitcoinSV.pl
CEO