Dark web operator JokerStash przechodzi na emeryturę po zarobieniu 2,9 miliarda dolarów w BTC: raport

Jeden z najbardziej płodnych cyberprzestępców na świecie podobno przeszedł na emeryturę w rzadkim ruchu dla przestępczego podziemia. Znany tylko pod pseudonimem JokerStash, miał rzekomo obsługiwać największy na świecie rynek skradzionych kart kredytowych. Firma analityczna szacuje, że zarobił co najmniej 2,9 miliarda dolarów w BTC. JokerStash, którego Reuters określa jako zwierzchnik kryminalnego świata, prowadził Joker’s Stash – rynek skradzionych kart kredytowych i innych danych osobowych.

Firma analityczna Blockchain Elliptic jako pierwsza zgłosiła przejście na emeryturę podejrzanego. W swoim poście na blogu firma ujawniła, że ​​Joker’s Stash założył automatyczny koszyk do sprzedaży skradzionych kart kredytowych, który umożliwia użytkownikom filtrowanie i sortowanie kart, które chcieli kupić. Może to dotyczyć kraju, daty wygaśnięcia, banku i dowolnego innego atrybutu.

JokerStash otrzymał płatność tylko w BTC, zgodnie z Elliptic. „Aktualna cena jednej karty w Joker’s Stash waha się od 1 do 150 USD, przy czym te z górnej półki zawierają imię i nazwisko posiadacza karty, adres i numer ubezpieczenia społecznego”. JokerStash założył swoją platformę w 2014 roku, oferując podobno najszerszą sieć partnerów – czyli innych podejrzanych przestępców, którzy ukradli karty kredytowe poprzez włamania. W niektórych przypadkach ci partnerzy podobno drażnili swoich klientów z tygodniowym wyprzedzeniem, o tym, do której firmy będą mieli następny cel.

Firma Elliptic oszacowała dochód JokerStash, analizując przychody platformy i pobierane przez nią opłaty. Podobno na początku pobierał opłatę w wysokości 8%, później obniżając ją do 4%, gdy liczba użytkowników wzrosła. Pobrał również prowizję za sprzedaż wszystkich kart na platformie. Mając to na uwadze, Elliptic szacuje, że JokerStash otrzymał co najmniej 60 000 BTC w ciągu ostatnich sześciu lat. Osobny raport wskazuje, że cały swój dochód utrzymuje w BTC. W dzisiejszych cenach ta skrytka jest warta 2,88 miliarda dolarów. W swoim ogłoszeniu JokerStash wskazał, że da wszystkim użytkownikom 30 dni na wydanie sald konta. 15 lutego zobowiązał się wyczyścić wszystkie swoje serwery i przejść na „zasłużoną emeryturę”.

Zapewnił, że nie wróci, a zatem wszystkie przyszłe wersje jego rynku będą oszustami. Miał nawet kilka rad dla innych „cyber-gangsterów”. Zachęcał ich, by „nie zatracali się w pogoni za łatwymi pieniędzmi. Pamiętaj, że nawet wszystkie pieniądze na świecie nigdy cię nie uszczęśliwią, a wszystkie najcenniejsze rzeczy w życiu są darmowe ”.

JokerStash jest jednym z nielicznych cyberprzestępców, którzy opuszczają rynek na własnych warunkach. Organy ścigania stały się biegle w ich tropieniu, zwłaszcza jeśli używają kryptowalut. W przeszłości FBI próbowało rozprawić się ze Stashem Jokera, ale bezskutecznie. Podczas gdy spowodował upadek rynku internetowego, platforma darknet nadal działała – ale nadchodzi prawo i ci faceci o tym wiedzą.

BTC (Bitcoin Core) jest najmocniej skryminalizowaną kryptowalutą.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/dark-web-operator-jokerstash-retires-after-making-2-9b-in-btc-report/


Author: BitcoinSV.pl
CEO