Bill 303. Iowa wprowadza nowy rachunek na blockchain (Bitcoin SV ?) i inteligentne kontrakty

Iowa wprowadziła nowe przepisy, które uznają w prawie przypadki użycia blockchain i inteligentnych kontraktów, wprowadzając podstawę prawną dla tej technologii po raz pierwszy w stanie. Senat Bill 303 jest opisany w preambule jako „ustawa dotycząca transakcji elektronicznych poprzez zezwolenie na wykorzystanie technologii rozproszonej księgi i inteligentnych kontraktów” w stanie Iowa.

Ustawa, zaprezentowana na początku tego tygodnia przez republikańskiego senatora Marka Lofgrena, wprowadza parytet statusu prawnego inteligentnych kontraktów jako innych form bezpiecznych zapisów, chyba że wyraźnie stwierdzono inaczej. Ustawa rozszerza również definicję „kontraktu”, obejmującą inteligentne kontrakty i inne umowy zabezpieczone technologią rozproszonej księgi. W rezultacie rachunek oznacza, że ​​żadna umowa nie zostanie uznana za niezgodną z prawem, ponieważ jest inteligentną umową.

Definicje „zapisu elektronicznego” i „podpisu elektronicznego” obejmują również zapisy i podpisy zabezpieczone na łańcuchu bloków, które dają moc prawną do wykorzystywania przypadków DLT w prawie. Środki są kluczowe dla nadania mocy prawnej umowom, podpisom i zapisom zabezpieczonym na blockchainie, według źródeł państwowych.

Ustawodawstwo opiera się na wcześniejszych zasadach wprowadzonych w tym stanie, mających na celu wyłączenie walut cyfrowych z niektórych przepisów dotyczących papierów wartościowych i transmisji pieniędzy, w ramach wysiłków ustawodawcy stanowego, aby zapewnić odpowiednią podstawę prawną dla rozwoju technologii blockchain. Środki te pojawiają się w czasie rosnącego zainteresowania technologią blockchain i inteligentnymi kontraktami w stanie i szerzej w całych Stanach Zjednoczonych.

Dzięki licznym zastosowaniom zarówno w sektorze komercyjnym, jak i publicznym, przepisy dają pewność prawną i jasność programistom, innowatorom i organizacjom polegającym na DLT i inteligentnych kontraktach. Ustawa jest odpowiedzią stanu Iowa na przepisy wprowadzane w innych stanach, aby stworzyć podstawy prawne dla większego polegania na tych technologiach w przyszłości.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/iowa-introduces-new-bill-for-blockchain-and-smart-contracts/


Author: BitcoinSV.pl
CEO