Bank of Canada: Koronawirus może przyspieszyć powstanie cyfrowej waluty banku centralnego

Według banku centralnego kraju plany dotyczące cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w Kanadzie mogą zostać przyspieszone z powodu pandemii koronawirusa. Bank of Canada powiedział, że globalny kryzys zdrowotny przyspieszył pilną potrzebę opracowania wspieranej przez państwo waluty cyfrowej, która może teraz nastąpić wcześniej, niż wcześniej przewidywano. Jednak bank chciał zwrócić uwagę, że nie był jeszcze „przesądzony” wniosek o wyemitowanie CBDC.

Zastępca gubernatora Banku Kanady Tim Lane został cytowany przez agencję Reuters, mówiąc, że bank analizuje okoliczności, które mogą spowodować uruchomienie cyfrowej waluty. „Od kilku lat Bank of Canada analizuje, jakie okoliczności mogą skłonić Kanadę do podjęcia decyzji o emisji cyfrowej waluty. Pandemia może doprowadzić nas do decyzji wcześniej, niż się spodziewaliśmy… Waluta cyfrowa nie jest przesądzona. ” Zwracając uwagę na postępy poczynione w innych krajach, w tym w Chinach, w kierunku CBDC, Lane powiedział, że może zobaczyć scenariusz, w którym cyfrowa waluta zagranicznego banku centralnego mogłaby zostać użyta w Kanadzie. „Z pewnością możemy sobie wyobrazić sytuację, w której inne banki centralne uruchomiłyby cyfrową walutę, która mogłaby być coraz częściej używana w Kanadzie… Gdyby tak się stało… mogłoby to zagrozić roli dolara kanadyjskiego”.

Jednak zauważył, że waluty cyfrowe, takie jak BTC, nie były „wiarygodne” jako alternatywa dla fiat na przyszłość. „Kryptowaluty, takie jak [BTC], nie mają wiarygodnego roszczenia do tego, aby stać się pieniądzem przyszłości. Niedawny wzrost ich cen wygląda mniej jak trend, a bardziej jak manię spekulacyjną ”. Komentarze mogą sugerować, że bank centralny chce przyspieszyć tempo prac nad swoją cyfrową walutą, z perspektywą dalszych prób w najbliższej przyszłości.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bank-of-canada-coronavirus-could-accelerate-central-bank-digital-currency/


Author: BitcoinSV.pl
CEO