Indie przygotowują się do całkowitego zakazu walut cyfrowych: raport

Międzyresortowa komisja wysokiego szczebla zaproponowała całkowity zakaz dla wszystkich walut cyfrowych w Indiach. Komisja zaproponowała jednak, aby rząd zalegalizował cyfrową walutę emitowaną przez państwo, przygotowując grunt pod przystąpienie Indii do globalnego wyścigu CBDC.

Nirmala Sitharaman, minister finansów Indii, ujawnił zalecenia komisji, odpowiadając na pytania ustawodawców podczas sesji parlamentarnej. O tym, czy rząd zamierza wydać surowe wytyczne dotyczące walut cyfrowych, ujawnił, że zmierza w kierunku całkowitego zakazu. Stwierdził: „Międzyresortowy komitet wysokiego szczebla (IMC) powołany pod przewodnictwem Sekretarza ds. Gospodarczych w celu zbadania zagadnień związanych z wirtualnymi walutami i zaproponowania konkretnych działań w sprawie zalecanej w swoim raporcie, aby wszystkie prywatne kryptowaluty, z wyjątkiem wirtualnych walut emitowanych przez stan, będą zakazane w Indiach. ”

Minister Nirmala ujawnił, że rząd rozważa zalecenia komisji. Po podjęciu decyzji przedstawi parlamentowi swoje stanowisko w sprawie dalszych procesów legislacyjnych. Następnie powtórzył, że rząd Indii nie uważa Bitcoina i innych walut cyfrowych za prawny środek płatniczy. „W przemówieniu budżetowym na lata 2018-19 ogłoszono, że rząd nie bierze pod uwagę kryptowalut jako prawnego środka płatniczego ani monet i podejmie wszelkie środki w celu wyeliminowania wykorzystania tych kryptowalut w finansowaniu nielegalnych działań lub w ramach systemu płatności.” Podobnie jak w przypadku kilku innych indyjskich urzędników rządowych, minister obiecał rządowe wsparcie dla technologii blockchain. Uważa, że ​​blockchain może być fundamentem przyszłej gospodarki cyfrowej Indii.

Przesłanie ministra przypomina niedawno zaproponowaną przez rząd ustawę, która ma utorować drogę do cyfrowej rupii. Jak donosi CoinGeek, projekt ustawy ma na celu zakazanie „prywatnych kryptowalut”. Nie zawiera jednak szczegółowych informacji na temat tego, czym jest prywatna waluta cyfrowa, a niektórzy wskazują, że zdecentralizowany charakter Bitcoina zwalnia go z uznania go za prywatną walutę cyfrową. W innym miejscu lokalny raport ujawnił, że rząd podjął już kroki w celu wprowadzenia zakazu walut cyfrowych.

W raporcie BloombergQuint cytowano wyższego urzędnika, którego nazwisko nie ujawniało. Urzędnik ujawnił, że Indie modelują swoje podejście na postawie Chin wobec waluty cyfrowej. Jednak zakaz będzie egzekwowany stopniowo i etapami. Daje to właścicielom walut cyfrowych możliwość sprzedaży wszystkich swoich aktywów, powiedział przedstawicielowi biznesowemu.

Dla indyjskich przedsiębiorców zajmujących się cyfrową walutą jedyne, co mogą zrobić, to czekać, uważa Sathvik Vishwanath, założyciel giełdy Unocoin. Powiedział outletowi: „Wszyscy czekamy na szczegóły (proponowanego prawa), które zostaną ujawnione, aby określić nasz następny kierunek działań. Jeśli rząd zdecyduje się na zakazanie wszystkich kryptowalut, z wyjątkiem tych wspieranych przez państwo, kontynuowanie naszej działalności w Indiach nie będzie miało sensu. Ale będziemy musieli poczekać i popatrzeć ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/investors-to-get-reprieve-as-india-gears-up-for-total-ban-on-digital-currencies-report/


Author: BitcoinSV.pl
CEO