Argo Blockchain planuje ekspansję w USA z kopalnią o mocy 200 MW w Teksasie

Notowany na giełdzie londyńskiej Argo Blockchain PLC (LSE: ARB) ogłosił plany otwarcia nowego 200-megawatowego zakładu w południowym regionie Stanów Zjednoczonych. Kopalnia kryptowalut zawarła niewiążący list intencyjny (LOI) z DPN LLC z Nowego Jorku, aby uzyskać 320 akrów ziemi w zachodnim Teksasie. Zakup gruntu będzie kosztował 17,5 miliona dolarów, a Argo Blockchain sfinansuje go za pomocą nowych udziałów, które zostaną przydzielone DPN po podpisaniu ostatecznej umowy i spełnieniu powiązanych warunków.

W komunikacie prasowym dyrektor generalny Argo, Peter Wall, powiedział: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani planowanym przejęciem. Daje Argo ogromną kontrolę nad operacjami wydobywczymi, a także znaczące możliwości ekspansji ”. „Ponadto udało nam się zapewnić dostęp do jednej z najtańszych na świecie energii odnawialnej w miejscu, w którym zachęca się i zachęca do innowacji w nowych technologiach” – dodał.

Po podpisaniu ostatecznej umowy Argo Blockchain wyemituje nowe akcje o wartości 5 mln USD na rzecz DPN, z pozostałymi udziałami w wysokości 12,5 mln USD, które zostaną wyemitowane w ratach, zgodnie z umownymi kamieniami milowymi. Argo oprze wartość wszystkich nowych akcji zwykłych na 3-dniowym VWAP (średnia cena ważona wolumenem). Teren ma dostęp do 800 megawatów energii elektrycznej.

Argo zamierza w ciągu najbliższych 12 miesięcy zbudować nowy obiekt do wydobywania kryptowalut o mocy 200 MW. Argo poinformował również, że planuje zaciągnąć „wstępnie wynegocjowaną” pożyczkę w wysokości 100 milionów dolarów na budowę zakładu w Teksasie i rozszerzenie floty górniczej. Umowa nadal podlega głosowaniu akcjonariuszy. Argo zwoła walne zgromadzenie, na którym jego akcjonariusze zostaną poproszeni o zatwierdzenie przydziału i emisji (a) nowych udziałów do DPN LLC oraz (b) emisja kolejnych nowych udziałów w celu pozyskania kapitału w celu sfinansowania zaliczki (lub depozytu ) kredytu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/argo-blockchain-plans-to-us-expansion-with-200mw-facility-in-texas/


Author: BitcoinSV.pl
CEO