Pięciu usługodawców pierze większość cyfrowej waluty BTC wg. Chainalysis

Większość prania pieniędzy w kryptowalutach jest ułatwiona dzięki zaskakująco małej liczbie usługodawców i adresów portfeli. W nowym raporcie Chainalysis szczegółowo przeanalizowano przepływ nielegalnych transakcji w walutach cyfrowych i odkryto, że 270 adresów portfeli było odbiorcami 55% wszystkich nielegalnych transakcji walutowych; Ogółem grupa 270 osób łącznie otrzymała nielegalną walutę cyfrową o wartości 1,3 miliarda dolarów.

addresses to illicit fund ratio

Co ciekawe, 55% wszystkich nielegalnych transakcji zostało wypranych za pośrednictwem pięciu największych usług w zakresie prania pieniędzy w cyfrowej walucie. „Ogólnie rzecz biorąc, dane jasno pokazują, że większość nielegalnych funduszy trafia na adresy depozytów usług, dla których pranie pieniędzy stanowi ogromną część ich działalności, do tego stopnia, że wiele z nich wydaje się nie mieć innego celu” – powiedział Chainalysis Raport o przestępstwach kryptograficznych z 2021 r.

year to year percentages

Większość nielegalnych funduszy pochodzi od przestępców przeprowadzających ataki ransomware, a następnie pieniądze pochodzące z rynków Darknet, fundusze skradzione w wyniku włamania lub exploita oraz fundusze pochodzące z oszustw.

percentages by category

Pomimo tego, że są popularnymi dostawcami usług prania pieniędzy, znaczna ilość nielegalnych funduszy jest wysyłana do legalnych giełd cyfrowych walut. „Mniejsza, ale wciąż znacząca część trafia również na adresy depozytów, przeprowadzając dużą liczbę legalnych transakcji, co może pozwolić nielegalnej działalności na ucieczkę spod radaru, wzmacniając potrzebę, aby specjaliści ds. Zgodności i śledczy rygorystycznie oceniali wszystkie adresy depozytów” – powiedział Chainalysis .

where illicit funds get sent

W całym raporcie Chainalysis podkreśla, że ​​śledczy i funkcjonariusze organów ścigania powinni bliżej przyjrzeć się niektórym adresom wymiany, o których wiadomo, że są związane z praniem pieniędzy.

Chainalysis uważa, że ​​zbadanie tych posiadaczy adresów portfeli i dostawców usług, którzy hostują adresy portfeli, zniechęci przestępców do korzystania z cyfrowej waluty w celu ułatwienia przestępstwa. „Organy ścigania mogą znacznie utrudnić cyberprzestępcom możliwość zamiany kryptowaluty na gotówkę poprzez identyfikację i ściganie właścicieli tych adresów depozytowych” – powiedział Chainalysis.

„Ponadto pokazuje to, że usługi obsługujące te adresy depozytów, z których większość należy do usług zagnieżdżonych, muszą dokładniej monitorować transakcje. One również mogą uczynić ekosystem kryptowalut bezpieczniejszym, rozprawiając się z najgorszymi przestępcami. ” Możesz dowiedzieć się więcej o nielegalnych przepływach transakcji, ich ostatecznych miejscach docelowych, odsetku nielegalnych transakcji, które obejmuje każdy kraj, i więcej w raporcie Chainalysis z 2021 r. O przestępczości kryptograficznej.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/five-service-providers-launder-a-majority-of-digital-currency/


Author: BitcoinSV.pl
CEO