Indie omijają parlament i przyjmą ustawę, która mogłaby zakazać cyfrowych walut

Rząd Indii jest podobno w trakcie szybkiej modyfikacji prawa, które może zakazać walut cyfrowych w tym kraju. Rząd Indii zaproponował niedawno „Kryptowalutę i rozporządzenie w sprawie ustawy o walucie cyfrowej 2021”. Miał on być przedmiotem debaty podczas trwającej sesji parlamentarnej w sprawie budżetu krajowego.

Wielu ekspertów zajmujących się walutami cyfrowymi w Indiach było optymistami, że debata parlamentarna przyniesie pozytywne rezultaty. Przewidywali, że ustawodawcy nie zajmą stanowiska totalitarnego i wprowadzą do niego regulacje upoważniające. Jednak według CNBC-TV18 parlament może nie mieć możliwości zmiany ustawy.

Biznesowa stacja telewizyjna donosi, że poufne źródło ujawniło, że rząd będzie postępował zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ustawy. „Źródła wskazują nam, że rząd może obrać drogę rozporządzeń, aby uchwalić„ Ustawę o kryptowalutach i regulacjach dotyczących waluty cyfrowej ”- podał serwis informacyjny. „Mówiąc ściślej, sekretarz gabinetu w Ministerstwie Finansów rozpoczął przygotowywanie projektu szczegółów rozporządzenia i rząd uważa, że ​​będzie chciał wprowadzić tę ustawę w ciągu miesiąca od zatwierdzenia tego zarządzenia. Chcą, aby ten rachunek został rozliczony jak najszybciej. Punkt informacyjny ujawnił ponadto, że podczas ostatniego posiedzenia rząd zatwierdził proces uchwalenia ustawy. „Wszystkie oczy będą skierowane na rząd i to, jak szybko będzie mógł to zrobić, ponieważ parlament obraduje, a rozporządzenie może zostać wprowadzone tylko wtedy, gdy parlament nie obraduje”.

Rozporządzenia w Indiach to ustawy, które są ogłaszane przez Prezydenta Indii na zalecenie Rady Ministrów. Mają taką samą moc jak ustawa parlamentu. Jak ujawnił outlet, rząd może doprowadzić do rozporządzeń tylko wtedy, gdy parlament nie obraduje. Indyjski przemysł walut cyfrowych jest nadal optymistą, że rząd dostosuje się do ich poglądów na temat przepisów. Sumit Gupta, założyciel największej giełdy indyjskiej CoinDCX, stwierdził:

Branża rozpoczęła również kampanię mającą na celu pokazanie szerokiego wsparcia walut cyfrowych w Indiach. Kampania, nazwana #IndiaWantsCrypto, zaprasza opinię publiczną do poparcia jej petycji przeciwko zakazowi walut cyfrowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/india-to-bypass-parliament-for-a-bill-that-could-ban-digital-currencies/


Author: BitcoinSV.pl
CEO