Bank of Korea: Traktuj CBDC jako aktywa fiducjarne, a nie wirtualne

Bank of Korea powiedział, że waluty cyfrowe banku centralnego nie są wirtualnymi aktywami, ale alternatywną formą waluty fiducjarnej, wymagającej pewnych zmian prawnych przed jakimkolwiek przyszłym wprowadzeniem na rynek krajowy. Komentarze przychodzą wraz z publikacją badań przeprowadzonych przez bank w 2020 roku, badających mnóstwo kwestii prawnych związanych z emisją waluty fiducjarnej na blockchainie.

Zgodnie z ich ustaleniami, CBDC mają wspólny status prawny waluty fiducjarnej, a zatem mogą być swobodnie wymieniane, przechowywane przez banki i wykorzystywane w taki sam sposób, jak każdy inny depozyt gotówkowy, podały lokalne serwisy informacyjne. W szczególności badania sugerują, że ponieważ CBDC nie są aktywami majątkowymi, nie podlegałyby obecnie przepisom chroniącym przed przestępstwami, takimi jak kradzież i defraudacja.

W raporcie zauważono, że przyjęcie cyfrowej waluty może przynieść znaczny wzrost PKB, a także zwiększyć wydajność systemu monetarnego w Korei. „Przejście z gotówki na walutę cyfrową może podnieść PKB nawet o 3 procent. Digitalizacja waluty przyspieszyłaby obieg gotówki i zmniejszyła koszty utrzymania. Byłby to również skuteczny sposób na osiągnięcie ujemnych stóp procentowych, ogólnie poprawiając zarządzanie monetarne rządu ”. Odkrycia pomogą sformułować strategię Korei wokół cyfrowej waluty banku centralnego w czasie, gdy inne kraje w regionie i na całym świecie realizują własne plany w tempie.

Wskazując na postępy poczynione w zakresie CBDC w Chinach, badania sugerują, że Korea potrzebuje własnych strategii, aby przeciwdziałać dążeniu Chin do dominacji globalnej waluty rezerwowej wraz z nadchodzącym cyfrowym juanem. „Dolar amerykański może być standardową walutą gotówki, ale Chiny dążą do tego, aby cyfrowy juan stał się nowym dominującym środkiem płatniczym. Korea Południowa musi opracować strategie dotyczące tego, jaką pozycję kraj zajmie w nowej erze monetarnej ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bank-of-korea-treat-cbdcs-as-fiat-not-virtual-assets/


Author: BitcoinSV.pl
CEO