Aktualizacja oprogramowania węzła Bitcoin SV znosi limity i zwiększa przepustowość szczepień przeciwko COVID-19

Bitcoin SV rozwija się do potencjalnie nieograniczonej skali dzięki najnowszej wersji swojego oprogramowania. Organizacja branżowa z siedzibą w Szwajcarii, Stowarzyszenie Bitcoin, ogłosiła wydanie oprogramowania Bitcoin SV Node w wersji 1.0.7 (Dynastic). Wydanie, które jest już dostępne do pobrania z bitcoinsv.io, jest sfinalizowaną wersją styczniowej publicznej wersji beta v1.0.7.

Aktualizacja poprawiła obsługę długich łańcuchów niepotwierdzonych transakcji, ponieważ domyślny limit transakcji przodka i rodzica płaci dziecko (CPFP) został wydłużony z 25 do 1000. Podczas testów przetestowano dłuższe łańcuchy i zaobserwowano liniową wydajność, która wskazuje, że przyszłe aktualizacje oprogramowania prawdopodobnie całkowicie usuną ograniczenie łańcucha. Wydanie Dynastic kończy proces zastępowania starszego asemblera blokowego, zaimplementowanego w późniejszych wersjach oprogramowania Bitcoin Core (BTC), nowym asemblerem bloków dziennika dla sieci Bitcoin SV (BSV). Ta zmiana obsługuje teraz długie łańcuchy niepotwierdzonych transakcji i wprowadziła uproszczoną logikę wyboru transakcji, w tym usunięcie możliwości nadawania priorytetów transakcjom na podstawie powiązanej opłaty za transakcję.

Nadawanie priorytetów transakcjom na podstawie tego, ile górnicy mogą zarobić na opłatach, nie jest już konieczne w sieci Bitcoin SV, która oferuje transakcje o niskich opłatach. Steve Shadders, dyrektor techniczny zespołu ds. Infrastruktury Bitcoin SV, wyjaśnił, dlaczego ta redukcja opłat była tak znacząca: „Wraz z pojawieniem się limitu wielkości bloku 1 MB i pomysłów na rynek opłat. Pomysł polegał na tym, że ograniczenie rozmiaru bloku stworzyłoby zapotrzebowanie na miejsce na blok i podniosło opłaty transakcyjne, które użytkownicy mogliby skutecznie ubiegać o włączenie do bloku. Ale to stworzyło nowy wymóg zarządzania oprogramowaniem Bitcoin. Jeśli górnik nie może wybrać wszystkich dostępnych transakcji z powodu limitu 1 MB, musi upewnić się, że wybrał te, które płacą najwyższe stawki opłat, aby zmaksymalizować swoje przychody, pozostawiając mniej lukratywne transakcje innemu górnikowi do późniejszego odebrania ”.

Shadders skomentował: „Usunięcie limitów CPFP i przodków z sieci Bitcoin SV było jednym z najbardziej pożądanych ulepszeń, jakie otrzymaliśmy od firm i użytkowników końcowych. W dzisiejszym wydaniu limit ten został skutecznie usunięty – i zostanie całkowicie usunięty po wystarczającym publicznym przetestowaniu nowego limitu 1000 transakcji. Z niecierpliwością czekam na kolejną falę innowacji w tej przestrzeni, którą umożliwi dzisiejsza aktualizacja, ponieważ przedsiębiorstwa opracowują nowe przypadki użycia jedynego łańcucha bloków, który można skalować w celu spełnienia ich wymagań ”.

Więc co właściwie oznacza to ograniczenie usuwania w praktyce? Jednym z przykładów użycia są złożone aplikacje do gier opartych na logice, takie jak BitBoss, które będą teraz w stanie uruchamiać znacznie bardziej złożone gry online w miarę podnoszenia limitów. BitBoss miał obejście, które pozwoliłoby graczom grać nieco powyżej poprzedniego 25-łańcuchowego limitu transakcji, ale gracze nadal często napotykali speedbum, gdy czekali na następny blok, aby potwierdzić. Wraz z podniesieniem tych limitów z 25 do 1000, to wąskie gardło nie będzie już miało miejsca. BitBoss będzie teraz mógł uruchamiać bardziej złożone gry na swojej platformie. Limit 25 połączonych transakcji był w rzeczywistości ograniczeniem zakresu podejmowania decyzji lub tur, które można było zaangażować w grę – tworząc najbardziej skomplikowaną grę, w którą można grać, coś w rodzaju blackjacka.

Po usunięciu limitu rodzaje gier i ich złożoność znacznie się rozszerzają. Inny przypadek podniesienia limitu może potencjalnie wpłynąć na wszystkich w USA. Dostarczenie szczepionki na koronawirusa to zadanie herkulesowe. Cyfrowa platforma weryfikacji szczepień VXPass umożliwia pacjentom otrzymywanie szczepionek w dowolnym miejscu.

Bitcoin SV node software update lifts limits and uplifts COVID vaccination throughput zdnet

Opracowana przez dr Clemens Ley aplikacja zapewnia, że ​​ludzie otrzymają drugą dawkę szczepionki bez konieczności posiadania dokumentacji lekarza lub szpitala. Pacjenci mają swobodę otrzymania drugiej dawki od dowolnego dostawcy w sieci VXPass.

Pacjenci rejestrują się i przedstawiają otrzymany kod QR lekarzowi po otrzymaniu pierwszej dawki. Następnie otrzymują prywatny token potwierdzający. Aplikacja informuje ich o terminie kolejnego szczepienia i umożliwia wykonanie drugiego szczepienia u dowolnego dostawcy – eliminując wyzwania logistyczne, jakie napotka jeden lekarz, próbując zapewnić, że wszyscy pacjenci zostaną zaszczepieni dwukrotnie.

Dr Ley powiedział, że w bezpośrednim wyniku rozszerzenia limitu transakcji łańcuchowych platforma VXPass byłaby w stanie obsłużyć dodatkowych 150 pacjentów na godzinę w jednym miejscu szczepień.

Dystrybucja 640 milionów dawek jest ogromnym wyzwaniem logistycznym dla Stanów Zjednoczonych i może przytłoczyć amerykański system opieki zdrowotnej. Zwiększona przepustowość oferowana przez VXPass to rzeczywiście dobra wiadomość. Podczas gdy Stany Zjednoczone dążą do tego, aby każdy otrzymał oba zastrzyki szczepionki, zniesienie limitu transakcji BSV nastąpiło w samą porę, aby przynieść korzyści wszystkim – dokładnie wtedy, gdy najbardziej tego potrzebują.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.zdnet.com/article/bitcoin-sv-node-software-update-lifts-limits-and-uplifts-covid-vaccination-throughput/


Author: BitcoinSV.pl
CEO