Tajska giełda Bitkub zamyka nowe rejestracje po wezwaniu SEC

Tajlandzki regulator papierów wartościowych nakazał największej giełdzie w kraju wstrzymanie rejestracji po serii przerw w styczniu. Giełda kryptowalut Bitkub będzie teraz musiała zająć się pięcioma kluczowymi obszarami przedstawionymi przez organ nadzorujący, w tym zintegrowaniem systemu, który jest lepiej przystosowany do obsługi skoków wolumenu obrotu.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wysłała zawiadomienie do Bitkub dwa tygodnie temu po trzech wyłączeniach w styczniu. Wraz ze wzrostem cen większości walut cyfrowych wolumen obrotu wzrósł pięciokrotnie.

Fala przytłoczyła system Bitkuba, prowadząc do przerw w dostawach. SEC wysłała zawiadomienie do giełdy, nakazując jej naprawienie problemów lub podjęcie działań regulacyjnych. Jak informował wówczas Bangkok Post, giełda tymczasowo zawiesiła swoje usługi, aby rozwiązać te problemy. Od tego czasu ponownie nie otworzyła usług. Jednak, jak donosi teraz gazeta, SEC nadal uważała, że ​​system Bitkub jest niewystarczający, aby dostosować się do obecnego wolumenu obrotu. Od tego czasu nakazał giełdzie zawieszenie nowych rejestracji do czasu rozwiązania wszystkich problemów systemowych. Obejmuje to wstrzymanie wszystkich oczekujących potwierdzeń i procesów weryfikacji tożsamości dla nowych klientów.

W swoim oświadczeniu organ nadzorujący nakazał giełdzie zajęcie się pięcioma kluczowymi obszarami, zanim będzie mogła wznowić swoje normalne usługi. Obejmują one zapewnienie systemu transakcyjnego, który jest w stanie obsłużyć projektowany wolumen obrotu, który będzie miał miejsce w przyszłości. System musi być również ustawiony tak, aby umożliwić użytkownikom wycofanie wszystkich swoich zasobów w przypadku awarii systemu. Bitkub musi również mieć system, który umożliwia użytkownikom składanie skarg i kierowanie ich do przedstawicieli obsługi klienta. Będzie musiał również zapewnić plan ciągłości działania na wypadek nagłych przypadków.

Wreszcie, Bitkub musi również zapewnić system weryfikacji, który może dokładnie udowodnić tożsamość jego użytkowników. Giełda zgłosiła, że ​​ma ponad 800 000 aktywnych kont handlowych. Jednak anonimowe źródło poinformowało Bangkok Post, że tylko około połowa tych kont ma zweryfikowaną tożsamość. Bitkub zobowiązał się rozwiązać wszystkie problemy zgłoszone przez regulatora i kontynuować współpracę z organem nadzorującym w przyszłości. Giełda obecnie dominuje na rynku tajskim, a niektóre raporty wskazują, że jej udział w rynku przekracza 90%.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/thai-exchange-bitkub-shuts-down-new-signups-after-sec-order/


Author: BitcoinSV.pl
CEO