Korea Północna dokonuje cyberataków i kradzieży BTC w celu finansowania broni jądrowej mówi ONZ

Korea Północna polegała na cyberatakach, aby sfinansować modernizację swojego arsenału broni jądrowej i rakiet balistycznych, przy pomocy materiałów i technologii z innych zbuntowanych państw, takich jak Iran, zgodnie z ustaleniami ekspertów badającymi wpływ sankcji na ten kraj.

Panel ekspertów przy ONZ, którym powierzono monitorowanie wpływu i egzekwowania sankcji wobec tego kraju, przedstawił w tym tygodniu swoje ustalenia członkom Rady Bezpieczeństwa, sugerując, że „całkowita kradzież wirtualnych aktywów od 2019 do listopada 2020 r.… około 316,4 miliona dolarów ”.

Panel ustalił, że Korea Północna działała za pośrednictwem szeregu cyberprzestępców, aby atakować banki, giełdy kryptowalut i inne instytucje, próbując ukraść pieniądze na finansowanie swoich nielegalnych programów. Szczególnie zainteresowani są BTC.

Zwrócili również uwagę na zaangażowanie Iranu w Korea Mining Development Trading Corporation, główną jednostkę zajmującą się handlem bronią w tym kraju i jej głównego eksportera pocisków i innej broni objętej sankcjami.

Według raportu opublikowanego przez panel, niezidentyfikowany kraj ONZ powiedział, że Korea Północna i Iran „wznowiły współpracę przy projektach rozwoju rakiet dalekiego zasięgu… podobno obejmowały transfer krytycznych części, a ostatnia dostawa związana z tą relacją zajęła miejsce w 2020 r. ”

Odpowiadając na zarzuty, Iran powiedział, że „wstępny przegląd informacji dostarczonych nam przez panel wskazuje, że fałszywe informacje i sfabrykowane dane mogły zostać wykorzystane w dochodzeniach i analizach panelu”.

Korea Północna podlega międzynarodowym sankcjom mającym na celu uniemożliwienie finansowania jej programów broni jądrowej i balistycznej. Ustalenia ONZ pokazują rolę, jaką cyberprzestępczość odegrała w finansowaniu nielegalnego rozwoju broni w Korei Północnej, a także ryzyko, jakie stanowi dla użytkowników waluty cyfrowej trzymającej pieniądze na giełdach kryptowalut.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/north-korea-relying-on-cyberattacks-to-fund-nuclear-weapons-experts/


Author: BitcoinSV.pl
CEO