Francuski regulator chce, aby europejski organ regulował waluty cyfrowe

Czołowy francuski regulator rynków finansowych chce, aby Unia Europejska zmieniła sposób, w jaki nadzoruje cyfrową walutę i branżę blockchain. Zaproponowała ujednolicone podejście w regionie, z jednym organem odpowiedzialnym za formułowanie przepisów dla szybko rozwijającej się branży. W niedawnym przemówieniu przewodniczący Autorité des Marchés Financiers Robert Ophèle wypowiedział się na temat fintech i regulacji, poruszając potrzebę regulacji blockchain i walut cyfrowych.

Uważa, że ​​region UE musi zacząć regulować branżę, gdy tylko rozwija się ona w tempie parabolicznym. Ophèle zaproponowała, aby Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych był odpowiedzialny za branżę waluty cyfrowej. Przemawiając na 5. dorocznej konferencji Fintech and Regulation, stwierdził: „Po pierwsze, byłby to najlepszy sposób na zagwarantowanie równych szans w UE. Po drugie, ponieważ rozporządzenie to jest zupełnie nowe, łatwiej jest zapewnić ESMA kompetencje od samego początku, niż gdyby rozważano to na późniejszym etapie. Co więcej, sensowne byłoby zebranie całej wiedzy w ramach tego samego organu, ponieważ koszt wejścia do świata kryptowalut jest dość wysoki.

ESMA to finansowa agencja regulacyjna z siedzibą w Paryżu. Wzmacnia ochronę inwestorów w UE, usprawnia funkcjonowanie rynków finansowych i sprzyja współpracy między państwami członkowskimi. Ophèle wezwała dalej do uregulowania tokena bezpieczeństwa.

Branża rozwija się szybko, ponieważ inwestorzy poszukują skuteczniejszych sposobów inwestowania w tradycyjne aktywa.

Bitcoin SV już ugruntował swoją pozycję jako najlepsza sieć blockchain do tokenizacji. Organ nadzorczy stwierdził: „Jak już podkreślono w przypadku tokenów bezpieczeństwa, musimy zapewnić, że można używać wszystkich typów DLT, prywatnych i publicznych. Nie powinniśmy też zamykać drzwi przed zdecentralizowanymi modelami biznesowymi, zakazując ich lub pomijając je. Moim zdaniem powinniśmy preferować podejście oparte na wynikach, co oznacza, że ​​należy dopuszczać modele biznesowe zdolne do przestrzegania reguł organizacyjnych, zasad postępowania i AML-CFT. ” Autorité des Marchés Financiers był przyjazny walutom cyfrowym, opowiadając się za umiarkowanym podejściem promującym innowacje. Rozprawił się również z oszustami związanymi z cyfrową walutą, którzy szkodzą wizerunkowi branży.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/french-regulator-wants-a-european-body-regulate-digital-currencies/


Author: BitcoinSV.pl
CEO