Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

19 kwietnia 2021

Żenada jedno ma imię TETHER = BTC(BiTetCore)

Gdy Tether i jego partnerzy zbliżają się do przesłuchania 15 stycznia w biurze prokuratora generalnego w Nowym Jorku, wydaje się, że niesławna „prasa drukarska”, która produkuje nowe tokeny USDT, była aktywniejsza niż kiedykolwiek. Ponieważ duża część „pieniędzy” napływających ostatnio na rynki aktywów cyfrowych (i rosnące ceny aktywów) pochodzi z USDT, wszelkie działania regulacyjne przeciwko niemu mogą mieć duży negatywny wpływ.

Przesłuchanie NYAG dotyczy trwającego nakazu, który uniemożliwia Tether Holdings Limited pożyczanie środków na giełdę Bitfinex. Tether Holdings Limited dzieli spółkę macierzystą (Digifinex Inc.) z własnym właścicielem Bitfinex, iFinex.

Nakaz ten wynika z pozwu James przeciwko iFinex Ltd. z 2019 r., W którym oskarżono iFinex o ukrywanie strat. Wszystkie te kwestie prawne rzuciły jaśniejsze światło na to, czym naprawdę jest Tether, kto go wydaje i na jakich warunkach (prawnych i innych) działają. Czy Tether to „stablecoin”, papier wartościowy, instrument pochodny czy zdecentralizowany zasób blockchain?

Czy jest to poparte faktycznymi rezerwami w USD, kombinacją USD i „innych aktywów”, jak twierdzili prawnicy Tether… czy jest to po prostu prywatna drukarka pieniędzy używana do pompowania cen aktywów, takich jak BTC, aby inwestorzy mogli wypłacać prawdziwe dolary?

Pochodna? Istnieją poważne argumenty, że Tether, który reprezentuje wartość walut fiducjarnych (głównie USD) jest instrumentem pochodnym. W końcu aktywa wywodzą swoją wartość i twierdzą, że są legalne, z aktywów bazowych – dolara amerykańskiego. Instrument pochodny, taki jak papier wartościowy, musiałby być zarejestrowany w SEC lub CFTC, aby mógł być sprzedawany / używany przez klientów w USA. Ich emitenci mieliby takie same wymogi informacyjne jak każdy z tych instrumentów. Amerykańskie organy regulacyjne również zarzucają szeroką sieć przy określaniu, co leży w ich jurysdykcji, więc wszelkie roszczenia operatorów stablecoin, że wykluczają uczestników z USA, prawdopodobnie nie wypadną dobrze. Nie są też argumenty, że strony wydającego aktywa są wystarczająco zdecentralizowane.

Organy regulacyjne są w stanie wyśledzić ich wstecz do osób, które je stworzyły i ustalały warunki, a także zbadać, jak to zostało zrobione. Jest możliwe, że Tether (zarówno emitenci / zarządzający, jak i sam składnik aktywów USDT) może wkrótce spotkać podobny los co Ripple i XRP, co zdaniem SEC jest niezarejestrowanym papierem wartościowym. To spowodowało nie tylko prawne problemy dla Ripple, ale także główne giełdy, takie jak Coinbase, które notowały XRP na swoich platformach. Drukarka Tether Go brrrrr

Jeśli istnieje jakiekolwiek zagrożenie regulacyjne dla zdolności Tether do drukowania wartości USDT / USD z powietrza, łatwo zrozumieć, dlaczego zwolennicy mogą spieszyć się, aby jak najszybciej zamienić jak najwięcej z nich na BTC i gotówkę. Wydaje się, że produkcja linek ostatnio wzrosła, a dziewięciocyfrowe partie USDT zostały wybite i przypuszczalnie skierowane na wymianę.

https://twitter.com/whale_alert/status/1359587927291011080?s=20

Nawet Bitcoin SV (BSV), który pozostał stosunkowo stabilny pośród niedawnego szumu, odnotował ogromną zmienność cen w ciągu ostatniego weekendu, gwałtownie wzrastając z 183 do prawie 320 USD, po czym prawie równie szybko spadła do około 200 USD. Ciekawscy obserwatorzy rynku często wskazywali, że ceny BTC i innych aktywów cyfrowych mają tendencję do „pompowania” zaraz po wybiciu i wyemitowaniu dużych partii nowych tokenów Tether (USDT) przez Tether Treasury. Szczególnie BTC odnotowało w zeszłym tygodniu wzrosty powyżej 40 000 USD.

Jeśli amerykański regulator uzna, że ​​stablecoins jest niezarejestrowanymi (a tym samym nielegalnymi) papierami wartościowymi – lub zastosuje sankcje wobec emitentów, menedżerów lub partnerów Tether – zaufanie do aktywów może gwałtownie spaść, pociągając za sobą BTC i inne ceny aktywów.

https://twitter.ark.page/thread/1346133108186296321

Niedawne ogłoszenie pozwu SEC przeciwko Ripple i XRP nie powstrzymało go przed pozostaniem jednym z pięciu największych aktywów cyfrowych pod względem kapitalizacji rynkowej, a cena jednostkowa XRP nadal rosła i spadała, a nie spadała do zera. Być może rynek nie uważa tego działania za fatalne.

Jednak możliwe jest, że Tether ogólnie obsługuje duży procent wartości rynkowej aktywów cyfrowych. Gdyby ten dywan został wyrwany spod niego, konsekwencje mogłyby być poważniejsze. Możliwe nowe przepisy dotyczące stablecoinów Grupa Robocza Prezydenta ds. Rynków Finansowych (PWG) wydała pod koniec grudnia 2020 r.

Oświadczenie, w którym stwierdzono, że chociaż cyfrowe stablecoiny mogą przynosić korzyści ekonomiczne, muszą być zaprojektowane i obsługiwane w odpowiedzialny sposób: „Zachęcając do wprowadzania innowacji w płatnościach, członkowie PWG podkreślają, że cyfrowe systemy płatności, w tym rozwiązania typu stablecoin, powinny być projektowane i obsługiwane w odpowiedzialny sposób, który efektywnie zarządza ryzykiem i utrzymuje stabilność krajowych i międzynarodowych systemów finansowych i monetarnych w USA.” Dodał, że stablecoiny mogą potrzebować „dodatkowych zabezpieczeń” w czasie, gdy zostaną przyjęte na znaczną skalę do wykorzystania w płatnościach detalicznych. Obecnie niewiele, jeśli w ogóle jakiekolwiek, aktywów stablecoin opartych na blockchain jest używanych w transakcjach detalicznych.

Ich głównym celem jest parkowanie i przenoszenie wartości USD dla giełd i ich klientów. Jeremy Allaire z Circle (Circle jest częścią konsorcjum, które stworzyło alternatywny stablecoin USDC) był optymistą w zeszłym tygodniu, że Departament Skarbu USA wkrótce pozwoli bankom na wykorzystywanie publicznych aktywów blockchain (np. Stablecoinów) jako infrastruktury do rozliczania transakcji:

Niezależnie od tego, czy amerykańskie organy regulacyjne legitymizują w tym celu stablecoiny, jasne jest, że będzie to wymagało znacznie większego nadzoru nad ich działalnością.

Emitentom nie pozwolono by przez lata działać w niejasności, jak ma to miejsce w przypadku Tether, a opinia publiczna musiałaby dokładnie wiedzieć, co stanowi zabezpieczenie aktywa, z audytami określającymi, jaka jest część każdego zasobu i gdzie jest przechowywana.

Krok po kroku branża aktywów cyfrowych jest zmuszona dostosować się do reszty branży finansowej i przestrzegać tych samych zasad. To prawdopodobnie oznaczałoby koniec szalonych spekulacji cenowych i zmienności, z których słynie.

Bitcoin BSV pozostał ostatnio bardziej stabilny niż inne (ku narzekaniu spekulacyjnych „inwestorów”), ponieważ celem jest wycena aktywów na podstawie ich rzeczywistej użyteczności, a nie gorącego powietrza. BTC mogło wzrosnąć z 17 000 do 40 000 USD od października 2020 r.,

Ale śmiech jest twierdzić, że te ceny są oparte na zwiększonej użyteczności – BTC jest rzadko używany do zakupów; większość jego transakcji dotyczy giełd i z nich. Spekulanci mogą narzekać na brak szybkich zysków BSV, ale ci spekulanci również szkodzą długoterminowej rentowności rynku.

Tylko solidny, stały wzrost oparty na wykorzystaniu w świecie rzeczywistym jest w rzeczywistości dobry dla Bitcoin. Z pewnością pompowanie ceny wątpliwymi „monetami stabilnymi” nie jest właściwą drogą – wystarczy zbudować prawdziwy ekosystem i faktycznie wykorzystać sieć zgodnie z jej przeznaczeniem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/tether-printing-presses-in-overdrive-as-regulators-watch-closely/