Południowoafrykański organ nadzorczy ostrzega przed rosnącymi oszustwami związanymi z walutami cyfrowymi

Organ nadzorujący usługi finansowe RPA ostrzega opinię publiczną przed rosnącą liczbą oszustw związanych z kryptowalutami w tym kraju. Ostrzeżenie pojawia się po tym, jak ponad 260 000 inwestorów straciło blisko miliard dolarów w lokalnym programie BTC Ponzi.

W swoim ostrzeżeniu Financial Sector Conduct Authority powiedział, że otrzymuje wiele skarg od południowoafrykańskich inwestorów, którzy stracili swoje oszczędności w wyniku oszustw związanych z cyfrową walutą BTC. Organ nadzorczy przypomniał inwestorom, że inwestycje w waluty cyfrowe „nie są regulowane przez FSCA ani żaden inny organ w RPA”. „W rezultacie, jeśli coś pójdzie nie tak, jest mało prawdopodobne, że odzyskasz swoje pieniądze i nie będziesz mieć możliwości regresu przeciwko nikomu” – dodał.

Przedstawiono główne ryzyka, z którymi inwestorzy muszą być świadomi, jeśli mają inwestować w waluty cyfrowe. Obejmują one firmy inwestycyjne „zawyżające potencjalne wypłaty lub zaniżające ryzyko”. Inwestowanie w waluty cyfrowe jest bardzo ryzykowne i jako takie, inwestorzy muszą być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

Nie ma gwarancji, że waluty cyfrowe będą mogły zostać zamienione z powrotem na waluty fiducjarne, kontynuował FSCA. To stawia inwestorów na łasce sił rynkowych, w tym popytu i podaży. Regulator stwierdził, że nie ma żadnych podstaw do określenia wartości walut cyfrowych.

Raczej ich ceny są podyktowane „podstawowym nastrojem lub sentymentem ogółu społeczeństwa”. Nawiązywał do manipulacji na rynku, twierdząc, że ceny waluty cyfrowej są kształtowane przez ludzi, którzy są zainteresowani wartością waluty. Ta manipulacja jest stosowana przez operatorów schematów Ponzi, którzy podnoszą ceny swoich tokenów, aby zwabić inwestorów, którzy boją się przegapić. Gdy już przyprowadzą inwestorów, zrzucają tokeny za ułamek ich pierwotnej ceny.

Aby zabezpieczyć się przed stratami, inwestorzy powinni zapewnić, aby waluty cyfrowe stanowiły jedynie niewielką część ich portfela inwestycyjnego. Muszą również zasięgnąć porady na temat trwałości swoich inwestycji, zanim zainwestują pieniądze w walutę cyfrową.

Nie ma bezpiecznych schematów szybkiego wzbogacenia się – przypomniał regulator. „Wysokie ryzyko nieodłącznie związane z aktywami kryptograficznymi jest dodatkowo potęgowane przez oszustwa, a także nieuregulowane firmy atakujące konsumentów za pomocą materiałów marketingowych, które podkreślają korzyści, ale nie potencjalne wady, inwestowania w aktywa kryptograficzne”. Republika Południowej Afryki była już świadkiem wielu oszustw związanych z cyfrową walutą, które doprowadziły do ​​strat rzędu miliardów dolarów.

Największym z nich jest Mirror Trading International, oszustwo udające klub handlowy BTC. MTI podobno oszukało ponad 260 000 inwestorów, a organy regulacyjne szacowały łączne straty na ponad 880 milionów dolarów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/south-african-watchdog-warns-against-growing-digital-currency-scams/


Author: BitcoinSV.pl
CEO