Czy Mastercard będzie obsługiwać BSV?

Czy Mastercard będzie obsługiwać BSV?

Mastercard rozpocznie obsługę zasobów cyfrowych jeszcze w tym roku; firma świadcząca usługi finansowe ogłosiła dziś rano swoje plany dotyczące aktywów cyfrowych w poście na blogu. W całym blogu Mastercard podkreśla, że ​​aktywa cyfrowe odgrywają coraz większą rolę w świecie płatności każdego dnia, dlatego też Mastercard zacznie obsługiwać wybrane waluty cyfrowe bezpośrednio w swojej sieci.

Mastercard mówi dalej, że planuje umożliwić dokonywanie płatności w walucie cyfrowej od konsumenta do handlowca począwszy od tego roku i mimo że coraz bardziej lubią aktywa cyfrowe, nie  wszystkie zasoby cyfrowe będą obsługiwane przez Mastercard. 

Kryteria Mastercard

“Czego szukamy? Cztery kluczowe elementy ”, powiedział Mastercard na swoim  blogu,  zapowiadając obsługę zasobów cyfrowych. 

Przede wszystkim potrzebujemy ochrony konsumentów, w tym prywatności i bezpieczeństwa informacji konsumenckich – takiego samego poziomu bezpieczeństwa, jakiego ludzie oczekują od swoich kart kredytowych. Następnie potrzebne będą ścisłe protokoły zgodności, w tym poznaj swojego klienta, wymóg mający na celu wyeliminowanie nielegalnej działalności i oszustw w sieciach płatniczych. Ponadto te zasoby cyfrowe muszą być zgodne z lokalnymi przepisami i regulacjami w regionach, w których są używane.

Wreszcie, ludzie będą chcieli używać tych zasobów cyfrowych do płatności, więc jest to również jedno z naszych kryteriów. Aby dotrzeć do naszej sieci, zasoby kryptograficzne będą musiały oferować stabilność potrzebną ludziom w pojeździe do wydawania pieniędzy, a nie inwestycji.

A Bitcoin sprawdza wszystkie te pola.

Bitcoin SV (BSV) jest znany z tego, że jest bezpieczny, przede wszystkim zgodny z przepisami i dokłada wszelkich starań, aby upewnić się, że jest zgodny z przepisami na całym świecie; to tylko kilka z powodów, dla których  Tuvalu rezygnuje z dokumentów papierowych, korzystając z BSV .

Bitcoin SV jest również najlepszy w swojej klasie, jeśli chodzi o płatności. Jeśli Mastercard szuka zasobów cyfrowych, których ludzie będą chcieli używać do płatności, będą chcieli wspierać BSV. BSV jest jednym z nielicznych zasobów cyfrowych, za które można dokonywać płatności. Przy opłacie transakcyjnej wynoszącej zaledwie ułamek grosza – obecna opłata transakcyjna na BSV wynosi 0,00055 USD – i możliwość przetwarzania tysięcy transakcji na sekundę – BSV może obecnie przetwarzać około 9000 TPS – nie ma innej sieci blockchain niż BSV, która koncentruje się na byciu elektroniczną gotówką peer-to-peer, jak to opisano w białej księdze Satoshi.

Mastercard nawiązuje do stablecoinów jako aktywów cyfrowych, które będą obsługiwać w swojej sieci, jednak gdyby Mastercard obsługiwał aktywa cyfrowe, które nie są stablecoinami, i widząc, że BSV spełnia określone przez siebie kryteria, spodziewałbym się Bitcoin SV obsługiwane przez Mastercard.


Author: Bitcoin Feniks