Bitfarms pozyska dodatkowe 31 mln USD

Bitfarms Ltd (TSXV: BITF) z siedzibą w Toronto w Kanadzie ogłosiła, że zawarła wielomilionową umowę subskrypcji dotyczącą prywatnej oferty papierów wartościowych z udziałem inwestorów instytucjonalnych. H.C. Wainwright & Co. jest wyłącznym agentem pośrednictwa pracy.

Notowana na giełdzie firma zajmująca się wydobywaniem kryptowalut oczekuje wpływów brutto w wysokości prawie 40 milionów CAD ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 11560695 akcji zwykłych, wraz z warrantami na zakup kolejnej transzy tej samej liczby akcji zwykłych, a wszystko to po cenie zakupu 3,46 CAD. Warranty będą miały cenę wykonania 3,01 USD za akcję zwykłą i okres wykonania 3 1/2 roku.

Taka oferta nie jest niczym niezwykłym w obecnej sytuacji rynkowej. Strategia ta jest częścią rosnącego trendu wśród górników z nagrodami blokowymi notowanymi na giełdzie.

Bitfarms jest uderzający, podczas gdy BTC nadal osiąga rekordowe poziomy napędzane odnowionym zainteresowaniem głównego nurtu. Ta transakcja jest trzecią transakcją finansową firmy w ciągu miesiąca, przynosząc łączną kwotę do 80,0 mln CAD. „Z przyjemnością ogłaszamy trzecie finansowanie, które właśnie zakończyło się dwoma finansowaniami w styczniu po 20,0 mln CAD (patrz komunikaty prasowe z 7 i 13 stycznia 2021 r.)” – powiedział CEO Emiliano Grodzki. „To dodatkowe finansowanie pozwoli nam dalej zwiększać liczbę górników i rozbudowę infrastruktury.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dalszego rozszerzania naszej obecności instytucjonalnej w Stanach Zjednoczonych ”- dodał. Według ich komunikatu prasowego dochody netto z oferty prywatnej zostaną wykorzystane przez Bitfarms na zakup dodatkowych kopaczy blockchain, rozbudowę infrastruktury i poprawę pozycji kapitału obrotowego.

Firma ma obecnie udział w rynku wydobycia BTC wynoszący około 0,66% z 0,965 Exahash. Jego celem jest zapewnienie 3 Exahash mocy obliczeniowej do końca 2021 roku. Bitfarms spodziewa się, że ta ostatnia prywatna oferta zostanie zamknięta w tym tygodniu do czasu zatwierdzenia przez TSX Venture Exchange.

Zgodnie z aktualizacją firmy, kierownictwo firmy Bitfarm aktywnie poszukuje również dodatkowych notowań spółki na giełdzie w Stanach Zjednoczonych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bitfarms-to-raise-31m-additional-funding/


Author: BitcoinSV.pl
CEO