Binance odrzuca pozew przeciwko Forbesowi o zniesławienie w związku z roszczeniami dotyczącymi unikania regulacji

Binance Holdings Limited, spółka macierzysta grupy zajmującej się wymianą aktywów cyfrowych o tej samej nazwie, dobrowolnie odrzuciła pozew przeciwko Forbesowi i dwóm jego autorom. W skardze z listopada 2020 r. Domagano się odszkodowania za artykuł, w którym rzekomo Binance celowo stworzył struktury, aby uniknąć amerykańskich organów regulacyjnych. Wniosek o oddalenie sprawy został złożony 4 lutego i zatwierdzony przez sędziego. W czterowierszowym zawiadomieniu nie podano powodu do wycofania sprawy. W artykule Forbesa, opublikowanym w październiku 2020 roku i napisanym przez reporterów Michaela del Castillo i Jasona Bretta, stwierdzono, że w prezentacji korporacyjnej, która wyciekła z 2018 r., Opisano plany dotyczące nowego podmiotu gospodarczego znanego wewnętrznie jako „Tai Chi”.

Forbes twierdził, że późniejsza amerykańska spółka zależna Binance, Binance.us, była strategiczną „przynętą i zmianą”, która byłaby zgodna z lokalnymi przepisami na powierzchni i uczestniczyłaby w amerykańskich programach regulacyjnych jako odwrócenie uwagi, jednocześnie kierując opłaty amerykańskich inwestorów do swojej spółki macierzystej w Kajmany.

Podmiot amerykański od czasu do czasu płacił nawet „nominalne grzywny”, aby wykazać, że przestrzega przepisów. W artykule zarzucono również, że podjęto kroki mające na celu edukowanie użytkowników, jak obejść ograniczenia geograficzne, aby korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji handlowych niedozwolonych w USA, takich jak lewarowane instrumenty pochodne. Zarówno del Costillo, jak i Brett zostali wskazani obok Forbesa jako pozwani we wstępnej skardze.

Forbes trzymał się swojej historii, w której powiedział, że zgodził się nie ujawniać źródła „wycieku”. Jednak Binance w tamtym czasie stanowczo zaprzeczyło, że dokument pochodzi od firmy lub został napisany przez któregokolwiek z jej obecnych lub byłych pracowników.

Założyciel i dyrektor generalny, Changpeng Zhao, powiedział, że oskarżenia w artykule były „niepoprawne” i „FUD”, dodając, że „Binance zawsze działał w granicach prawa”. W skardze stwierdzono, że stwierdzenia o wykroczeniach w artykule Forbesa były „fałszywe i zniesławiające” oraz że Binance nie wdrożył żadnej z sugestii zawartych w ujawnionym dokumencie. Powtórzył również twierdzenie, że prezentacja „Tai Chi” nie pochodziła z Binance ani nikogo działającego w jego imieniu. Nazywając artykuł „wysoce szkodliwym”, dodała, że ​​żądania wycofania i przeprosin ze strony Forbesa zostały odrzucone, co doprowadziło do pozwu. „Binance złożyło to działanie, aby chronić swoją ciężko wypracowaną reputację i biznes” – głosi pierwsza skarga.

Podczas gdy artykuł Forbesa przyznał, że firmy wewnętrznie mogą hipotezować różne potencjalne strategie, zauważono, że wydaje się, że Binance wprowadził przynajmniej niektóre z nich w życie od 2018 r. Obejmuje to udział w programie Kamień węgielny Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i korzystanie z tego samego DHS firma zajmująca się kryminalistyką blockchain (CipherTrace) jako SEC.

Niezależnie od tego, czy był autentyczny, częściowo prawdziwy czy w inny sposób, rzekomo wyciekły dokument prezentacyjny był szczególnie kłopotliwy dla Binance, biorąc pod uwagę jego opis posunięć wyraźnie zaprojektowanych w celu uniknięcia i oszukania regulatorów. Bez wątpienia podniosłyby one brwi w biurach regulatorów i skłoniłyby do dodatkowej kontroli. Platforma jest jedną z najczęściej używanych platform do handlu aktywami cyfrowymi na świecie i regularnie przyciągała niewłaściwą uwagę po tym, jak dochody z kilku hacków i innych przestępstw przeszły przez jej portfele. Inne źródła twierdziły wcześniej, że konta Binance były wykorzystywane do prania ponad 1 miliona dolarów w wyniku ataków ransomware „Ryuk”, a niektóre grupy podobno wykorzystywały tę wymianę do prania pieniędzy przy wielu okazjach. Z natury zasobów cyfrowych (zwłaszcza gdy jest ich tysiące) i platform wymiany, na których są przedmiotem obrotu, próby prania dochodów pochodzących z przestępstwa przy użyciu tych metod są nieuniknione.

Dlatego branża Bitcoin BSV podkreśla, że ​​wszystkie rekordy blockchain są trwałe i ostatecznie identyfikowalne, a jej przedstawiciele wzywają wszystkie projekty na BSV do wykonywania odpowiednich procedur KYC / AML na użytkownikach.

Bitcoin nigdy nie został zaprojektowany do łamania prawa i używany prawidłowo (tj. Przy wszystkich transakcjach w łańcuchu) jest w rzeczywistości bardzo złym sposobem na ukrycie działalności przestępczej. Jedynym spełniającym marzenia i sen o ukrywaniu środków przez przestępców ,ich praniu ,ukrywaniu przez organami skarbowymi jest BTC.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/binance-drops-defamation-suit-against-forbes-over-regulation-avoidance-claims/


Author: BitcoinSV.pl
CEO