Bank centralny Nigerii zakazuje bankom obsługi firm zajmujących się cyfrową walutą BTC

Firmy zajmujące się cyfrową walutą w Nigerii staną teraz przed wyzwaniem, które jest powszechne w wielu innych krajach rozwijających się – brakiem podstawowych usług bankowych. Dzieje się tak po tym, jak Bank Centralny Nigerii wydał okólnik, który ogranicza wszystkie banki do oferowania usług firmom zajmującym się walutami cyfrowymi.

Nigeria jest jednym z wiodących miejsc docelowych walut cyfrowych w Afryce. Z upadającą gospodarką, inflacyjną walutą i drogim systemem finansowym, Nigeryjczycy zwrócili się w stronę walut cyfrowych w milionach. Jednak rozwijająca się branża napotkała jak dotąd jedną z największych przeszkód, a regulator bankowy zajął przychylne jej stanowisko.

W swoim okólniku organ nadzorczy odniósł się do poprzedniego ze stycznia 2017 r., W którym ostrzegał inwestorów i instytucje finansowe przed ryzykiem inwestowania w waluty cyfrowe. Dodał: „W nawiązaniu do wcześniejszych dyrektyw regulacyjnych na ten temat, Bank niniejszym pragnie przypomnieć regulowanym instytucjom, że handel kryptowalutami lub ułatwianie płatności za kryptowalutę jest zabroniony.” „W związku z tym wszystkie DMB (banki depozytowe), NBFI (niebankowe instytucje finansowe) i PIPF (inne instytucje finansowe) mają na celu identyfikację osób i / lub podmiotów dokonujących transakcji lub obsługujących wymianę kryptowalut w ich systemach i zapewnić, że takie rachunki są natychmiast zamknięte ”.

Regulator przypomniał instytucjom finansowym, że naruszenie dyrektywy grozi surowymi sankcjami regulacyjnymi.

Nigeria staje się najnowszym krajem z ograniczeniami bankowymi dla branży walut cyfrowych.

Indie były jednym z najbardziej znanych, które zakazały bankom obsługi firm zajmujących się cyfrową walutą w kwietniu 2018 r. Sąd Najwyższy później uchylił ten zakaz, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu liczby cyfrowych walut.

W Brazylii firmy zajmujące się cyfrową walutą od kilku miesięcy toczą prawne batalie z bankami. Banki w tym kraju od lat odmawiają świadczenia podstawowych usług w branży, a niektóre firmy pozywają swoje banki do sądu.

JPMorgan, największy bank w USA, również trafił na pierwsze strony gazet, gdy arbitralnie zamknął konto startupu blockchain.

Zakaz w Nigerii już dotyka niektóre firmy, które już zawiesiły wpłaty. Luno, jedna z największych platform handlowych P2P w Nigerii, powiedziała w swoim oświadczeniu: „W świetle tego [zakazu] Luno wstrzymuje składowanie Naira, a my szukamy dalszych wyjaśnień od władz. Wypłaty będą nadal przetwarzane, ale może to potrwać dłużej niż zwykle. BuyCoins, kolejna popularna platforma handlowa, będzie nadal oferować wszystkie swoje usługi pomimo okólnika. Giełda zobowiązała się jednak do współpracy z regulatorami w celu znalezienia polubownego rozwiązania.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/nigeria-central-bank-prohibits-banks-from-servicing-digital-currency-firms/


Author: BitcoinSV.pl
CEO