Jak shortować Bitcoin (BTC) – łatwy do naśladowania przewodnik dla Niedźwiedzi

Nauczenie się krótkich pozycji Bitcoin (BTC) to podstawowa umiejętność, której należy się nauczyć, jeśli zamierzasz zostać profesjonalnym handlowcem kryptowalut. Warto zauważyć, że shorting to zaawansowana strategia inwestycyjna, która wiąże się z wysokim poziomem ryzyka. Jeśli jednak opanujesz tę umiejętność, zyskasz możliwość uzyskania ogromnych zwrotów w czasach spadku wartości rynkowej.

Co to jest krótka sprzedaż?

Krótka sprzedaż to metoda inwestycyjna, która pozwala skorzystać ze spadków ceny danego aktywa. Kiedy inwestor spekuluje na spadku cen zbywalnych aktywów, takich jak Bitcoin, akcje lub inne ceny papierów wartościowych, może osiągnąć zyski, stosując krótkie pozycje. W scenariuszu krótkiej sprzedaży stawiasz na cenę danego składnika aktywów.

Dlaczego miałbyś chcieć grać na spadki kursu Bitcoin?

Podczas gdy w dłuższej perspektywie łatwo jest zauważyć, że Bitcoin nadal generuje wzrost cen, istnieje nieskończona liczba powodów, aby shortować tę kryptowalutę. Rynek jest niestabilny i zamiast pozwalać swoim zasobom tracić wartość w okresach spadku wartości rynkowej, możesz zabezpieczyć swoje aktywa za pomocą krótkich pozycji.

Bitcoin Yearly Price Cycle

Jak działa shortowanie Bitcoin

Aby zrozumieć SHORT, spójrzmy najpierw na branżę, która stworzyła tę metodę – akcje. Na giełdzie popularną strategią inwestycyjną jest krótka sprzedaż. Aby zrealizować krótką pozycję, inwestor pożycza pewną kwotę akcji, która według niego straci na wartości. Gdy tylko inwestor otrzyma te akcje, sprzedaje je po aktualnej wartości rynkowej. Gdy cena aktywów spadnie, inwestor może odkupić akcje i zwrócić je pożyczkodawcy.

Szorty Bitcoin

Chociaż aktywa są inne, gra na spadki Bitcoin działa w podobny sposób. Handlowiec kryptowalut pożycza Bitcoiny przed przewidywanym spadkiem na rynku. Gdy tylko inwestor otrzyma bitcoiny, aktywa zostaną sprzedane. Gdy wartość Bitcoina spadnie, inwestor odkupuje Bitcoin z pierwotnymi środkami ze sprzedaży. Ponieważ cena Bitcoina jest tańsza niż w momencie, gdy go pożyczyłeś, możesz spłacić pożyczkę i zachować różnicę w spłacie i całkowitych transakcjach handlowych. Oto konkretny przykład zwarcia w akcji.

Przykład gry na spadki

Jeremy pożycza 5 bitcoinów po 12 000 dolarów za sztukę. Natychmiast sprzedaje te monety za 60000,00 $. Mija kilka dni. Trzeciego dnia przeczucie Jeremy’ego potwierdziło się. Cena Bitcoina spowodowała poważną korektę do 10000,00 USD. Następnie Jeremy odkupuje Bitcoiny za 60 000 dolarów, które posiadał z początkowej sprzedaży swoich zasobów. Ponieważ cena Bitcoina spadła o 2000 USD za sztukę, Jeremy otrzymuje sześć Bitcoinów za swój zakup. Następnie zwraca pięć bitcoinów pożyczkodawcy. Ostatni Bitcoin to jego zysk. Jeremy może sprzedać ten Bitcoin i zatrzymać 10000 $ lub może wykorzystać swoje zarobki na dokonanie innych inwestycji. Gdyby nie grał na spadki na rynku, poniósł by tylko straty w swoim portfelu. To wyznawcy BTC nazywają właśnie HODL i uśredniają czasami miesiącami czy latami. Nawet gdyby wymienił swoje aktywa na stabilne monety, dokonałby jedynie różnicy w cenie z jego pierwotnych zasobów i spadku wartości. Zamiast tego 5-krotnie zwiększa zwrot z inwestycji, korzystając z tej zaawansowanej metody handlu.

Jak zagrać na spadki Bitcoin?

Shortowanie Bitcoina jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek. Pierwszym krokiem jest zlokalizowanie niezawodnej platformy, która umożliwia handel lewarowany. Platformy te specjalizują się w krótkoterminowych pożyczkach inwestycyjnych o wysokim ryzyku. Co ważne, będziesz musiał spłacić zaciągniętą pożyczkę plus opłaty. Jeśli pożyczysz dziesięć bitcoinów, będziesz musiał mieć te monety z powrotem, gdy nadejdzie czas na spłatę pożyczki. Aby mieć pewność, że dotrzymasz obietnicy, platformy te wymagają od użytkowników złożenia depozytu lub depozytu zabezpieczającego.

Twoje wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego działają jako forma zabezpieczenia lub zabezpieczenia. Te udziały zabezpieczają Twoją pozycję w celu zapewnienia spłaty udziałów w uzgodnionym terminie w przyszłości. Jeśli Twoja krótka pozycja zacznie się nie udać, pożyczkodawca może i najprawdopodobniej zwróci Twoją marżę. Większość platform musi tylko szybko powiadomić Cię, aby to zrobić. Z tych powodów konieczne jest przeczytanie wszystkich drobnych szczegółów swojej możliwości gry na spadki i reguł platformy.

Sposoby na grę na spadek Bitcoin

Obecnie istnieje wiele sposobów na skrócenie bitcoina. Każda z tych technik ma swoje zalety i wady. Musisz rozważyć całą sytuację, zanim zdecydujesz, która strategia najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Krótka sprzedaż – kontrakt na różnicę (CFD)

Jednym z najpopularniejszych sposobów skracania bitcoinów jest wykorzystanie kontraktów CFD. Kontrakty CFD pozwalają na krótkie transakcje Bitcoin bez bezpośredniego kupowania monet. Zamiast tego podpisujesz kontrakt CFD i zgadzasz się zapłacić różnicę między ceną aktywa w momencie pożyczki a stopą kontraktu. Kontrakty CFD są popularne, ponieważ są wygodniejsze i tańsze, ponieważ nie ma potrzeby dokonywania dodatkowych zakupów.

https://www.gpwinfostrefa.pl/jak-tradowac-na-bitcoin-cfd-u-brokera-forex/

Jak grać na spadki na CFD

Aby rozpocząć, musisz utworzyć konto. Na szczęście proces jest prosty. Przede wszystkim musisz zweryfikować swoją tożsamość i konto za pośrednictwem wiadomości e-mail, zanim będziesz mógł korzystać z platformy. Gdy wszystko jest skonfigurowane, stawianie pozycji jest proste. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć transakcję na instrumencie BTC / USD. Następnie musisz wybrać opcję „Sprzedaj” z opcji. Zostaniesz przeniesiony do ekranu, który pozwoli Ci skonfigurować wszystkie szczegóły kontraktu CFD. Nie ma nic prostszego. Co najważniejsze, większośc platform posiada zaawansowany interfejs, który jest łatwy w nawigacji. Ostrzeżenie: należy pamiętać, że każdy handel wiąże się z ryzykiem. 67% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Te treści służą wyłącznie celom edukacyjnym i nie stanowią porady inwestycyjnej.

Shortowanie na giełdach

Obecnie na rynku istnieje wiele giełd, które oferują usługi zawierania pozycji. Większość z tych platform umożliwia wykorzystanie strategii short. Krótka dźwignia finansowa polega na pożyczaniu z giełdy większej ilości Bitcoinów, niż posiadasz przed wyprzedażą.

Bitcoin Price Dump

Handel lewarowany jest jedną z najbardziej ryzykownych strategii na rynku. Wymaga dobrego zrozumienia warunków rynkowych i Twojej inwestycji. Dodatkowo, aby odnieść sukces dzięki tej strategii, naprawdę potrzebujesz nienagannego wyczucia czasu. Jeśli na giełdzie wydaje się, że Twoje inwestycje się wyczerpią, zamkną transakcję wcześniej, zachowają marżę i zmusią Cię do spłaty pożyczki.

Zrozumienie, kiedy grać na spadki

W pewnych momentach gra na spadki Bitcoina jest bardziej skomplikowane niż w innych. Na przykład, short Bitcoina do długoterminowych trendów wzrostowych może być co najmniej trudne. Bitcoin ma sposób na powolny wzrost wartości. I odwrotnie, ten zasób cyfrowy może w ciągu kilku minut stracić wartość rynkową tysięcy dolarów. Scenariusze te pozwalają spojrzeć na to z perspektywy, dlaczego dokonanie zwarcia może być trudne dla nowych inwestorów.

Zrozumienie mentalności rynku

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę mentalność innych handlowców na rynku. Jeśli shortujesz bitcoina i nagle cena zacznie szybko rosnąć, będziesz musiał spieszyć się, aby odkupić swoje aktywa. Niestety, każdy inny inwestor, który podjął taką samą decyzję, będzie starał się wykonać to samo zadanie. Ta nagła chęć odkupienia Bitcoina gwałtownie podnosi wartość rynkową. Kiedy rozgrywa się ten scenariusz, jest to tzw. Krótki wycisk. Krótkie ściśnięcia dodają do twoich strat na tej pozycji. Aby uniknąć tego scenariusza, musisz być czujny w swoich ocenach rynku. Używać SL!

Wcześniejsze wyprzedaże bitcoinów

Rynek Bitcoin ma jedenaście lat danych handlowych, aby go teraz wykonać. Szybkie spojrzenie na przeszłość Bitcoin i łatwo dostrzeżesz scenariusze, które zapoczątkowały duże wyprzedaże. Im lepiej zrozumiesz te scenariusze, tym łatwiej będzie zidentyfikować kolejną dużą przecenę na rynku. Oto niektóre z głównych powodów, dla których ceny bitcoinów zacinały się w przeszłości.

Bitcoin Whale Dump - How to Short Bitcoin (BTC)
Obrazek

Obawy prawne

Ponieważ rynek kryptowalut jest wciąż na wczesnym etapie, nadal istnieje wiele niepewności regulacyjnych związanych z tą branżą. W przypadku, gdy duży kraj wprowadzi zakaz lub przyjmie stanowisko anty-Bitcoin, rynek odpowiednio się dostosuje.

Major Exchange Hacks – Short Bitcoin

Historia pokazała, że duże hacki giełdowe mogą obniżyć ceny bitcoinów w ciągu kilku minut. Jeden ze słynnych przykładów tego scenariusza miał miejsce podczas włamania na Mt.Gox. W tym czasie Mt.Gox była największą giełdą bitcoinów na świecie. Jego hakowanie sprawiło, że ceny bitcoinów spadły od miesięcy.

Lub odwrotnie ostatnia sytuacja z dodaniem ikonki ,,B” przez najbogatszego człowieka na świecie ,a później informacja o skupie BTC przez firmę Tesla.

https://twitter.com/100trillionUSD/status/1358760877307138048?s=20

Hard Forks

Twarde rozwidlenia występują, gdy społeczność stojąca za projektem kryptograficznym zostaje podzielona po pewnym uaktualnieniu. W pewnym momencie niektórzy górnicy odmawiają przejścia na nowy protokół. Tworzy to dwa oddzielne łańcuchy bloków od momentu, w którym rozwidlenie idzie do przodu. W związku z tym twarde widelce również tworzą szczelinę w społeczności wspierającej monety. Ceny bitcoinów spadły, gdy społeczność podzieliła się na rozmiary bloków transakcji. Wiersz ostatecznie doprowadził do powstania Bitcoin Cash. Obecnie obie monety cieszą się dużą popularnością na rynku.

Na fali takiego podziału powstał właśnie BitcoinSV ,który po zeszłorocznym Genesis przywrócił wszystkie pierwotne funkcję Bitcoina i spełnia obecnie jako jedyny zapisy White Paper – dlatego jest prawdziwym Bitcoinem i twórca Dr Craig Wright znany pod pseudoninem Satoshi Nakamoto ma prawo i patenty do technologii Bitcoin.

Opóźnione aktualizacje

Istnieje inny scenariusz związany z aktualizacją, który może obniżyć cenę zasobu cyfrowego. Znaczne opóźnienia w przypadku ważnych ulepszeń mogą spowodować utratę wiary inwestorów. Ta utrata wiary przejawia się w ujemnych ruchach cen. Bitcoin dostrzegł pewne istotne wady cenowe, gdy programiści odłożyli aktualizację SegWit. SegWit zmniejszył wielkość transakcji, próbując walczyć z zatorami rynkowymi w łańcuchu bloków Bitcoina. W tamtym czasie przeciążenie sieci było nie do zniesienia. W konsekwencji każde opóźnienie wiązało się z ujemnymi ruchami cen.

Deweloperzy opuszczający projekt

Innym ważnym wydarzeniem, które może zaszkodzić cenie monety, jest wyjście kluczowego członka z platformy. Programiści Blockchain są bardzo poszukiwani. Najlepsi programiści są szanowani w całej branży. Kiedy ktoś opuszcza projekt, może symbolizować początek końca dla monety. Może również oznaczać przesunięcie do przodu w podstawowej funkcjonalności monety. Tak czy inaczej, inwestorzy nie lubią, gdy ci deweloperzy odchodzą.

Dodatkową sytuacją obecnie jest proces i sprawy sądowe regulujące dla naszej społeczności proste sprawy – który Bitcoin jest Bitcoinem.

Scenariusze przyszłego ryzyka

Istnieją również przyszłe scenariusze, które mogą mieć negatywny wpływ na cenę Bitcoina. Na przykład, jeśli kryptograficzny algorytm haszujący Bitcoin zostanie uszkodzony, moneta stanie się niezabezpieczona, a jej wartość rynkowa gwałtownie spadnie. Zgodnie z tym samym tokiem myślenia, poważne przypadki wykorzystywania kodu mogą również spowodować utratę wiary inwestorów w tę kryptowalutę.

Podwójne wydanie monet jak to miało ostatnio miejsce również nie wpływa korzystnie na wycenę

Przyszłe przepisy

Zmiany regulacyjne na rynku są prawdopodobnie największym zagrożeniem dla cen bitcoinów. W przeszłości duże kraje, takie jak Chiny, wywierały dużą presję na rynek. W 2017 roku Chiny zakazały wszystkich giełd i ICO w kraju. Te działania gwałtownie obniżyły cenę Bitcoina po tych wiadomościach.

Powrót Satoshiego

Anonimowy twórca Bitcoinów, Satoshi Nakamoto czyli Craig Wright, pozostawał w cieniu przez ostatnie kilka lat. We wczesnych dniach Bitcoina Nakamoto wydobył ponad milion monet. Te monety leżały w jego portfelach od pierwszego dnia. Gdyby te monety weszły na rynek, cena Bitcoin uległaby ogromnej korekcie, aby odzwierciedlić dodatkową podaż.

Zakończenie sprawy w sądach i ostateczne rozstrzygnięcie praw Dr Craiga Wrighta do całej technologii Bitcoin spowoduje prawdopodobnie lawinę likwidacji na tickerze giełdowym BTC.

Ryzyko gry na spadki bitcoina

Krótka sprzedaż jest uważana za ryzykowną strategię handlową, ponieważ ogranicza zyski, nawet gdy powiększa straty. SHORT jest szczególnie ryzykowne, jeśli pożyczkodawca wezwie aktywa, zanim ceny zdążą spaść. Istnieje kilka technik, które można zastosować, aby uprościć ten proces, jednak żadna nie jest na to w pełni udowodniona. Przeanalizujmy ten sam przykład sprzed użycia 12 000 $ Bitcoinów, które spadły do 10 000 $. W pierwszym scenariuszu krótka pozycja zakończyła się zgodnie z planem, cena Bitcoina spadła, a inwestor spłacił swoje długi pożyczkodawcy. Zobaczmy teraz, co by się stało, gdyby cena Bitcoina nie spadła.

Maksymalna ekspozycja na ryzyko

Powiedzmy, że cena Bitcoina wzrosła do 13 000 USD, zamiast spaść. W takiej sytuacji pożyczkodawca wezwałby pożyczkę. Pożyczkodawca zamknąłby Twoją transakcję i zatrzymałby Twoją marżę. Ponadto byłbyś winien Bitcoin o wartości 65 000 USD zamiast pożyczonych bitcoinów o wartości 60 000 USD.

Shorting Bitcoin – Podsumowanie

Zwarcie to świetny sposób na dodatkowe zyski. Jeśli jednak jesteś nowy w handlu lub nie znasz rynku, zwarcie jest jednym z najszybszych sposobów na utratę łupu. Z tych powodów każdy inwestor musi przeprowadzić pewne poszukiwania, zanim wskoczy na rynek krótkich transakcji. Biorąc to pod uwagę, shortowanie jest potężnym narzędziem, które zapewnia inwestorom ogromne zwroty z inwestycji, jeśli zostanie poprawnie wypełnione.

Na rynku który pilnie obserwujemy grających na spadki jest bardzo mała reprezentacja. Nawet traderzy umiejący grać w publicznych postach starają się nie epatować graniem na spadki – odbierane jest to w tym ,,środowisku” za coś negatywnego i nie właściwego.. BTC ma wiecznie wzrastać i kolejne predykcje cenowe sięgają 100000$ a i nawet 1000000$ za 1 BTC.

Czy jest to podejście zdrowo rozsądkowe – czy większość wchodzących na rynek w dniu dzisiejszym jest w stanie zarobić na instrumencie kosztującym 175000 tysięcy złotych…. Niech ocenią sami wchodzący gdzie jest największy potencjał i czy granie na spadki ma sens

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=25968&start=57100#p683208

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.securities.io/how-to-short-bitcoin-btc-an-easy-to-follow-guide/

ps. Powyższy opis dotyczy Bitcoin Core (BTC) i nie ma zastosowania do prawdziwej wizji Satoshiego Nakamoto – Bitcoin SV 🙂


Author: BitcoinSV.pl
CEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *