Bitcoin SV na dużą skalę to najbardziej prywatne pieniądze w historii

W linku z sygnaturą czasową powyżej, dyrektor generalny Bitstocks, Michael Hudson, pięknie zestawia szczegółowo analizowaną dychotomię między prywatnością a anonimowością. Hudson krytykuje sposób, w jaki cyfrowe portfele walutowe przechowują dziś monety, stwierdzając, że dzięki temu „firma taka jak Chainalysis może robić to, co robi” jest „bardzo łatwa”. Następnie stwierdza, że sposób, w jaki Bitstocks zarządza swoimi monetami dla swoich użytkowników, jest wyjątkowy, stwierdzając, że jest „dość cholernie pewny”, że Chainalysis nie będzie w stanie śledzić transakcji, pozostając jednocześnie „zgodnym z prawem i zgodnym z prawem . ”

Te stwierdzenia potwierdzają artykuł dr Craiga Wrighta na temat modelu prywatności Bitcoin, który został napisany, aby nauczyć użytkowników, jak zachować prywatność podczas transakcji. Prostą techniką opisaną przez Wrighta jest podzielenie monet przed wydatkami na przybliżone nominały, które można wykorzystać u każdego sprzedawcy oddzielnie. Na przykład, jeśli mam monetę 1 BSV i planuję wydać zgodnie z następującym budżetem:

Można podzielić te monety na mniejsze nominały, na przykład 4 monety (0,05, 0,1, 0,2, 0,15) mogą stanowić 0,5 całkowitego kosztu w sklepie spożywczym, aby uzyskać dalsze zaciemnienie, tak że prawie niemożliwe jest stwierdzenie, gdzie są monety. pochodzące z. HandCash implementuje ten typ schematu za pomocą rachunków wyjściowych.

Jednak, jak pokrótce omówiono w tym artykule, wyniki zmian mogą powodować problemy, takie jak ujawnianie informacji o uczestnikach. Wydatki w ten sposób eliminują potrzebę zmian, co również zmniejsza złożoność w zachowaniu prywatności, będąc jednocześnie optymalnym dla transakcji peer-to-peer offline.

To prawda, Bitcoin jest daleki od używania go jako konwencjonalnej metody płatności w takim stopniu, w jakim określone kwoty odpowiadają cenom (np. Obiad kosztuje 0,1 BSV zamiast 0,12871805 BSV); dlatego tak ważna jest skalowalność.

Pomimo wysiłków portfeli BSV w 2020 r., Aby przejść na „peer-to-peer”, podejście to nadal nie spełnia wymogów prywatności i możliwości offline. Źródło: HandCash Medium

Chociaż wysiłki te przyniosły przewagę w skalowalności portfela, konsekwencje natychmiastowej transmisji przez którąkolwiek ze stron zabijają niektóre potężne przypadki użycia. Sam Wright karci to podejście w swoim epickim przemówieniu z Arnhem z 2017 roku pod linkiem z sygnaturą czasową poniżej:

Jeśli nadawca może przeprowadzić transakcję bez dbania o zmianę, może przekazać surową transakcję bezpośrednio do sprzedawcy bez konieczności łączenia się z Internetem. Kwestia poruszona w artykule HandCash and Money Button staje się dyskusyjna, ponieważ kupcy chcą otrzymać zapłatę tak szybko, jak to możliwe, a portfel lub dostawca oprogramowania nie martwi się, aby odbiorca otrzymał zapłatę.

Ponadto surowa transakcja (wraz z lokalną kopią nagłówków bloków do sprawdzenia SPV) zawiera wszystkie niezbędne informacje do sprawdzenia poprawności bez wykonywania połączenia sieciowego. Portfele mogą następnie odrzucić UTXO lokalnie, gdy nadawca przekaże sprzedawcy surową transakcję, więc podwójne wydanie niekoniecznie musi być problemem.

W ten sposób Bitcoin może naprawdę funkcjonować jako p2p, prywatna gotówka bez Internetu – ten scenariusz można powtórzyć, w którym sprzedawca dzieli nowo otrzymane monety w ten sam sposób przed wydaniem.

Źródło: Medium Usługi również korzystają z tej architektury. W propozycji BSVABI Deana Little’a podkreśla zalety tego modelu w zastosowaniach.

Bitcoin można wykorzystać w taki sposób, że osoby z zewnątrz nie mogą śledzić tego, co robisz, ale uczestnicy mogą, jeśli muszą – najlepiej, jak powinny funkcjonować rynki. Wykorzystując w pełni możliwości elektronicznej gotówki, możemy ukryć się przed Wielkim Bratem, pokazując mu środkowy palec.

Zobacz także: prezentacja CoinGeek na żywo, Blockchain Intelligence: analityka, narzędzia śledcze i zgodności dla Bitcoin SV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bitcoin-at-scale-the-most-private-money-in-history/


Author: BitcoinSV.pl
CEO