Stary wolny i drogi BTC vs Szybki i funkcjonalny Bitcoin SV ze świetlaną przyszłością – pomyśl i wybierz rozsądnie

Chociaż Bitcoin, Bitcoin Cash i Bitcoin SV mają podobnie brzmiące nazwy, istnieją kluczowe różnice między tymi kryptowalutami. Niestety, dla nowych użytkowników kryptowalut różnice te mogą nie być od razu oczywiste. W tym przewodniku poznasz historię i specyfikacje techniczne Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) i Bitcoin SV (BSV), aby zrozumieć różnice między nimi.

Bezwzględnie najwięcej fanatycznych wyznawców ma obecnie BTC. Tworząc swego rodzaju sieć powiązań Pierwszych inwestorów – mediów ukierunkowanych na naganianie na BTC – giełd i kantorów czerpiących zyski z prowizji – influancerów YouTube zarabiających na ref linkach i promowaniu przy okazji pobocznych produktów (za wynagrodzenie) często po czasie okazujących się SCAM`ami. Jedny słowem nie wizja a BIZNES

Bitcoin (BTC) wyróżnia się tym, że jest pierwszą na świecie kryptowalutą. Stworzona przez pseudonimowego wynalazcę Satoshi Nakamoto, cyfrowa waluta zapoczątkowała erę kryptowalut i technologii blockchain, gdy została uruchomiona 3 stycznia 2009 roku. Należy zauważyć, że 31 października 2008 Nakamoto opublikował dokument wyjaśniający szczegółowo specyfikację techniczną swojego dzieła, znany jako biała księga Bitcoin.

https://craigwright.net/bitcoin-white-paper.pdf

O 14:10 Eastern Standard, osoby, które zapisały się na listę mailingową kryptografii opartą na szyfrogramach hostowaną na Metzdwowd, otrzymały wiadomość od Nakamoto zatytułowaną „Bitcoin P2P e-cash paper”. W wiadomości Nakamoto stwierdził, że „pracował nad nowym elektronicznym systemem gotówkowym, który jest w pełni peer-to-peer, bez zaufanej strony trzeciej”, co jego zdaniem zapoczątkuje nową erę, w której użytkownicy mogą mieć niezależność finansową. Kilka miesięcy później Nakamoto wydobywał blok Genesis w łańcuchu bloków Bitcoin, osadzając w bazie monet tekst, który brzmiał: „The Times 03 / styczeń / 2009 r. Kanclerz na krawędzi drugiego dofinansowania dla banków”. W następnej dekadzie popularność bitcoinów wzrosła, pobudzając rozwój niezliczonych kryptowalut. Te nowe waluty cyfrowe stały się znane jako altcoiny – skrót od alternatywnych monet – ponieważ zostały wprowadzone na rynek w celu zapewnienia alternatyw dla Bitcoin. Przykłady altcoinów obejmują Litecoin, który został zaprojektowany jako „cyfrowe srebro” dla „cyfrowego złota” Bitcoina, Bitcoin Cash i Bitcoin SV.

Szczegóły techniczne

Bitcoin to otwarta, zdecentralizowana sieć płatności peer-to-peer (niestety to się nie udało w BTC). Oznacza to, że każdy, kto ma połączenie z Internetem, może dołączyć do sieci Bitcoin i wykonywać w niej transakcje finansowe. Nakamoto zaprojektował sieć w ten sposób, aby nadać sieci szereg korzystnych funkcji. Aby dołączyć do sieci i uczestniczyć jako węzeł, wystarczy połączenie internetowe i wystarczająca ilość pamięci, aby pobrać łańcuch bloków. Fakt, że każdy może przystąpić do sieci, zapewnia jej większą ochronę w obliczu cenzury ze strony władz centralnych, takich jak rządy. Ze względu na ciągłą solidność sieci Bitcoin na przestrzeni lat zdecentralizowany, rozproszony szablon peer-to-peer stał się akceptowanym standardem tworzenia nowszych kryptowalut, zwłaszcza jeśli mają nadzieję przetrwać próbę czasu.

Bitcoin jest także pierwszym w historii przypadkiem użycia łańcucha bloków. Blockchain odnosi się do księgi, która jest oparta na zestawach danych, które są ze sobą połączone. Każdy zestaw danych jest połączony z poprzednim za pomocą kryptografii. Te zbiory danych nazywane są blokami, stąd termin blockchain. W sieci Bitcoin każdy blok zawiera kryptograficzny skrót bloku przed nim, znacznik czasu oraz dane dotyczące transakcji zawartych w bloku. Sieci rozproszone, takie jak Bitcoin, mają szczególny problem. Wymagają narzędzia, za pomocą którego niezależne strony, w tym przypadku węzły, mogą dojść do porozumienia w określonej sprawie. W kryptografii problem ten nazywany jest problemem generałów bizantyjskich. Zatem mechanizm konsensusu polega na tym, w jaki sposób sieci rozproszone osiągają ostateczność w określonej kwestii. Aby wspierać tworzenie globalnie akceptowanego stanu w księdze, sieć Bitcoin wykorzystuje mechanizm konsensusu proof-of-work (PoW).

Dowód pracy to mechanizm konsensusu, który wymaga, aby węzły zużywały energię w celu rozwiązania złożonych równań matematycznych. Węzły będą próbowały znaleźć poprawną wartość losowego problemu matematycznego. Dopiero po pomyślnym wyliczeniu właściwej wartości mogą dodać nowy blok do księgi. W kontekście Bitcoin, węzły, które próbują dodać nowe węzły do ​​księgi, nazywane są kopaczami bitcoinów. Należy zauważyć, że wiele czynników w jego konstrukcji ma zasadnicze znaczenie dla niezmienności księgi Bitcoin.

Po pierwsze, kiedy nowy węzeł dołącza do sieci, muszą pobrać cały łańcuch bloków. Każdy ma dostęp do uzgodnionej i zweryfikowanej wersji wydarzeń. W rezultacie bardzo trudno jest cofnąć księgę i wprowadzić sfałszowane transakcje. Dodatkowo dochodzi do tego fakt, że dostarczają duże ilości energii. Dlatego, aby osoba atakująca lub złośliwa strona mogła edytować lub fałszować rejestr, musi mieć dostęp do dużej ilości energii i pieniędzy, aby sfinansować to przedsięwzięcie. Rozmiar i zasięg sieci Bitcoin sprawiają, że jest to wyczyn prawie niemożliwy. W zamian za swoją pracę przy zabezpieczaniu i dodawaniu nowych bloków do księgi, górnicy mają prawo do określonej liczby nowych bitcoinów na blok. Liczba ta zmienia się w określonych odstępach czasu (co cztery lata). Jest to również mechanizm, dzięki któremu nowy bitcoin jest wprowadzany do obiegu.

Maksymalna liczba bitcoinów, które kiedykolwiek będą istnieć, wynosi 21 milionów. Wreszcie sieć Bitcoin działa na zasadzie dobrowolności. Każdy węzeł może dowolnie przyłączać się do sieci i opuszczać ją. Podobnie, jeśli użytkownicy nie są w stanie uzgodnić dalszych działań, mogą się rozgałęzić i stworzyć własny łańcuch bloków. Najdłuższy łańcuch reprezentuje uzgodnioną wersję historii. Jeśli jednak którakolwiek ze stron w dowolnym momencie chce się rozgałęzić i stworzyć nowy łańcuch, może to zrobić. Nazywa się to zwykle hard fork.

Bitcoin Cash (BCH) to twardy rozwidlenie oryginalnego łańcucha blokowego Bitcoin. Altcoin pojawił się 1 sierpnia 2017 r., W następstwie rosnących napięć między członkami społeczności Bitcoin w związku z problemami związanymi ze skalowaniem i sposobem ich rozwiązania. Większość społeczności Bitcoin uważała, że ​​wdrożenie aktualizacji znanej jako SegWit wystarczyłoby do znacznie lepszych możliwości przetwarzania w sieci bitcoin. Jednak stosunkowo niewielka, ale zdeterminowana grupa ludzi uważała, że ​​rozmiar bloku będzie musiał zostać zwiększony, aby lepiej skalować sieć. Grupa kierowana przez frontmana Rogera Ver’a zaimplementowała własną aktualizację oprogramowania na wysokości bloku 478559, tworząc nową kryptowalutę.

Nowa waluta cyfrowa stała się znana jako Bitcoin Cash, co jest aluzją do podziału ideologii, który napędzał całą debatę. Obóz Bitcoin Cash uważał, że zwiększenie rozmiaru bloku doprowadzi do łatwości użytkowania, umożliwiającej ludziom korzystanie z kryptowaluty jako waluty transakcyjnej w codziennych sytuacjach. Technicznie rzecz biorąc, Bitcoin Cash jest pod wieloma względami podobny do swojego rodzica, Bitcoina.

Obaj wykorzystują PoW jako mechanizm konsensusu z naciskiem na algorytm SHA256. Dodatkowo, oba zawierają nagrodę o połowę w określonym czasie. Dużą różnicą definiującą między tymi dwoma jest fakt, że Bitcoin Cash ma znacznie większy rozmiar bloku, aby uwzględnić więcej transakcji w zestawie, a tym samym lepiej skalować sieć. Ta różnica sprawia, że ​​są one niezamienne, a zatem stanowią oddzielne i odrębne kryptowaluty.

Znalezione obrazy dla zapytania: bitcoin sv

15 listopada 2018 r. W łańcuchu blokowym Bitcoin Cash doszło do ostrego rozwidlenia, w wyniku którego powstała nowa kryptowaluta o nazwie Bitcoin SV (BSV). Bitcoin SV oznacza Bitcoin Satoshi Vision. Nazwa waluty cyfrowej jest odniesieniem do różnic, które doprowadziły do ​​powstania obozu Bitcoin Cash, dalszego podziału na dwie części. Jak już wcześniej widzieliśmy, zwolennicy Bitcoin SV i społeczność Bitcoin Cash różniły się wielkością bloku. Społeczność Bitcoin Cash chciała, aby rozmiar bloku pozostał na poziomie 32 MB, podczas gdy obóz Bitcoin SV chciał, aby został on zwiększony do 132 MB. Różnice te okazały się nie do pogodzenia, co doprowadziło do hard forka, który ostatecznie stworzył Bitcoin SV. Pod względem specyfikacji technicznych Bitcoin SV różni się głównie od Bitcoin Cash i Bitcoin jedynie rozmiarem bloku. To właśnie ta cecha okazała się największą i nie do pogodzenia różnicą.

Chociaż Bitcoin, Bitcoin Cash i Bitcoin SV mogą mieć wspólną nazwę, wszystkie są odrębnymi kryptowalutami.

Bitcoin SV jest najtańszy i najszybszy ,skalowalny i jako jedyny wyczerpuję znamiona systemu p2p electronic cash sytem

Bitcoin SV to prawdziwa wizja twórcy z 2008 roku, wprowadzony Genesis na łańcuchu BitcoinSV w lutym 2020 r. przywrócił wszystkie opcje usunięte przez deweloperów BTC Deweloperzy BTC są od dawna częścią instytucji finansowych ,firm i biznesów przekreślających pierwotne zapisy White paper oraz bezpośrednio negujące prawo na nazewnictwa Bitcoin w przyszłości. Jest potentatem posiadającym wszystkie niezbędne patenty w branży oraz jako jedyny buduję funkcjonalne i praktyczne produkty na swoim łańcuchu.

https://twitter.com/BSVBoom/status/1312810088332230660?s=20

Szerokim echem rozniosła się informacja dotycząca roszczeń i usuwania ze swoich stron white paper przez dotychczasowych deweloperów BTC. Uznających tym samym pełnie praw i roszczenia Dr Craiga Wrighta.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.blocksocial.com/whats-the-difference-bitcoin-cash-sv/


Author: BitcoinSV.pl
CEO