Discord fałszywa giełda wymiany BTC zidentyfikowana przez Kaspersky

Badacze cyberbezpieczeństwa z Kaspersky odkryli skomplikowane oszustwo BTC działające na Discordzie, które zachęca niczego niepodejrzewające ofiary do uzyskania dostępu do fałszywej giełdy kryptowalut. Według raportu bezpieczeństwa opublikowanego przez Kaspersky, oszustwo może być częścią próby zebrania danych o użytkownikach waluty cyfrowej, które miałyby wartość odsprzedaży innym oszustom i przestępcom w ciemnej sieci.

Oszustwo działa poprzez atakowanie użytkowników Discord, zanim zaoferuje darmowe BTC i ETH. Prywatne wiadomości są wysyłane do użytkowników, którzy twierdzą, że pochodzą z nowej giełdy rozdającej cyfrową walutę w ramach promocji wprowadzającej. Ofiarom mówi się, że muszą odwiedzić fałszywą giełdę i zarejestrować się, podając swoje dane osobowe. Następnie są proszeni o złożenie depozytu i / lub zakończenie procesu KYC, który obejmuje przesłanie danych osobowych za pośrednictwem fałszywej witryny.

Odebranie oferowanej darmowej waluty cyfrowej wiąże się z kosztami, zwykle depozyt w wysokości około 0,02 BTC, około 750 USD, oszuści zachęcają ofiary do wpłaty na ich giełdę. Wydaje się, że transakcja zakończyła się sukcesem, ale kończy się niepowodzeniem w momencie wypłaty, gdy ofiary pozostają bez depozytu lub obiecanej bezpłatnej waluty cyfrowej.

Według Kaspersky, oszustwa są wyrafinowane, z przekonującym projektem, a nawet funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak logowanie 2FA, aby przekonać ofiary do rozstania się z ich cyfrową walutą i danymi.

Kaspersky twierdzi, że poza kradzieżą waluty cyfrowej z przodu, dane użytkownika i KYC mają znaczną wartość handlową dla innych oszustów, narażając ofiary na wiele warstw ryzyka.

Oszustwo to najnowszy przykład przestępczości w BTC, który pozostaje dominującą walutą cyfrową wybieraną przez przestępców i oszustów internetowych.

To najnowsze oszustwo przypomina użytkownikom waluty cyfrowej o konieczności zachowania ostrożności, zwłaszcza gdy oferuje się im bezpłatną walutę cyfrową.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/discord-fake-btc-exchange-scam-identified-by-kaspersky/


Author: BitcoinSV.pl
CEO