Bit Digital, kopalnia BTC, usuwa prezesa i przewodniczącą po zarzutach oszustwa

Bit Digital, firma wydobywająca nagrody z bloków BTC, która ma zarzuty oszustwa w Nowym Jorku, ogłosiła zmiany w swoim zarządzie. Firma zmieniła teraz dyrektora generalnego, przewodniczącą i dyrektora ds. Strategii, przygotowując się do walki prawnej z inwestorami. „Zarząd Spółki przyjął rezygnację Ping Liu ze stanowiska Przewodniczącej Rady, która zrezygnowała ze stanowiska z powodów zdrowotnych” – czytamy w komunikacie.

Na jej miejsce firma wyznaczyła na nowego prezesa Zhaohui Deng, byłego niezależnego dyrektora. Min Hu, zaatakowany dyrektor generalny, został również usunięty, ponieważ „nie brał udziału w operacjach wydobywania bitcoinów firmy”. Zarząd zastąpił go Erke Huang, obecnego dyrektora finansowego nowojorskiej firmy, który przejmie tymczasowe stanowisko.

Hong Yu, były dyrektor ds. Strategii, również ustąpił. “Pan. Yu zdecydował, że w najlepszym interesie firmy będzie wykorzystanie innych możliwości ”- głosi oświadczenie.

W swoich wysiłkach restrukturyzacyjnych Bit Digital zaangażował dwóch „starszych konsultantów ds. Strategii korporacyjnej” w Stanach Zjednoczonych, aby przedstawili wskazówki dotyczące dalszych działań. Restrukturyzacja wykonawcza następuje po pozwie zbiorowym przeciwko firmie kilka dni temu.

Jak donosi CoinGeek, pozew został złożony przez poszkodowanych inwestorów z południowego dystryktu Nowego Jorku, którzy kupili akcje między 21 grudnia 2020 r. A 8 stycznia 2021 r. Wnieśli do sądu po raporcie J Capital Research ujawniającym domniemane kłamstwa i manipulacje na rynku. firma angażuje się od lat.

Firma badawcza ujawniła, że ​​Bit Digital błędnie przedstawił swoje możliwości wydobywania nagród blokowych, aw niektórych przypadkach wręcz kłamał. Na przykład twierdził, że obsługuje ponad 40 000 górników ASIC w Chinach, co firma badawcza uznała za rażąco przesadzoną.

Twierdził również, że kupił więcej koparek ASIC w czwartym kwartale ubiegłego roku o wartości prawie 20 milionów dolarów. To było jawne kłamstwo, twierdzi J Capital, powołując się na producenta ASIC, od którego Bit Digital twierdził, że kupił koparki.

Po opublikowaniu raportu przez J Capital akcje Bit Digital spadły o 25%. Inwestorzy chcą, aby Bit Digital zrekompensował im poniesione szkody, w tym odsetki od nich. Chcą również otrzymać zwrot kosztów i wydatków poniesionych w związku z czynnościami prawnymi, w tym honorariów prawników.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/btc-miner-bit-digital-removes-ceo-and-chairwoman-following-fraud-charges/


Author: BitcoinSV.pl
CEO