Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

19 kwietnia 2021

Stany Zjednoczone dają zielone światło drugiemu bankowi walut cyfrowych posiadającemu licencję federalną

Firma Protego Trust Company otrzymała warunkową zgodę Urzędu Kontrolera Walut (OCC), aby stać się bankiem waluty cyfrowej z czarterem federalnym, co czyni Protego drugim depozytariuszem cyfrowej waluty w USA, który otrzymał statut federalny.

Dlaczego zatwierdzenie warunkowe? OCC udzieliło Protego warunkowej zgody, ponieważ Protego jest w trakcie rebrandingu swojej działalności na Protego Bank Trust N.A, bank waluty cyfrowej, którego podstawową działalnością jest przechowywanie aktywów cyfrowych, handel, pożyczki i emisja. „Zapotrzebowanie inwestorów instytucjonalnych na bezpieczny i zgodny z przepisami dostęp do zasobów cyfrowych rośnie każdego dnia. Myślę, że jest to jeden z powodów, dla których już w chwili uruchomienia zabezpieczyliśmy zobowiązania na ponad 1,5 miliarda dolarów AUC [aktywa pod opieką] ”- powiedział Chris Hunter, szef działu rozwoju firmy Protego.

Protego Bank Trust N.A ma 18 miesięcy na zakończenie reorganizacji i spełnienie warunków warunkowego zatwierdzenia, zanim otworzy swoje drzwi dla biznesu. Więcej firm zrobi to samo Możesz spodziewać się, że w najbliższej przyszłości więcej dostawców usług walut cyfrowych stanie się bankami licencjonowanymi przez władze federalne, zarówno BitPay, jak i Paxos złożyły wnioski do OCC o uzyskanie czarteru federalnego. Anchorage był pierwszym dostawcą usług w zakresie waluty cyfrowej, który otrzymał federalny statut od OCC, a zarówno Kraken, jak i Avanti otrzymały federalne czartery za pośrednictwem stanu Wyoming.

Karta federalna pozwala usługodawcy na działanie w całym kraju – we wszystkich 50 stanach – bez konieczności ubiegania się o licencje specyficzne dla każdego stanu, przez co musi przejść bez posiadania karty.

Karta federalna otwiera również drogę dla usługodawcy do oferowania nowych innowacyjnych produktów w postaci cyfrowej waluty, takich jak produkty pożyczkowe, które pozwalają konsumentom uzyskiwać zysk z ich depozytów – które Protego przygotował dla swoich klientów. Oraz innowacyjne produkty finansowe, które żyją na przecięciu tradycyjnego finansowania i technologii blockchain – takie jak pensje wypłacane w cyfrowej walucie, coś, co Kraken wspomniał, że chcieli ułatwić, gdy otrzymali statut.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/us-gives-greenlight-to-second-federally-chartered-digital-currency-bank/