Stany Zjednoczone dają zielone światło drugiemu bankowi walut cyfrowych posiadającemu licencję federalną

Firma Protego Trust Company otrzymała warunkową zgodę Urzędu Kontrolera Walut (OCC), aby stać się bankiem waluty cyfrowej z czarterem federalnym, co czyni Protego drugim depozytariuszem cyfrowej waluty w USA, który otrzymał statut federalny.

Dlaczego zatwierdzenie warunkowe? OCC udzieliło Protego warunkowej zgody, ponieważ Protego jest w trakcie rebrandingu swojej działalności na Protego Bank Trust N.A, bank waluty cyfrowej, którego podstawową działalnością jest przechowywanie aktywów cyfrowych, handel, pożyczki i emisja. „Zapotrzebowanie inwestorów instytucjonalnych na bezpieczny i zgodny z przepisami dostęp do zasobów cyfrowych rośnie każdego dnia. Myślę, że jest to jeden z powodów, dla których już w chwili uruchomienia zabezpieczyliśmy zobowiązania na ponad 1,5 miliarda dolarów AUC [aktywa pod opieką] ”- powiedział Chris Hunter, szef działu rozwoju firmy Protego.

Protego Bank Trust N.A ma 18 miesięcy na zakończenie reorganizacji i spełnienie warunków warunkowego zatwierdzenia, zanim otworzy swoje drzwi dla biznesu. Więcej firm zrobi to samo Możesz spodziewać się, że w najbliższej przyszłości więcej dostawców usług walut cyfrowych stanie się bankami licencjonowanymi przez władze federalne, zarówno BitPay, jak i Paxos złożyły wnioski do OCC o uzyskanie czarteru federalnego. Anchorage był pierwszym dostawcą usług w zakresie waluty cyfrowej, który otrzymał federalny statut od OCC, a zarówno Kraken, jak i Avanti otrzymały federalne czartery za pośrednictwem stanu Wyoming.

Karta federalna pozwala usługodawcy na działanie w całym kraju – we wszystkich 50 stanach – bez konieczności ubiegania się o licencje specyficzne dla każdego stanu, przez co musi przejść bez posiadania karty.

Karta federalna otwiera również drogę dla usługodawcy do oferowania nowych innowacyjnych produktów w postaci cyfrowej waluty, takich jak produkty pożyczkowe, które pozwalają konsumentom uzyskiwać zysk z ich depozytów – które Protego przygotował dla swoich klientów. Oraz innowacyjne produkty finansowe, które żyją na przecięciu tradycyjnego finansowania i technologii blockchain – takie jak pensje wypłacane w cyfrowej walucie, coś, co Kraken wspomniał, że chcieli ułatwić, gdy otrzymali statut.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/us-gives-greenlight-to-second-federally-chartered-digital-currency-bank/


Author: BitcoinSV.pl
CEO