Dlaczego gry potrzebują łańcucha bloków Bitcoin SV

Od zarania hazardu mobilnego gry zyskały na sile. Liczba graczy na całym świecie wzrosła w ostatnich latach, napędzana wygodą i elastycznością opcji online. W porównaniu do czasów przed mobile, w których gry odbywały się wyłącznie w trybie fizycznym, branża odniosła już ogromne korzyści z rozwoju technologii. Jednak mimo to w sektorze gier istnieją bariery technologiczne, które hamują postęp.

Zaufanie i przejrzystość pozostają istotnymi problemami dla niektórych graczy i dla operatorów. Zgodność ze standardami licencjonowania określonymi przez organy regulacyjne i prawodawców stanowi dla operatorów własne problemy do rozwiązania. Wrażenia z gry zależą od często scentralizowanych systemów, które same w sobie są podatne na manipulacje i włamania.

W tym miejscu pojawia się blockchain. Blockchain już kształtuje przyszłość gier i ma być następną wielką technologią, która wprowadzi zmiany w całym sektorze – na lepsze. Ale dlaczego gry potrzebują blockchain i jakie są zalety tej technologii zarówno dla operatorów, jak i graczy?

Dlaczego gry potrzebują łańcucha bloków? Technologia Blockchain oferuje szereg wyjątkowych zalet w porównaniu z innymi systemami, dzięki czemu idealnie nadaje się do gier. Po pierwsze, istnieje kąt przezroczystości. W systemach blockchain dane są zapisywane automatycznie w rozproszonej księdze, która z definicji stanowi niezmienne, zaufane źródło prawdy.

Operatorzy, gracze i organy regulacyjne mogą polegać na danych gier Blockchain, z których wszyscy mogą uzyskać dostęp do tych samych danych w czasie rzeczywistym i odpowiednio podejmować decyzje (ręcznie lub automatycznie). Gracze i organy regulacyjne nie muszą już ufać przepływowi informacji pochodzących od operatorów gier hazardowych – zamiast tego wiadomo, że informacje są prawdziwe w momencie ich wygenerowania i są opatrzone sygnaturą czasową, aby pozostawić doskonałą ścieżkę audytu. Jest to pomocne w rozwiązywaniu problemów związanych z zaufaniem graczy i sporów, które nieuchronnie pojawiają się po drodze. Ale jest również niezwykle przydatny dla operatorów spełniających wymagania zgodności.

Organom regulacyjnym można przyznać zezwolenie na dostęp do danych w czasie rzeczywistym, budując relacje zaufania między władzami i operatorami, które po prostu nie mogą istnieć w takim samym stopniu w dzisiejszym świecie zamkniętych danych. Jest też kąt bezpieczeństwa, w którym dane przechowywane w łańcuchu bloków są teoretycznie nie do złamania i całkowicie bezpieczne. Decentralizacja tych podstawowych informacji oznacza, że ​​operatorzy nie są już podatni na włamania w centralnych słabych punktach, jednocześnie zapewniając sprawiedliwszą i bardziej przejrzystą grę dla wszystkich zaangażowanych.

Poza tym technologia blockchain jest po prostu bardziej wydajna dla operatorów gier, umożliwiając automatycznie rozliczane zakłady, usprawniony proces wdrażania, wypłat i wpłat, a nawet tanie płatności blockchain za pomocą natywnych tokenów, takich jak Bitcoin SV (BSV). Lista korzyści, które blockchain przynosi do stołu, nie jest wyczerpująca, a w rzeczywistości istnieje wiele innych sposobów, w jakie każdy może skorzystać z blockchain. W rezultacie trudno się dziwić, że więcej operatorów decyduje się na technologię blockchain, aby zabezpieczyć swoje firmy na przyszłość.

Co się dzieje w łańcuchu?

Ponieważ sprawa blockchain w grach jest już prawie rozstrzygnięta, pytanie sprowadza się do trudności technicznych i co dokładnie operatorzy mogą uruchomić w łańcuchu. Chociaż jest to już technicznie możliwe, nie ma potrzeby umieszczania wszystkiego w łańcuchu, aby czerpać korzyści z technologii blockchain. W rzeczywistości optymalny system wykorzystuje elementy zarówno w łańcuchu, jak i poza nim, współpracując bezproblemowo, aby zapewnić wszystkie zalety łańcucha blokowego w sposób możliwy do zrealizowania w ramach obecnych granic technicznych, a także zabezpiecza wrażliwość handlową operatorów.

Operatorzy gier nadal mogą zachować zastrzeżone informacje i logikę gry, udostępniając je poza łańcuchem ze względu na ochronę prywatności. Profile i dane graczy w sieci, a także informacje o grze, pozwalają na bardziej płynne działanie, a także wprowadzają te kluczowe zalety przejrzystości i widoczności dla organów regulacyjnych.

Połączenie danych z łańcucha, pochodzących z logiki gry i interakcji poza łańcuchem, tworzy model, który jest idealny do zaspokojenia potrzeb sektora gier. Technicznie rzecz biorąc, budowanie dla blockchain nadal pozostaje wyzwaniem. Chociaż Bitcoin SV znacznie usprawnił ten proces, nadal istnieje proces wdrażania dla operatorów, którzy chcą ulepszyć swoje systemy, aby w pełni wykorzystać. Ale chociaż początkowa faza rozwoju stanowi barierę, pytanie dla operatorów powinno brzmieć, czy mogą sobie pozwolić na rezygnację z blockchain, biorąc pod uwagę kierunek postępu.

Zabezpieczanie Twojej firmy na przyszłość Technologia Blockchain wciąż się poprawia i to w szybkim tempie. Jednocześnie jest nieuniknione, że w nadchodzących latach gry będą coraz bardziej zbliżać się do blockchain. Podczas gdy weryfikacja przyszłości w pierwszej kolejności może wydawać się kosztowna, koszty braku aktualizacji teraz są porównywalne, jeśli nie gorsze.

Ponieważ branża już zbliża się do infrastruktury opartej na blockchain, to kwestia czasu, zanim wszyscy operatorzy będą musieli pomyśleć o tym, czy zainwestują, czy zostaną w tyle. Większość firm ma zwykle 18, a może 24 miesiące. Ale pomyśl o zmianach zachodzących w ciągu następnych 5-10 lat. Podobnie jak w przypadku usług w chmurze, w których wszystko jest i nadal zmierza w kierunku chmury, to samo dzieje się z blockchain.

Jedynym wyborem jest to, czy przeprowadzić integrację teraz, być może taniej, czy poczekać na później. Wybierz Bitcoin SV – Bitcoin SV pojawił się już jako preferowany łańcuch bloków dla aplikacji korporacyjnych. Jest to jedyny protokół blockchain, który oferuje nieograniczoną skalę, z techniczną strukturą obsługującą operacje w grach wszystkich rozmiarów.

Stworzony dla programistów, a nie spekulantów, Bitcoin SV oferuje technologicznie lepszą platformę do budowania na publicznym łańcuchu bloków.

Zgodnie z oryginalną wizją Bitcoina w białej księdze, Bitcoin SV jest wszystkim, czym BTC nie jest. Oznacza to szybkie, wydajne transakcje, niskie koszty transakcji, potencjał na dużą skalę i bardziej przyjazne dla użytkownika dzięki nowemu pakietowi narzędzi programistycznych i aplikacjom innych firm. A z pomocą natywnego tokena Bitcoin SV, BSV, umożliwia nawet budowanie automatycznych płatności w cyfrowej walucie w ramach systemów łańcuchowych.

Nigdy nie było lepszego czasu na integrację Bitcoin SV i przyszłościowe rozwiązanie z wiodącym protokołem wybieranym w branży gier. Ponieważ ekosystem deweloperów rośnie z dnia na dzień i oczekuje się dalszych ulepszeń technicznych i regulacyjnych w nadchodzących 18-24 miesiącach, BSV jest optymalnym wyborem dla operatorów gier, którzy mają długoterminową perspektywę na swoją działalność.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/why-gaming-needs-blockchain/


Author: BitcoinSV.pl
CEO