Czy właściciel Tesla zabierze BTC na księżyc i już go tam zostawi :) mając świadomość o nieużyteczności i ubogiej ofercie btc, otworzy rynek dla kryptowalut z realną ofertą funkcjonalnych produktów ?

Tesla ogłosił w poniedziałek w SEC, że kupił bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów. I rodzi się pytanie po co tak przeszacowany walor kupują ?

Firma zapowiedziała również, że zacznie akceptować bitcoiny jako metodę płatności za swoje produkty. Ciekawe jak obejdą gigantyczne fee..

CEO Elon Musk został uznany za podniesienie cen kryptowalut, w tym bitcoinów, poprzez swoje wiadomości na Twitterze. P&D ?

Tesla ogłosiła w poniedziałek, że kupiła bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów. W zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd firma stwierdziła, że kupiła bitcoiny, aby „zapewnić większą elastyczność w celu dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotów z naszej gotówki”. Tesla powiedział również, że zacznie przyjmować płatności w bitcoinach w zamian za swoje produkty „z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów i początkowo w ograniczonym zakresie”. To uczyniłoby Teslę pierwszym dużym producentem samochodów, który to zrobił. Bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów zapewni Tesli płynność w kryptowalucie, gdy zacznie ona akceptować ją do płatności.

Przejście Tesli na bitcoin stanowi inwestycję znacznego procentu gotówki w tę inwestycję. Zgodnie z najnowszym zgłoszeniem firma miała pod ręką ponad 19 miliardów dolarów w gotówce i ekwiwalentach gotówki na koniec 2020 roku.

Te posunięcia rodzą pytania dotyczące niedawnego zachowania CEO Elona Muska na Twitterze, gdzie przypisuje się mu wzrost cen kryptowalut, takich jak bitcoin i dogecoin, poprzez publikowanie pozytywnych wiadomości, które zachęciły więcej ludzi do kupowania walut cyfrowych.

Dwa tygodnie temu miliarder Tesli dodał hashtag #bitcoin do swojego biografii na Twitterze, co pomogło na krótko podnieść cenę kryptowaluty nawet o 20%. Dwa dni później powiedział na portalu społecznościowym Clubhouse: „W tej chwili uważam, że bitcoin jest dobrą rzeczą i jestem zwolennikiem bitcoina”. Ceny bitcoinów wzrosły do ​​nowych szczytów w poniedziałek po ogłoszeniu Tesli, osiągając cenę co najmniej 44 200 USD.

Akcje Tesli wzrosły o ponad 2% w poniedziałek rano. W swoim zgłoszeniu do SEC Tesla ostrzegł inwestorów przed zmiennością ceny bitcoina.

Musk wpadł w kłopoty z powodu swoich tweetów poruszających się na rynku w przeszłości, ale nie jest jasne, w jaki sposób odnosi się to do jego tweetów o kryptowalutach.

Przede wszystkim SEC oskarżył Muska o oszustwo w 2018 roku za jego tweety o przejęciu firmy do prywatnej po 420 USD za akcję. Musk ostatecznie rozliczył się z SEC i został zmuszony do rezygnacji z funkcji prezesa zarządu firmy i zapłacenia 20 milionów dolarów grzywny oprócz kolejnych 20 milionów dolarów grzywny dla samej firmy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.cnbc.com/2021/02/08/tesla-buys-1point5-billion-in-bitcoin.html


Author: BitcoinSV.pl
CEO