Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych informuje o podatku od staking, airdrop oraz miningu walut cyfrowych

Dział prawny Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych opublikował raport podkreślający rozbieżności w opodatkowaniu nagród od walut cyfrowych między różnymi jurysdykcjami, w ramach trwających badań nad opodatkowaniem waluty cyfrowej.

Analiza porównawcza, która obejmuje 124 strony, analizuje podejście regulacyjne w 31 różnych krajach w celu informowania o polityce USA. Raport dotyczy w szczególności opodatkowania nagród z bloków wydobywczych, a także opodatkowania tokenów uzyskanych z zrzutów z powietrza (AirDrop) i podziałów łańcucha bloków. Badanie wykazało, że chociaż wiele jurysdykcji wydało wytyczne dotyczące postępowania z wydobywanymi tokenami, niewiele z nich zajęło się opodatkowaniem tokenów zarobionych na stakingu.

Reprezentant Tom Emmer, który przedstawił raport, powiedział, że w USA potrzebne będą dalsze wytyczne w celu wsparcia rozwoju sektora. „Aby te technologie mogły się rozwijać i osiągnąć swój rewolucyjny potencjał, musimy dysponować wiedzą i krajobrazem organizacyjnym w zakresie podejść do regulacji”. Abraham Sutherland z Proof of Stake Alliance powiedział, że kwestia opodatkowania cyfrowej waluty zarobionej dzięki obstawianiu zdeterminuje atrakcyjność różnych jurysdykcji w przyszłości. „Sposób, w jaki narody opodatkowują ludzi, którzy utrzymują sieci kryptowalut, będzie oczywiście miał duży wpływ na przyciąganie lub odpychanie innowatorów i inwestycji. Wyniki są widoczne na całej planszy ”.

Argumentując, że tokeny powinny być opodatkowane w momencie ich sprzedaży, a nie w momencie ich pierwszego nabycia, Sutherland powiedział, że był to „krytyczny pierwszy krok” do ustalenia z pewnością, kiedy obciążenie podatkowe staje się wymagalne. „Zmniejszy to zarówno problemy administracyjne, jak i zapewni, że ludzie nie będą przeciążeni”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/us-library-of-congress-reports-on-digital-currency-staking-tax/


Author: BitcoinSV.pl
CEO