Możliwości inwestycyjne Bitcoin SV w 2021 roku: VC mówią o tym, jak postrzegają branżę

Jak niektórzy z głównych inwestorów ekosystemu Bitcoin SV (BSV) widzą scenę w 2021 roku? Czy rok 2020 był testem wytrzymałości, wyzwaniem czy szansą dla Bitcoina?

Poprosiliśmy niektórych z nich o opinie: Paul Rajchgod, dyrektor zarządzający Private Equity – Ayre Group i Alex Fauvel, główny partner Two Hop Ventures, podzielili się nimi tutaj. Biorąc pod uwagę oferowane przez siebie rozwiązania, BSV istnieje w „zwykłym” świecie biznesu / finansów, ale ma unikalny zestaw okoliczności, które stawiają ją również poza tym światem.

Jest to nowa i w dużej mierze niesprawdzona technologia, której potencjał jest bardziej wartościowy niż faktyczne zastosowanie (na tym etapie). To stosunkowo nowa i rozwijająca się branża. Chociaż presja gospodarcza w 2020 r. Wpłynęła na inwestycje, dostrzegła również nowe możliwości i starała się wykorzystać zmieniającą się sytuację.

Inwestorzy Unbounded Capital powiedzieli również, że byli „bardziej optymistyczni niż kiedykolwiek” na BSV w 2021 roku i później. Podobnie jak inni, byli pod wrażeniem kreatywności i talentu rozwojowego w tej przestrzeni. Chociaż wszyscy narzekali na ograniczenia dotyczące podróży i spotkań twarzą w twarz, które zawsze były niezbędne dla relacji biznesowych, dołożyli wszelkich starań, aby je obejść. Nikt nie może sobie pozwolić na po prostu leżenie.

W rzeczywistości rok 2020 mógł być nawet „neutralnym” rokiem dla inwestycji typu venture w przestrzeń BSV. Biorąc pod uwagę zawirowania gospodarcze w tym roku, to prawdopodobnie plus.

Budowanie ekosystemu Bitcoin pozostaje głównym priorytetem na nadchodzący rok, a także poszukiwanie nowych przypadków użycia w Big Data i narzędziach, które sprawią, że BSV będzie łatwiejsze i bardziej dostępne dla każdego.

Zapoznaj się z poniższym wywiadem, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak VC oceniają minione i bieżące lata oraz co może się wydarzyć w przyszłości.

BSV Venture Investing in 2020 vs 2021: Wywiad z Paulem Rajchgodem (Ayre Group) i Alexem Fauvelem (Two Hop Ventures)

Jaka była najważniejsza (pod względem finansowym lub strategicznym) inwestycja dokonana przez Ciebie w 2020 roku?

Paul: Trudno powiedzieć! Wszystkie mają niesamowity potencjał. Zainwestowaliśmy w wiodące portfele w ekosystemie Bitcoin SV, w których mieliśmy już pozycje i cieszyliśmy się, że mogliśmy ponownie awansować i wspierać ich ciągły wzrost. Niektóre z nich to startupy z unikalnym adresem IP i rozwiązaniami, które wykorzystują Bitcoin SV „w tle” do rozwiązywania rzeczywistych wyzwań, inne to giełdy i platformy typu fiat on / off, które pomagają zwiększyć globalny dostęp do Bitcoin SV, a niektóre są nadal w trybie stealth i nie zostało jeszcze ogłoszone!

Alex: Uważam, że jest trochę za wcześnie, aby powiedzieć, który ze strategicznych projektów jest najbardziej znaczący, ponieważ krajobraz geopolityczny wydaje się zmieniać tak szybko, jednak jesteśmy szczególnie zadowoleni z postępów HandCash w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Co więcej, uznanie Dokkza za jedną z 33 najlepszych usług zarządzania dokumentami było również miłym zaskoczeniem i potwierdzeniem, że przyszłość Bitcoina leży w danych i będziemy nadal badać różne metody przesyłania i interakcji z danymi w łańcuchu bloków.

Czy powiedziałbyś, że rok 2020 zapewnił dobre możliwości dla tych, którzy chcą zainwestować w ekosystem BSV? A może było gorzej / neutralnie?

Paul: Powiedziałbym, że rok 2020 był absolutnie świetnym rokiem dla możliwości inwestycyjnych w Bitcoin SV. Niezależnie od tego, czy są to firmy zupełnie nowe w technologii blockchain, czy też przenoszące się z innych upadających łańcuchów bloków, liczba i różnorodność firm budujących na Bitcoin SV cały czas rośnie, a to właśnie przyspieszyło w 2020 roku.

Alex: Rok 2020 był bez wątpienia jednym z najdziwniejszych lat, jakich świat kiedykolwiek doświadczył i chociaż sytuacja dostarczyła potencjalnych możliwości pokazania zdolności Bitcoina, stworzyła również głównie rozproszenie dla osób w ekosystemie i tych, których próbujemy zachęcić do dołączenia do Ruch BSV. Zainteresowanie Bitcoinem i kryptowalutami wzrosło głównie ze względu na stały wzrost cen, ale także w mniejszym stopniu z powodu niepewności gospodarek. Zły aspekt 2020 był taki, że był on bolesny dla prawie wszystkich, którzy próbowali założyć firmę, jednak dobre jest to, że pęknięcia w naszej obecnej infrastrukturze są teraz widoczne dla każdego, kto zdecyduje się na nią spojrzeć. Wierzę, że rok 2021 wyjawi na światło dzienne wiele prawd, a rok 2020 będzie postrzegany jako rok, w którym prawda była trzymana w ciemności. Będzie to obejmowało wstrząs w obecnej narracji kryptowalutowej i zwrot w kierunku zrozumienia, że ​​osoby w społeczności BSV mają uczciwość i praworządność. Na przykład wydaje się, że FinCEN uchwycił szereg kluczowych punktów w swoim najnowszym raporcie dotyczącym przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, których celem jest wyeliminowanie luk, które po raz pierwszy dostrzegłem w podejściu Wielkiej Brytanii w 2017 r.

Jak sytuacja pandemiczna 2020 wpłynęła na środowisko inwestycyjne BSV?

Paul: Myślę, że to było neutralne. Uważam, że wiele firm (i modeli biznesowych) jest dziś bardzo przyzwyczajonych do zmian i ewolucji. Ponadto wiele firm ma już elastyczne zasady dotyczące miejsca pracy, więc przejście na WFH było stosunkowo płynne. Ludzie musieli po prostu wyciszyć „hałas” ciągłego cyklu wiadomości i zignorować kłócące się dzieci w tle rozmów Zoom / Webex / Google Hangout!

Alex: W styczniu 2020 roku Two Hop Ventures planowało przeprowadzić roadshow w Azji, aby zakończyć naszą docelową podwyżkę w wysokości 40 milionów euro, oczywiście zostało to wstrzymane i ostatecznie całkowicie anulowane. Wielu innych inwestorów miało podobne doświadczenia, jednak ci z suchym proszkiem wydają się inwestować go tak szybko jak zawsze, głównie w biomedycynę, która pomaga złagodzić pandemię lub technologię, która wykorzystuje nową normę, która została narzucona światu. To niezmiennie powoduje, że inwestorzy koncentrują się na obszarach, w których BSV nie jest obecnie w stanie pomóc, i odciągają inwestycje od ekosystemu, więc w perspektywie krótkoterminowej mamy obecnie do czynienia z niedoborem inwestorów w przedsiębiorstwach budujących na BSV, czyli o wiele ważniejsze i cenniejsze niż same monety. Gdy pojawi się kilka rzeczywistych aplikacji i firm używających łańcucha blokowego do publicznej synchronizowanej bazy danych, którą można wykorzystać jako przykład, dlaczego firma chciałaby używać BSV jako technologii, podejrzewam, że ekosystem BSV dostrzeże wykładniczy trend dającą się przewidzieć przyszłość, która może nie mieć końca. Nie wierzę, że jeszcze tam jesteśmy, ale BSV z pewnością jest na dobrej drodze i wyprzedza wszystkich innych w branży.

Jakie są Twoje oczekiwania na 2021 rok? Na które sektory ekosystemu BSV zwracasz uwagę?

Paul: Myślę, że rok 2021 będzie „bardziej podobny”, ale w dobry sposób! Więcej wzrostu, który widzieliśmy w 2020 r., Jeśli chodzi o zarówno firmy w fazie wzrostu, jak i startupy, które gromadzą się na Bitcoin SV. Już to widzimy i zamierzamy zamknąć kilka inwestycji w firmy, których biznesplany są możliwe tylko na Bitcoin SV. Myślę, że zobaczymy również „owocowanie” firm w fazie wzrostu, które ogłosiły w 2020 roku, że budują (lub przenoszą) rozwiązania na Bitcoin SV. Stworzenie rozwiązań, które zapowiadały te firmy, zajmuje dużo czasu i jestem głęboko przekonany, że w tym roku zaobserwujemy duży wzrost liczby transakcji z tych firm. To bardzo szeroka uwaga, ale to prawda: koncentrujemy się na dużych i małych przedsiębiorstwach z różnych sektorów. Wiele z nich rozwinie głęboką bazę użytkowników końcowych (konsumentów). Łączy ich to, że ich rozwiązania są możliwe tylko z supermocarstwami Bitcoin SV.

Alex: W roku 2021 istnieją trzy sektory, które moim zdaniem są niedoceniane, ale pozwolą ludziom zobaczyć potencjał BSV, to jest edukacja praktyczna, księgowość, zarządzanie zapasami. Chociaż te sektory są szerokie, oferują wiele rzeczywistych zastosowań, które nie wymagają zbytniego nadzoru ze strony organów regulacyjnych, ale wiele dostosowań dla określonych firm i produktów w wielu różnych jurysdykcjach. Wkrótce finalizujemy inwestycje w tych obszarach i będziemy o nich informować przed końcem I kwartału.

Masz inne przemyślenia lub komentarze, które chcesz dodać?

Alex: Wyznaczaj wielkie cele, ale planuj małymi krokami. Skoncentruj się na tym, co robisz, ale miej oko na swój cel i konkurencję. Trzymaj się swoich zasad i obracaj się tylko wtedy, gdy masz pewność, że jest to wymagane. Dla zdecydowanej większości ludzi rok 2021 będzie równie nieprzewidywalny jak rok 2020, ale rok powinien zakończyć się światem na znacznie mocniejszym fundamencie. Informacja to najcenniejsza i najpotężniejsza rzecz w erze informacji. Naszym celem jest naprawienie największych problemów świata, bez względu na to, czy świat o tym wie, docenia, czy nawet rozumie, misja jest zbyt ważna, aby ją stracić z oczu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bitcoin-sv-investment-opportunities-in-2021-vcs-speak-out-on-how-they-see-the-industry/


Author: BitcoinSV.pl
CEO