BSV, BCH i BTC: czym się różnią?

W 2017 i 2018 roku świat kryptowalut był zszokowany, gdy społeczność Bitcoin podzieliła się na trzy frakcje z powodu sporów dotyczących skalowania i protokołów: Bitcoin Core (BTC), Bitcoin Cash (BCH) i Bitcoin SV (BSV).

Z trzema frakcjami Bitcoin na dzisiejszym rynku, nic dziwnego, że ludzie są zdezorientowani co do tego, w którą z nich zainwestować. Ten artykuł przedstawi porównanie tych trzech i ich obecnego statusu, aby czytelnicy mogli uzyskać wyraźne rozgraniczenie między nimi i pomóc decydują, któremu zaufać.

BTC i BCH dzisiaj

Podczas gdy BTC utrzymuje dziś swoją pozycję jako kryptowaluta o najwyższej cenie i kapitalizacji rynkowej, rozmiar jego bloku pozostał na poziomie 1 MB z maksymalną zdolnością przetwarzania tylko siedmiu transakcji na sekundę. Z tego powodu prowadzenie interesów z BTC stało się nieopłacalne dla zwykłych użytkowników. Nie ma również żadnego narzędzia, ponieważ programiści nie mogą tworzyć aplikacji w łańcuchu bloków BTC.

BCH, dzięki rozmiarowi bloku 32 MB, może przetwarzać do 60 transakcji na sekundę, co nadal nie zapewnia wystarczającej liczby transakcji, aby działać jako globalny system płatności. Firmy nie mogą również ufać protokołowi BCH w zakresie tworzenia aplikacji na podstawie jego łańcucha blokowego ze względu na częste zmiany protokołu.

Co więcej, stało się znane z tworzenia „gotówki offline darknet / terrorist”. Dzięki tym kontrowersyjnym cechom i częstym zmianom w protokole, BCH po raz kolejny rozwidlił się w drugiej połowie 2020 roku, co dodatkowo dowodzi jego niestabilności.

Bitcoin SV

Bitcoin SV, z SV jako twórcami protokołów, którzy wierzą w wizję Satoshi, pozostał wierny swojemu celowi przywrócenia oryginalnego projektu Bitcoin przez twórcę Satoshi Nakamoto, później znanego jako nChain główny naukowiec dr Craig S. Wright.

W lutym 2020 r. Bitcoin SV uruchomił aktualizację Genesis, która służyła przywróceniu wbudowanego protokołu Bitcoin jak najbardziej zbliżonego do oryginału. Uaktualnienie odblokowało również potencjał łańcucha bloków Bitcoin w zakresie nieograniczonej skalowalności – co oznacza, że limit rozmiaru bloku wynoszący 2 GB wzrośnie szybko – i stworzyło profesjonalne zabezpieczenia, których nigdy wcześniej nie widziano w historii cyfrowej waluty.

Co więcej, Bitcoin SV wdrożył wizję Dr Wrighta, że Bitcoin jest „uczciwym pieniądzem”, dzięki czemu wszystkie transakcje są ważne zgodnie z prawem.

Dzięki stabilnemu protokołowi i łańcuchowi bloków, który ma nieograniczone rozmiary bloków, programiści mogą teraz tworzyć różne aplikacje na bazie łańcucha bloków BSV.

Nieruchomości, opieka zdrowotna, media społecznościowe i gry online to tylko kilka branż, które skorzystają na dostępie w czasie rzeczywistym do globalnych danych.

W ten sam sposób, w jaki Internet uczynił wszystko online, Bitcoin SV również uczyni wszystko w łańcuchu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.europeanbusinessreview.com/btc-bch-and-bsv-how-are-they-different/


Author: BitcoinSV.pl
CEO