Bitcoin SV bije nowy rekord transakcji

Sieć testowa skalowania Bitcoin SV (BSV) (STN) osiągnęła w zeszłym tygodniu nowy rekord. Sieć przetwarzała ponad 9000 transakcji na sekundę (tps) w jednym punkcie 26 stycznia, pobijając swój poprzedni rekord wynoszący około 6500 tps w grudniu 2019.

STN to projekt Stowarzyszenia Bitcoin, obsługiwany przez nChain i mający na celu skalowalność przedsiębiorstwa.

Projekt wykorzystuje węzły STN na dwa sposoby: do wydobywania i słuchania na całym świecie. Robi to, aby jak najdokładniej dopasować operacje w świecie rzeczywistym, aby zapewnić, że widoczne numery transakcji pochodzą z globalnie rozproszonej sieci. STN jest siecią czysto testową. Umożliwia każdemu, kto chce zbudować rozwiązanie, przetestowanie go za pomocą Bitcoin SV, aby zobaczyć, jak można skalować rozwiązanie, lub przetestować je na poziomach, które będą widoczne w sieci głównej w przyszłości.

Sieć główna to produkcyjna sieć blockchain, która jest używana do uruchamiania projektów po zakończeniu testów w sieci testowej. Celem STN jest jak najdokładniejsze odzwierciedlenie sieci głównej na większą skalę. Sieć główna ma już taką przepustowość, ale obecnie nie ma zapotrzebowania na wielkość transakcji.

Niedawna wersja beta i nadchodzące pełne wydanie oprogramowania węzłowego Bitcoin SV 1.0.7 wymagało wielu prac rozwojowych, aby umożliwić długie łańcuchy.

Długie łańcuchy – najbardziej pożądane usunięcie limitów – dają największy dowód na zainwestowaną w nie pracę i generalnie węzły górnicze zawsze przyjmują dłuższy łańcuch na krótszy. Praca wykonana w celu udoskonalenia oprogramowania wykazała, w testach wewnętrznych, znaczną poprawę czasu obsługi długo łańcuchowych transakcji

At 9,000 Txs per second Bitcoin SV hits new transactions record zdnet

Menedżer operacyjny STN Brad Kristensen powiedział CoinGeek, że jego zespół uważa, że ​​ponad 2000 ton na sekundę można utrzymać na STN.

Niedawno zespół zaobserwował średnio około 1,9 kt / s (1900 tps) w ciągu ośmiu godzin. Statystyki STN mogą być monitorowane przez każdego na tej stronie, a liczby osiągnięte przez STN z pewnością wyglądają imponująco.

Obecnie sieć BTC (Bitcoin Core) ogranicza rozmiary swoich bloków do 1-4 MB, co skutkuje maksymalnie siedmioma transakcjami na sekundę. Wysłanie pojedynczej transakcji BTC o dowolnej kwocie może kosztować ponad 10 USD.

STN jest wciąż na wczesnym etapie testowania wersji 1.0.7 pod względem długości łańcuchów, więc oczekiwania wciąż się kształtują. Jednak dotychczasowe prace wskazują, że zdecydowanie istnieją surowe ulepszenia wydajności. Obecny rekord szczytowy został ustanowiony przy bardzo niewielu połączonych transakcjach w blokach, które utworzyły rekord.

Trwałe przerwy w rekordach tps zostały osiągnięte przy długościach łańcuchów od 2 do 12, co wydaje się świadczyć o długoterminowej wytrzymałości sieci pod obciążeniem. Następna runda testów rozpocznie się od łańcuchów po 25 rosnących w miarę upływu dni.

Wydaje się prawdopodobne, że ten potencjał skalowalności transakcji stanie się bardzo atrakcyjny dla przedsiębiorstw, które chcą przetwarzać dużą przepustowość danych – bez wąskich gardeł i opóźnień w transakcjach.

Jeśli Bitcoin SV może nadal oferować mikropłatności za transakcje i zwiększać długość łańcuchów, to z pewnością wydaje się, że granica wydajności i skali – w całej sieci BSV – z pewnością jest niebem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.zdnet.com/article/bitcoin-sv-hits-new-transactions-record/


Author: BitcoinSV.pl
CEO