Bitfinex i Tether proszą sąd w Nowym Jorku o kolejne 30 dni o przesłanie dokumentów

Firma macierzysta iFinex twierdzi, że zebranie dokumentów wymaganych przez prokuratorów wymaga więcej czasu

Bitfinex, Tether, OAG

iFinex Inc, spółka macierzysta giełdy kryptowalut Bitfinex i emitent stablecoin Tether (USDT), zwróciła się do Sądu Najwyższego w Nowym Jorku o przesunięcie zbliżającego się terminu procesu o kolejny miesiąc. W liście wysłanym 19 stycznia 2021 r. do prokuratora generalnego w Nowym Jorku (OAG) firma poinformowała, że posiada już dużą liczbę dokumentów żądanych przez prokuratorów. Jednak twierdzi, że przesłanie pozostałej części zajmie „jeszcze kilka tygodni”.

„Oskarżeni w większości zakończyli przygotowywanie dokumentów i przedstawili w ostatnich tygodniach znaczną liczbę materiałów oskarżenia (OAG), chociaż nadal istnieją dodatkowe uzgodnione pozycje, które należy uzupełnić. Strony będą potrzebować jeszcze kilku tygodni: i) przedstawiać dodatkowe informacje, ii) dla OAG w celu przeglądu produkcji oraz iii) w celu dalszego omówienia, czy jakiekolwiek dodatkowe procedury mogą być konieczne. ”

Proces składania dokumentów miał zostać zakończony do 15 stycznia, co jest jednocześnie przedłużeniem pierwotnego terminu (16 grudnia).

Według prawnika firmy, Charlesa Michaela, „znaczna ilość” dokumentów została już złożona do prokuratora generalnego w Nowym Jorku, ale pozostały „dodatkowe uzgodnione pozycje”, które nadal trzeba było uzyskać.

W kwietniu 2019 roku prokurator generalny Nowego Jorku zarzucił Bitfinex, który pokrył stratę 850 milionów dolarów w funduszach klientów i zaciągnął pożyczkę z rezerw Tether. Firma odrzuciła te roszczenia. Prawnik Tether, Stuart Högner, powiedział wówczas, że stablecoin USDT na 30 kwietnia 2019 r. Był zabezpieczony około 74 procentami rezerw.

Jednak śledztwo prokuratora nie wstrzymało emisji Tether – stablecoin z kapitalizacją 24 mld dolarów jest nadal jednym z największych aktywów kryptograficznych na rynku. We wrześniu 2020 roku sąd nakazał Bitfinex i Tetherowi przekazanie sprawozdań finansowych do prokuratury oraz przedłużył zakaz przekazywania środków. Paolo Ardoino, CTO w Bitfinex and Tether, wcześniej zauważył na Twitterze, że Tether jest zarejestrowany i regulowany przez US Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), a wszelkie sugestie, że USDT nie jest regulowany, należy uznać za FUD.

Biorąc pod uwagę wartość Tether w branży, obserwatorzy obawiają się chaosu na rynku kryptowalut i załamania cen kryptowalut, jeśli iFinex zostanie potępiony.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://currency.com/bitfinex-and-tether-ask-the-new-york-court-for-30-more-days-to-submit-documents


Author: BitcoinSV.pl
CEO