Visa dodaje waluty cyfrowe, – Bitcoin SV jest szybszy niż VISA

W tym tygodniu Visa chce dołączyć do klubu gigantów technologicznych, którzy dodają waluty cyfrowe do swoich sieci.

Dyrektor generalny Al Kely ponownie potwierdził podczas rozmowy fiskalnej dotyczącej wyników finansowych za I kwartał zobowiązanie Visa do dodania cyfrowej waluty do swojej sieci płatności. To nie pierwszy raz, kiedy firma wyraziła publicznie zamiar pracy z blockchainem i zasobami cyfrowymi. W 2016 r. Firma złożyła patent na system transakcyjny oparty na łańcuchu bloków dotyczący „metod i systemów wykorzystywania podpisów cyfrowych do tworzenia zaufanych cyfrowych transferów zasobów” oraz kolejny w 2019 r. Opisany jako „cyfrowa waluta fiducjarna”.

Podczas rozmowy Kelly powiedział, że waluty cyfrowe są przeważnie przechowywane jako aktywa, a nie używane jako forma płatności. Podzielił się, że Visa planuje współpracować z portfelami i giełdami, aby umożliwić użytkownikom kupowanie tych walut przy użyciu danych uwierzytelniających Visa. Obejmuje to również wypłatę na dane uwierzytelniające Visa w celu dokonania zakupu fiducjarnego u dowolnego z 70 milionów akceptantów VISA na całym świecie.

„W zakresie, w jakim określona waluta cyfrowa staje się uznanym środkiem wymiany, nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy dodać jej do naszej sieci” – powiedział Kelly.

W międzyczasie Bitcoin SV osiągnął rekord 9000 transakcji na sekundę (tps) podczas sieci testowej skalowania przeprowadzonej w zeszłym tygodniu. To rywalizuje ze średnią Visa wynoszącą około 1700 tps, podczas gdy BTC ma średnio tylko 7 tps.

Image result for bitcoin sv transactions visa

W Europie Szwajcaria oficjalnie włącza finansowanie blockchain do głównego nurtu, wdrażając ustawę Blockchain .

Ustawa Blockchain wprowadziła fazę pierwszą 1 lutego, obejmującą reformy firm. Następnie w sierpniu 2021 r. Nastąpi faza druga, która obejmuje modernizację infrastruktury. Nowe prawo otwiera drzwi do w pełni regulowanej przestrzeni cyfrowej waluty w kraju.

Wraz z wdrożeniem prawa licencjonowane firmy mogą teraz umożliwiać obrót cyfrowymi papierami wartościowymi, od udziałów firmy po aktywa tokenizowane, takie jak towary luksusowe, przedmioty kolekcjonerskie i nieruchomości. Banki „First Movers” SEBA i Sygnum również ogłosiły swoje pierwsze cyfrowe aktywa 1 lutego. Inne podmioty i firmy będą śledzić i wypuszczać cyfrowe aktywa za pośrednictwem banku.

Szwajcaria dołącza teraz do Liechtensteinu jako jeden z pierwszych krajów, które wprowadziły kompleksowe przepisy dotyczące waluty cyfrowej i technologii blockchain do prawa krajowego.

W innych wiadomościach, w tym tygodniu mija również pierwsza rocznica aktualizacji Genesis. Przywrócenie protokołu, które odblokowało ogromną moc skalowania w łańcuchu BSV i większe możliwości techniczne, miało miejsce 4 lutego 2020 r.

Obejrzyj transmisję na żywo z okazji rocznicy powstania Genesis Anniversary, głównego historyka CoinGeek, Kurta Wuckerta Jr., aby dowiedzieć się więcej o tym doniosłym wydarzeniu w historii Bitcoina . Obejrzyj też nowy program Kurta – CoinGeek Weekly Livestream, którego premiera odbędzie się 9 lutego i będzie emitowana w każdy wtorek. 

Mówiąc o nowych programach, w tym tygodniu zadebiutowało połączenie teleturnieju z zawodami na boisku oraz hackathonem. „Bitcoin’s Got Talent” przedstawia zawodników, którzy przedstawiają swoje biznesy związane z Bitcoinem sędziom – Isaacowi Morehouseowi ,  Jackowi Liu i River, a także jednemu jurorowi gościnnemu. W tym tygodniu TK Coleman uświetnił premierowy odcinek jako juror gościnny.


Author: Bitcoin Feniks