Kalifornijczyk prowadzącemy nielicencjonowaną giełdę BTC ,wymienił wartość 13 milionów dolarów i zagrożony jest karą 25 lat więzienia

Mężczyzna z Kalifornii, który zostanie oskarżony o prowadzenie usługi wymiany BTC bez wymaganej rejestracji, może spędzić 25 lat za kratkami. Mężczyzna rzekomo wymienił BTC na gotówkę i vice versa za prowizję, w niektórych przypadkach robiąc interesy z przestępcami, podały władze.

Amerykański Departament Sprawiedliwości wniósł przeciwko Hugo Sergio Mejia z hrabstwa San Bernardino oskarżenie o prowadzenie nielegalnego przesyłania pieniędzy i prania brudnych pieniędzy przed sądem Centralnego Okręgu Kalifornii. Zgodnie z komunikatem prasowym Departamentu Sprawiedliwości, Mejia zgodził się przyznać się do obu przestępstw.

Zgodnie z umową, Mejia prowadził swoją działalność w okresie od maja 2018 r. Do września 2020 r. Przyznał, że firma nie została zarejestrowana w Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). W ciągu dwóch i pół roku prowadzenia giełdy Mejia powiedział, że wymienił co najmniej 13 milionów dolarów dla swoich klientów. Mejia był w pełni świadomy, że popełnia przestępstwo w swoim interesie, stwierdził Departament Sprawiedliwości, o czym świadczy fakt, że założył trzy firmy, aby zamaskować swoje prawdziwe działania.

Były to: Worldwide Secure Communications LLC, The HODL Group LLC i World Secure Data. Reklamował swoją firmę w Internecie, komunikując się ze swoimi klientami za pośrednictwem zaszyfrowanych usług przesyłania wiadomości. Następnie spotykał się z nimi osobiście w kawiarniach na wymianę. Działania operacyjne organów ścigania rozpoczęły się w maju 2019 roku, kiedy zaczął spotykać się z nowym klientem, aby wymienić BTC o wartości dziesiątek tysięcy dolarów. Władze podały, że klient współpracował z organami ścigania, aby obalić Mejię. 12 marca 2020 r.ułatwił wymianę 14.273 BTC na 82.150 USD w gotówce plus opłaty.

Podczas spotkania klient powiedział Mejii, że pieniądze były powiązane z operacją za metamfetaminę w Australii, ale Mejia kontynuowała współpracę z klientem i dokonał transakcji na ponad 250 000 dolarów, zgodnie z danymi Departamentu Sprawiedliwości.

W ramach ugody przepadnie cały majątek, który uzyskał w wyniku nielegalnego postępowania. Obejmuje to 233 987 dolarów w gotówce, którą policja skonfiskowała z jego rezydencji. Obejmuje również srebrne sztabki i monety, a także 95 587 dolarów w różnych walutach cyfrowych, które przejęła policja. „Gdy tylko przyzna się do dwóch zarzutów zawartych w informacjach, Mejia otrzyma ustawowy maksymalny wyrok 25 lat więzienia federalnego”.

Pytanie kiedy w Polsce zaczną być weryfikowane osoby wymieniające btc na gotówkę pod kątem karalności oraz przeszłości kryminalnej ?

Jak widać przestępców przybywa ,szczególnie w kryzysie próbujących nie tylko wymieniać środki ukryte w btc, ale również stanowiących bardzo poważne ryzyko dla prowadzących tego rodzaju stacjonarne placówki wymiany.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/california-man-operating-unlicensed-13m-btc-exchange-faces-25-years-jail/


Author: BitcoinSV.pl
CEO