Indie zbadają blockchain. Minister finansów : Bitcoin nadal nie jest prawnym środkiem płatniczym:

Według ministra finansów tego kraju cyfrowa przyszłość Indii mogłaby zostać zbudowana na blockchainie. Przemawiając podczas niedawnej sesji parlamentu, minister Anurag Singh Thakur wyjaśnił stanowisko rządu w sprawie technologii blockchain, rozwoju cyfrowej rupii i wykorzystania walut cyfrowych w kraju Azji Południowej. Minister przemawiał do izby wyższej parlamentu Indii, znanej lepiej jako Rajya Sabha. Zapytany, czy rząd zdaje sobie sprawę, że kilka firm korzysta z walut cyfrowych w transakcjach międzynarodowych, udzielił krótkiej odpowiedzi „Nie, proszę pana”.

Na temat tego, czy rząd rozważa opracowanie cyfrowej rupii, minister wyjaśnił też, że takie plany nie są jeszcze realizowane. Dzieje się tak pomimo niedawnej agendy rządu w niższej izbie parlamentu, która wskazywała, że ​​rząd rozważa CBDC. Agenda ma rzekomo „stworzyć ramy ułatwiające tworzenie oficjalnej waluty cyfrowej”.

Bank Rezerw Indii byłby odpowiedzialny za rozwój i dystrybucję tej waluty cyfrowej. Minister Thakur wyjaśnił dalej, że rząd Indii nadal uważa płatności w walutach cyfrowych za nielegalne, mówiąc: „W przemówieniu budżetowym z roku 2018-19 ogłoszono, że rząd nie bierze pod uwagę kryptowalut jako prawnego środka płatniczego ani monet i podejmie wszelkie środki w celu wyeliminowania wykorzystanie tych aktywów kryptograficznych do finansowania nielegalnej działalności lub jako część systemu płatności. ” Niemniej jednak rząd Indii nadal widzi wartość w technologii blockchain, powiedział. „Rząd będzie aktywnie badał wykorzystanie technologii łańcucha bloków w celu zapoczątkowania gospodarki cyfrowej” – powiedział ustawodawcom. Jest to zgodne z programem rządu w izbie niższej, który przyznał, że technologia blockchain ma wartość.

Rząd zamierza „zezwolić na pewne wyjątki w celu promowania podstawowej technologii kryptowaluty i jej zastosowań”. Wielu ekspertów uważa, że ​​uwagi ministra wskazują, że rząd nie zamierza zakazać Bitcoin. Komentując odpowiedzi ministra, założyciel giełdy WazirX, Nischal Shetty, stwierdził: „Te odpowiedzi Thakura pokazują, że rząd koncentruje się na ograniczaniu nielegalnej działalności i systemów płatności. To wyjaśnia więcej nieporozumień, że nie będzie całkowitego zakazu kryptowalut. Kontynuujmy naszą kampanię na rzecz pozytywnych przepisów dotyczących kryptowalut ”.

Shetty dodał, że jego pozytywna perspektywa jest również częściowo związana z kwotą pieniędzy, o którą będzie mowa, jeśli rząd wprowadzi zakaz walut cyfrowych. „Żaden rząd nie zniszczy aktywów o wartości ponad 7500 rupii (1 miliard dolarów) należących do 7 milionów ludzi”.

Dyrektor generalny giełdy Unocoin, Sathvik Vishwanath, był równie przekonany, że rząd nie wprowadzi zakazu walut cyfrowych. Wezwał regulatorów do sformułowania przepisów upoważniających, stwierdzając, że „każdy ma szansę wygrać. To nie jest gra o sumie zerowej ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/india-explore-blockchain-bitcoin-still-not-legal-tender-finance-minister/


Author: BitcoinSV.pl
CEO