Bank Centralny Nigerii zakazuje bankom obsługi giełd kryptowalut

Bank centralny Nigerii zabronił bankom komercyjnym świadczenia usług związanych z kontami na giełdach kryptowalut.

W ramach zakazu CBN nakazał wszystkim bankom komercyjnym zamknięcie rachunków należących do giełd kryptowalut i innych firm prowadzących transakcje na kryptowalutach w kraju.

CBN ostrzegła również przed surowymi karami dla każdego banku lub instytucji finansowej, która nie przestrzega dyrektywy.

Bank centralny Nigerii nie odpowiedział od razu na prośbę Cointelegraph o komentarz w tej sprawie. Jednak we wcześniejszej korespondencji Osita Nwanisobi, pełniący obowiązki dyrektora działu komunikacji CBN, powiedział Cointelegraph, że banki komercyjne były wcześniej ostrzegane, aby nie uczestniczyć w rynku kryptowalut.

Podczas gdy kryptowaluty były popularne w Nigerii, waluty cyfrowe weszły do ​​świadomości narodowej w wyniku protestów przeciwko brutalności policji w październiku 2020 r. W tym czasie bank centralny nakazał zawieszenie rachunków bankowych należących do zwolenników ruchu EndSARS, co skłoniło do przejścia na Bitcoin ( BTC) i darowizn kryptowalutowych.

Jak wcześniej informował Cointelegraph, adopcja bitcoinów w Nigerii nadal rośnie. Według danych Google Trends, Nigeria jest nadal numerem jeden na świecie pod względem zainteresowania wyszukiwaniem Bitcoinów.

Zakaz CBN przypomina również działania podjęte przez jej indyjski odpowiednik, indyjski bank rezerw, w 2018 roku. Dwa lata później indyjski Sąd Najwyższy uchylił ten nakaz. Oprócz zakazu CBN jedyne inne wiadomości regulacyjne związane z kryptowalutami, które pojawiły się w Nigerii, pojawiły się we wrześniu 2020 r. W tamtym czasie nigeryjska

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd uznała kryptowaluty za papiery wartościowe z planami sformułowania konkretnych ram prawnych dla aktywów cyfrowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://cointelegraph.com/news/central-bank-of-nigeria-bans-banks-from-servicing-crypto-exchanges


Author: BitcoinSV.pl
CEO