PayPal ogłasza plany rozszerzenia swoich usług w zakresie walut cyfrowych

Dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, przedstawił plany PayPal dotyczące oferty usług blockchain i cyfrowej waluty podczas kwartalnej rozmowy PayPal w sprawie zarobków 3 lutego. Podczas rozmowy Schulman powiedział, że użytkownicy PayPal będą mogli wydawać swoją cyfrową walutę u 29 milionów sprzedawców korzystających z PayPal przed końcem pierwszego kwartału 2021 roku. Schulman powiedział również, że PayPal planuje kupować, sprzedawać i przechowywać swoje usługi w swojej cyfrowej walucie, aby były dostępne w aplikacji do płatności mobilnych Venmo „w nadchodzących miesiącach”.

Integracja blockchain Podczas rozmowy Schulman wspomniał, że blockchain będzie odgrywał większą rolę w przyszłych procesach PayPal. „Wszyscy wiemy, że obecny system finansowy jest przestarzały i możemy wyobrazić sobie przyszłość, w której transakcje są realizowane w ciągu sekund, a nie dni; przyszłość, w której transakcje powinny być tańsze w realizacji; oraz przyszłość, która pozwoli wszystkim ludziom, nie tylko zamożnym, być częścią gospodarki cyfrowej ”- powiedział Schulman. „Znacząco inwestujemy w naszą nową jednostkę biznesową zajmującą się kryptowalutami, blockchainem i walutami cyfrowymi, aby pomóc w kształtowaniu tej bardziej otwartej przyszłości”.

Niedawno widzieliśmy, że dostawcy usług finansowych starszej generacji poświęcają więcej zasobów na tworzenie infrastruktury i usług związanych z technologią blockchain i walutą cyfrową. Wielu starszych dostawców, takich jak PayPal i Visa, początkowo przyjmowało podejście „poczekaj i zobacz” w obu branżach, ale obecnie istnieje znaczna ilość dowodów na to, że technologia blockchain i waluta cyfrowa pozostaną tutaj. Tak jak powiedział Schulman, używając łańcucha blokowego jako szyny płatniczej, transakcje mogą być wysyłane z punktu A do punktu B w szybszym tempie i znacznie taniej.

Schulman zasugerował również, że PayPal stara się oferować swoim użytkownikom jeszcze więcej cyfrowych usług walutowych, mówiąc, że: „To dopiero początek możliwości, jakie widzimy, gdy współpracujemy z regulatorami w celu zaakceptowania nowych form walut cyfrowych”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/paypal-announces-plans-to-expand-its-digital-currency-services/


Author: BitcoinSV.pl
CEO