Grupa CME uruchomi Ether Futures 8 lutego 2021 roku

CME Group, wiodący na świecie i najbardziej zróżnicowany rynek instrumentów pochodnych, ogłosił że zamierza wypuścić Ether futures od 8 lutego 2021 r., W oczekiwaniu na przegląd regulacyjny. Nowa umowa będzie rozliczana w gotówce w oparciu o stopę referencyjną CME CF Ether-Dollar, która służy jako dzienna stawka referencyjna ceny Ether w dolarach amerykańskich.

Ether futures będzie notowany na i będzie podlegał zasadom CME. „Opierając się na rosnącym zapotrzebowaniu klientów i silnym wzroście na naszych rynkach kontraktów terminowych i opcji Bitcoin, wierzymy, że dodanie kontraktów futures na Ether zapewni naszym klientom cenne narzędzie do handlu i zabezpieczania tej rozwijającej się kryptowaluty” – powiedział Tim McCourt, dyrektor globalny CME Group Indeks akcji i alternatywne produkty inwestycyjne. „Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą zarówno pod względem kapitalizacji rynkowej, jak i dziennego wolumenu. Wprowadzenie notowanych kontraktów terminowych Ether na nasz sprawdzony, regulowany rynek instrumentów pochodnych CME Group pomoże stworzyć krzywą forward, aby uczestnicy rynku Ethereum mogli lepiej zarządzać ryzykiem cenowym. ”

Ether futures dołączy do kontraktów terminowych i opcji Bitcoin Grupy CME. W miarę zbliżania się trzeciej rocznicy CME Bitcoin futures 17 grudnia, nastąpił znaczący wzrost ich przyjęcia wśród szerokiego grona uczestników, w tym inwestorów instytucjonalnych. Średnio każdego dnia handlowano 8560 kontraktami futures na bitcoiny CME (odpowiednik około 42800 bitcoinów). Jednocześnie zainteresowanie instytucjonalne nadal rośnie, a liczba posiadaczy dużych otwartych udziałów osiągnęła rekordowy poziom 110 w grudniu.

Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć pod adresem www.cmegroup.com/etherfutures. Jako wiodący na świecie i najbardziej zróżnicowany rynek instrumentów pochodnych, CME Group (www.cmegroup.com) umożliwia klientom handel kontraktami futures, opcjami, rynkami gotówkowymi i OTC, optymalizację portfeli i analizę danych – umożliwiając uczestnikom rynku na całym świecie efektywne zarządzanie ryzykiem i wykorzystywanie możliwości .

Giełdy Grupy CME oferują najszerszą gamę globalnych produktów referencyjnych we wszystkich głównych klasach aktywów opartych na stopach procentowych, indeksach akcji, walutach, energii, produktach rolnych i metalach. Firma oferuje kontrakty futures i opcje na handel futures za pośrednictwem platformy CME Globex®, handel stałymi dochodami za pośrednictwem BrokerTec oraz handel walutami na platformie EBS. Ponadto obsługuje jednego z wiodących na świecie dostawców usług rozliczeniowych dla centralnych kontrahentów, CME Clearing.

Dzięki szerokiej gamie produktów i usług przed- i posttransakcyjnych stanowiących podstawę całego cyklu życia transakcji, CME Group oferuje również usługi optymalizacji i uzgadniania za pośrednictwem TriOptima oraz usługi przetwarzania handlu za pośrednictwem Traiana. CME Group, logo Globe, CME, Chicago Mercantile Exchange, Globex i E-mini są znakami towarowymi firmy Chicago Mercantile Exchange Inc. CBOT i Chicago Board of Trade są znakami towarowymi Board of Trade of the City of Chicago, Inc. NYMEX, New York Mercantile Exchange i ClearPort są znakami towarowymi firmy New York Mercantile Exchange, Inc. COMEX to znak towarowy Commodity Exchange, Inc. BrokerTec, EBS, TriOptima i Traiana są znakami towarowymi BrokerTec Europe LTD, EBS Group LTD, TriOptima AB i Traiana , Inc. Dow Jones, Dow Jones Industrial Average, S&P 500 i S&P są znakami usługowymi i / lub towarowymi Dow Jones Trademark Holdings LLC, Standard & Poor’s Financial Services LLC oraz S & P / Dow Jones Indices LLC, w zależności od przypadku, i na które udzielono im licencji wykorzystanie przez Chicago Mercantile Exchange Inc.

Wszystkie inne znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.prnewswire.com/news-releases/cme-group-to-launch-ether-futures-on-february-8-2021-301194077.html


Author: BitcoinSV.pl
CEO