Bitcoin (BTC) jest dziadowski, przestarzały obecnie, każdy to widzi, ale popularność zawdzięcza efektowi sieciowemu

Znak nowych czasów i cytat moderatora jednego z najstarszych forum w Polsce naganiających na BTC (nazywanego również BidTetCorem lub Blockstrea Turd Coin).

Trzeba przyznać że cenionego jako użytkownika i twórcy treści który ma w naszych oczach duże uznanie.

Obrazek
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=34905&start=20#p681480

Pomimo ciemnych mocy stojących na monetą BTC ,związanych z praniem brudnych pieniędzy ,materiałami pedofilskimi w ukrytej sieci Tor, przestępczością narkotykową, powiązaniami z finansowaniem terroryzmu…

Pomimo tego wszystkiego nadal promują w internecie – wspierając ,,efekt sieciowy” tego sztucznie pompowanego od lat Tetherem coin (również nie regulowanego, mającego wiele spraw w sądach, z zajęciami środków związanych z handlem narkotykami w Polskim banku w Skierniewicach przez Ministerstwo Sprawiedliwości RP).

Niedawno miało miejsce pierwsze nałożenie kar dla naganiających na nieregulowane i podejrzane inwestycje na kanałach YouTube

Oczywiście nakładanie kar jest prostsze dla prowadzących firmy w zakresie szeroko pojętych kryptowalut i tutaj z pomocą nadchodzi dużymi krokami regulacja dotycząca obowiązku rejestracji działalności gospodarczej, regulacja dotyczące minimum wpłat i wypłat za pośrednictwem bitomatów co pozwala prać pieniądze i wypłacać środki pomijając podatki.

https://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/16319EB2BF138A81C1258668004F248C/%24File/909.pdf

Zresztą że sytuacja na styku BTC i jego wymiana jest mocno niebezpieczna ,o czym świadczą ostatnie wydarzenia (współczujemy poszkodowanym i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia pracownikom kantoru).

Przerażający jest fakt istnienia i funkcjonowania tak wielu kanałów na platformie YT bez konsekwencji promujących często projekty, które na pierwszy rzut oka wyglądają na oszustwo i scam pod pozorem współpracy z projektem lub filmu sponsorowanego. Szczególnie wysławiające i namawiające na inwestycje w btc właśnie. Wręcz szczególnie. I co najśmieśniejsze często takie osoby uchodzą za specjalistów…

Projekty które w rzeczywistości oferują gotowe rozwiązania i współpracują z Państwowymi Instytucjami różnych krajów są na tych kanałach pomijane i nazywane Scamem ,

Blockchain – szansa na rozwój

Minister Ardanowski podczas wystąpienia na konferencji
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/blockchain-szansa-na-rozwoj
Nchain Claimed to Be Largest Acquisition in Bitcoin History
https://news.bitcoin.com/nchain-claimed-to-be-largest-acquisition-in-bitcoin-history/
blockchain w polskim rolnictwie
https://tokeneo.com/pl/polski-krajowy-osrodek-wsparcia-rolnictwa-wykorzysta-technologie-blockchain/

to jest sytuacja bardzo niepokojąca – tak pod kątem prawnym jak i psychologicznym. Każdy prowadzący taki kanał czy portal informacyjny dziś, powinien się zastanowić co będzie jutro – po regulacjach całej branży ,również w kontekście medialnym. Bowiem przekonując i namawiając setki a często tysiące oglądających i pobierając za to wynagrodzenie w postaci dotacji , ref linków do wielu giełd (nie regulowanych i ułatwiających nie płacenie podatków) biorą czynny udział w procederze o sporej wątpliwości interpretacyjnej prawnie w przyszłości.

Warto o tym wspomnieć szczególnie dzisiaj w dniu rocznicy Genesis Bitcoin SV i docenić jaką pracę wykonuje zespół nChain oraz blockchain Bitcoin SV. Bezmyślne krytykowanie i udawanie że BSV jest jednym z najmocniej rozwijanych projektów w świecie kryptowalut nie ma długofalowo żadnego sensu. Dobry projekt sam się obroni.

Zachęcamy również do śledzenia informacji dotyczących zmian i wprowadzanych regulacji ,patentów ,nowych innowacyjnych produktów i skalowalności na jedynym łańcuchu który spełnia założenia Satoshi Nakamoto.

Riposta – atak na wolność słowa i moderacja…na naszego REDAKTORA @bitup

w BTC norma ,pewnie im się spodobało banowanie Prezydenta Stanów Zjednoczonych przez Twittera

Autor : BitcoinSV.pl


Author: BitcoinSV.pl
CEO