Szwajcaria wkracza w nową erę, gdy prawo blockchain wchodzi w życie

Switzerland Parliament Blockchain Act Reform Validates Crypto and Digital  Assets | Blockchain News

Szwajcaria zapoczątkowała nową erę w branży aktywów cyfrowych po wejściu w życie ustawy o tokenizowanych papierach wartościowych 1 lutego. Znana jako ustawa o Blockchain, ustanawia solidną podstawę prawną dla wymiany aktywów cyfrowych i tokenizacji, jednocześnie przeciwdziałając praniu pieniędzy w cyfrowej walucie .

Ustawa została uchwalona we wrześniu 2020 r., A szwajcarscy ustawodawcy starali się nadążyć za sąsiadami, Liechtensteinem, który jako jeden z pierwszych opracował przepisy dotyczące waluty cyfrowej. W tym roku będzie realizowany w dwóch etapach. Pierwszy, który koncentruje się na reformach prawa spółek, wszedł w życie 1 lutego. Modernizacja rynku finansowego nastąpi w sierpniu w ramach drugiej fazy.

Jak donosi CoinGeek , prawo określa niektóre kluczowe procesy, takie jak prawny proces zajęcia aktywów cyfrowych w upadłości. Przedstawia również rolę platform handlu walutami cyfrowymi oraz stan prawny cyfrowych papierów wartościowych.

Komentując nowe prawo, Hans Kuhn stwierdził, że wierzy, że da szwajcarskim firmom blockchain przewagę nad innymi globalnymi konkurentami. Bycie jedną z pierwszych dużych gospodarek z dobrze zdefiniowanymi ramami regulacyjnymi dotyczącymi waluty cyfrowej umożliwi firmom tworzenie produktów o zwiększonej pewności.

Kuhn, który jest członkiem zarządu platformy bankowości cyfrowej SEBA, dodał : „Wraz z wejściem w życie ustawy DLT Szwajcaria potwierdza, że ​​jest jedną z najbardziej postępowych i innowacyjnych jurysdykcji prawnych i regulacyjnych na całym świecie, która obecnie w pełni wspiera emisję cyfrowych papierów wartościowych na podstawie natywnego łańcucha bloków ”.

Już teraz wiodące szwajcarskie firmy spieszą się, aby ogłosić nowe produkty, gdy nowe prawo wejdzie w życie. Crypto Broker AG ogłosił 1 lutego, że otrzymał licencję domu papierów wartościowych od organu nadzorczego FINMA. Licencja umożliwi mu rozszerzenie zakresu oferowanych produktów i usług oraz współpracę z bardziej regulowanymi podmiotami.

Jan Brzezek, założyciel i dyrektor generalny spółki-matki, Crypto Finance Group, powiedział:

„Uzyskanie licencji domu maklerskiego dla naszego biura maklerskiego jest dla nas kluczowym momentem. Oznacza to, że będziemy mogli oferować nasze profesjonalne – i regulowane – usługi jeszcze większej liczbie instytucji finansowych, umożliwiając im wejście do tej nowej klasy aktywów. Licencja jest również wyrazem uznania dla zaangażowania i wiedzy naszego zespołu ”.

Sygnum, kolejny wiodący szwajcarski startup zajmujący się cyfrową walutą, również ogłosił , że nawiązał współpracę z Fine Wine Capital AG w celu uzyskania pierwszych tokenizowanych zabezpieczeń w Szwajcarii – doskonałych win.

Gino Wirthensohn, szef RegTech Sygnuma, skomentował: „Przepisy prawne, które wchodzą w życie dzisiaj, zapewniają, że tokenizacja aktywów jest teraz realną alternatywą dla tradycyjnej sekurytyzacji z prawnego punktu widzenia”.


Author: Bitcoin Feniks