Rocznica Genesis – dołącz do transmisji na żywo Kurta Wuckerta Jr. i wirtualnego spotkania BSV EMEA 4 lutego

4 lutego to ważny dzień w historii Bitcoina . Tego dnia w 2020 roku pomyślnie odbyła się aktualizacja protokołu Genesis , stabilizująca protokół Bitcoin, oprócz usunięcia limitu rozmiaru bloku.

Aby upamiętnić to historyczne wydarzenie CoinGeek Kurt Wuckert Jr. poprowadzi transmisję na żywo z okazji rocznicy powstania Genesis, która rozpocznie się 4 lutego o godzinie 14:00 czasu wschodniego (20:00 czasu polskiego)

Na kilka godzin przed rozpoczęciem transmisji Kurt, prezes Stowarzyszenia Bitcoin, Jimmy Nguyen, dyrektor techniczny nChain oraz dyrektor techniczny zespołu ds. Infrastruktury Bitcoin SV, Steve Shadders, również organizują wirtualne spotkanie BSV – EMEA o godzinie 12:00 czasu wschodniego (20:00 czasu polskiego).

Jeśli chodzi o to, czego możesz się spodziewać po każdej transmisji na żywo, Kurt powiedział:

„Będę zadawać pytania i odpowiedzi na żywo, ilustrując niektóre w większości nieznane fakty na temat bitcoina, zabawiając kilku gości specjalnych. Poza tym wygłoszę specjalne ogłoszenie na żywo, którego nikt nie powinien przegapić ”.

A od Jimmy’ego i Steve’a można się spodziewać,

„W tym tygodniu Stowarzyszenie Bitcoin po raz kolejny rozpoczyna nasze wirtualne spotkania BSV, a pierwszym wydarzeniem roku jest specjalna edycja dla społeczności Bitcoin SV w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce” – powiedział Nguyen.

„Podam ogólne informacje o nowościach w ekosystemie Bitcoin SV, aby rozpocząć wydarzenie, po czym dołączy do mnie Steve Shadders, aby omówić aktualizację Genesis – zarówno przeszłą, jak i obecną. Następnie będziemy mieć wielu gości specjalnych, którzy będą chcieli podzielić się własnymi wiadomościami, których nie będziesz chciał przegapić – ale nie mam żadnych wskazówek ode mnie, kto lub co, będziesz musiał dostroić się, aby się dowiedzieć ! ”

Nieograniczona skalowalność 

Aktualizacja protokołu Genesis była rewolucyjnym wydarzeniem w Bitcoin ; Powiedziałbym nawet, że aktualizacja Genesis była sztyletem w odniesieniu do odróżnienia Bitcoina od zrzutów lotniczych, takich jak BTC i BCH. Chociaż BSV było technicznie bardziej wydajne niż BCH i BTC przed aktualizacją, uaktualnienie Genesis otworzyło wrota dla innowacji na BSV i usunęło limit wielkości bloku – coś, czego nie dokonał żaden z innych zrzutów.

„Przez jedenaście lat wśród inteligencji bitcoinowej panowały dyskusje na temat protokołu” – powiedział Kurt. „Te debaty zmiażdżyły możliwość budowania biznesu na solidnym, skalowalnym fundamencie. Zakończyło się to 4 lutego 2020 r. Wraz z przedostatnią aktualizacją Bitcoin SV – przywróceniem nieograniczonego protokołu bez arbitralnych ograniczeń i pierwszym projektem blockchain na świecie, który naprawdę opuścił królestwo testów beta. ”

Większość łańcuchów bloków to nic innego jak platformy hobbystyczne, służą one jako plac zabaw dla programistów do testowania bardzo innowacyjnych pomysłów. Ale ponieważ łańcuchy bloków są technicznie ograniczone z dowolnych powodów, programiści nie mogą przekształcić swoich innowacyjnych pomysłów w rozwiązania dla przedsiębiorstw.

Jeden z moich ulubionych cytatów pochodzi od Joshuy Henslee, który powiedział : „Jeśli ci się uda, jeśli ci się uda, za każdym razem uderzysz w ścianę”. Ze względu na ograniczenie rozmiaru bloku i ograniczoną liczbę transakcji na sekundę, jaką może obsłużyć sieć Ethereum , pojawia się punkt, w którym Twój sukces powoduje wąskie gardła w sieci, a transakcje nie mogą być już przetwarzane w czasie rzeczywistym. Ponadto opłaty transakcyjne w sieci powodują, że prowadzenie działalności jest bardziej kosztowne niż w przypadku korzystania z gotówki. Te problemy z siecią są nieatrakcyjne dla każdej poważnej firmy, która generuje duże ilości danych lub przetwarza setki tysięcy transakcji dziennie.

Jednak nieograniczony protokół Bitcoin zmienił to, co jest bezprecedensowe w ekosystemie waluty cyfrowej. Bitcoin nie ma limitu wielkości bloków, więc przedsiębiorstwa mogą przepychać przez sieć tyle transakcji, ile potrzebują, bez dławienia się przez arbitralne limity, a wykonanie transakcji kosztuje tylko ułamek grosza ( obecna opłata transakcyjna wynosi 0,00045 USD). Te czynniki sprawiają, że Bitcoin SV jest idealnym łańcuchem dla każdej firmy, która chce włączyć rozwiązania blockchain.

„Tylko sieć Bitcoin SV może zaoferować kombinację możliwości – nieograniczone skalowanie, większą funkcjonalność i pojemność danych, a także przewidywalne, bardzo niskie opłaty transakcyjne – wymagane do wspierania rzeczywistego przyjęcia technologii blockchain przez przedsiębiorstwa” – wyjaśnił Nguyen.

„Widzimy, że wiele firm z różnych sektorów już wykorzystuje te unikalne możliwości do obsługi nowej generacji aplikacji i usług, tak zróżnicowanych, jak opieka zdrowotna czy eSport – a przed nami znacznie więcej!”

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach Bitcoin, a także o aktualizacji protokołu Genesis oraz o tym, co to oznacza dla przyszłości Bitcoin i technologii blockchain? W takim razie będziesz chciał włączyć się zarówno do wirtualnego spotkania BSV Stowarzyszenia Bitcoin – EMEA, które odbędzie się 4 lutego o godzinie 12:00 czasu wschodniego (18:00 czasu polskiego), jak i transmisji na żywo Kurta o godzinie 14:00 czasu wschodniego!


Author: Bitcoin Feniks