Oszustwa związane z btc, których należy unikać w 2021 roku

Ten rok przyniósł znaczny wzrost społeczności kryptowalut. W szczególności BTC odzyskał wiele ze swojej utraconej wartości i jest na dobrej drodze do nowych, nowych rekordów wszech czasów. Wraz z tą wartością dodaną pojawia się wiele oszustw związanych z BTC. Niestety, nieuregulowany i prywatny charakter rynku sprawia, że ​​jest on idealny dla oszustów, którzy chcą polować na nowych inwestorów. BTC ma tendencję do przyciągania dużej uwagi, gdy wchodzi na rynek byka. Ta uwaga pomaga przyciągnąć nowych użytkowników na rynek. Problemy pojawiają się, gdy nowym inwestorom brakuje doświadczenia w identyfikowaniu typowych oszustw związanych z BTC, w tym fałszywych ICO, podejrzanych grup handlowych i oszukańczych giełd.

Analitycy są zgodni, że tylko edukacja może uchronić użytkowników przed staniem się ofiarą tych ciągle zmieniających się schematów. BTC jest wieczny Niezmienny i niezmienny charakter BTC oznacza, że ​​gdy wyślesz swoją kryptowalutę innej osobie, nie ma żadnych zwrotów ani obciążeń zwrotnych. Charakter peer-to-peer BTC sprawia, że ​​idealnie nadaje się do tego typu transakcji. Jednak nowi użytkownicy częściej nie są tego świadomi i traktują swoje kryptowaluty tak, jakby wydawali pieniądze

Bitcoin Scams via Bitcoin News

2020 – Mieszanka starych i nowych oszustw związanych z kryptowalutami. W tym roku do tej pory rozegrano kombinację programów. Oszustwa te obejmują zarówno oldschoolowe klasyczne oszustwa, jak i nowe branże nękane przez fałszywe firmy. Oto niektóre z najbardziej rozpowszechnionych oszustw związanych z BTC, których należy unikać w 2020 roku.

List łańcuszkowy

Łańcuchy są jednym z najstarszych oszustw. W tym scenariuszu ktoś wyśle ​​Ci losowy list z informacją, że jeśli przekażesz wiadomość innym, otrzymasz dużą nagrodę. Oczywiście, musisz włożyć trochę pieniędzy, aby „kwalifikować się” do tych mistycznych zysków. Ostatnio łańcuszki zmieniły się z zachodnich programów opartych na związkach i gramach pieniężnych w alternatywne rozwiązania oparte na kryptografii. Listy-łańcuszki polują przede wszystkim na starszych. Często obiecują jakąś formę darowizn religijnych lub innych duchowych błogosławieństw, aby zmotywować osoby starsze do udziału w oszustwie. Niestety, te oszustwa mogą być jednym z pierwszych sposobów, w jakie osoba starsza spotyka BTC.

Aby uniknąć strat, nigdy nie wysyłaj środków do osób, których nie znasz, ani firm, które wydają Ci się podejrzane. Hacki do mediów społecznościowych W tym roku hakerzy dokonali bezczelnego włamania do mediów społecznościowych. W tym incydencie hakerzy przejęli kontrolę nad zapleczem Twittera, aby uzyskać dostęp do wielu kont o dużej wartości. Gdy uzyskali dostęp do tych kont, zaczęli publikować, że dopasują wszystkie darowizny przekazane za pośrednictwem BTC. Później ujawniono, że pracownicy Twittera zostali zhakowani. Dało to hakerom dostęp do tego, co programiści nazwali „God Mode”. Hakerzy uzyskali nawet dostęp do konta byłego prezydenta Obamy i innych urzędników państwowych. W sumie skradziono BTC o wartości 121000 USD. volume_upcontent_copysharestar_border

Elon Musk Bitcoin Scam Twitter Hack 2020

Exchange Scams – BTC Scams

Oszustwa giełdowe to kolejny rodzaj oszustwa, który nabiera rozpędu na rynku. Oszustwa giełdowe są szczególnie brutalne, ponieważ mają tendencję do gromadzenia dużej liczby funduszy, zanim udają inwestorów. Nigdy nie powinieneś inwestować w giełdę, która nie ma renomowanego zespołu lub doświadczenia. Należy również pamiętać, że nieuregulowane giełdy stwarzają większe ryzyko.

Doskonały przykład fałszywej wymiany, która przynosiła miliony, miała miejsce w 2017 r. BitKRX z siedzibą w Korei Południowej siał spustoszenie wśród lokalnych inwestorów. Firma wabiła swoich użytkowników fałszywymi obietnicami zysków. Zawsze, gdy giełda wchodzi na rynek z ROI, które nie są zgodne z liderami branży, musisz uzbroić się w cierpliwość. Niech inni dowiedzą się na własnej skórze, czy platforma jest legalna. Gdy giełda będzie działać przez co najmniej rok, możesz na razie założyć, że jest legalna.

Fałszywe ICO

Z tego samego powodu fałszywe ICO są prawdziwym problemem na rynku. W 2017 roku doszło do eksplozji tych projektów oszustw. W jednym z raportów łączna liczba oszustw ICO na rynku w 2017 roku wyniosła 80%. Chociaż te liczby są dziś znacznie mniejsze, nadal istnieje duża liczba fałszywych ICO spadających na całym świecie. W fałszywym oszustwie ICO oszuści wykorzystają strony internetowe zawierające fałszywe dane ICO, aby podsunąć projekt nieświadomym użytkownikom. Witryna zwykle obiecuje lot na księżyc i gwiazdy nowym użytkownikom, którzy desperacko chcą zarobić. Witryny te następnie instruują użytkowników, aby zdeponowali środki w zaatakowanym portfelu. Po wysłaniu BTC staje się oczywiste, że zostałeś oszukany.

Fałszywe ICO to duży problem, ponieważ występują często i kosztują inwestorów miliony. Na przykład Big Coin ukradł 6 milionów dolarów od klientów za pośrednictwem jednej z tych zamaskowanych kampanii. Platforma nakłoniła użytkowników do zainwestowania w fałszywą kryptowalutę, ulepszając jej dotychczasowe możliwości i postęp techniczny. Jednak gdy środki dotarły do ​​portfela Big Coin, zostały natychmiast przekierowane na ich osobiste konta bankowe.

DeFi ciągnie Ostatnio rynek DeFi wywołał wiele szumu. Platformy te wprowadzają nowe protokoły, które umożliwiają użytkownikom czerpanie zysków z kryptowalut bez konieczności wymiany ich monet. DeFi stara się na nowo wynaleźć tradycyjne systemy finansowe, wykorzystując zdecentralizowane podejście i technologię blockchain. Technologia jest ekscytująca, ponieważ umożliwia użytkownikom zarabianie na wykonywaniu zadań, takich jak pożyczanie krypto innym użytkownikom.

Nic dziwnego, że cały ten szum sprawił, że rekiny zaczęły krążyć. W branży pojawiła się już ogromna liczba ściągaczy i naganiaczy. Wyciąganie kapitału ma miejsce, gdy firma bierze w zamian twoje fundusze obiecujące usługi lub zyski, ale nagle znika, zanim wypełni swoje zobowiązania. Do tej pory w tym roku odbyło się wiele takich sytuacji w DeFi.

Amplyfi.money trafił na pierwsze strony gazet w sektorze po zebraniu 2500 ETH od inwestorów, a następnie w magiczny sposób zniknął w przestrzeni powietrznej. Niestety, nie są sami, Burn Vault Finance ($ BFV) zrobił to samo. W tym roku doszło do ponad 20 głośnych oszustw związanych z wyjściem z DeFi. Droga do sławy DeFi stwarza idealny scenariusz dla oszustów, którzy chcą karmić się FOMO stworzonym przez wysokie zyski i nowe technologie.

Nowi inwestorzy muszą zachować szczególną staranność. Nigdy nie inwestuj w platformę DeFi, dopóki nie SPRAWDZISZ i nie masz pewności co do trwałości projektu.

Cloud Mining Schemes – BTC Scams

Oszustwa związane z kopaniem w chmurze to jeden z najstarszych, ale najskuteczniejszych sposobów kradzieży Bitcoinów nowych użytkowników. W klasycznym oszustwie w chmurze firma prosi Cię o zainwestowanie swojego Bitcoina. W zamian otrzymujesz udział w mocy obliczeniowej platformy. Ta moc mieszania powinna zostać wykorzystana w celu wydobycia Bitcoinów z zyskami podzielonymi między wszystkich członków puli. Jednak fundusze te płacą tylko wcześniejszym inwestorom. W ten sposób platforma wydaje się legalna przez pewien czas. Aby stymulować większe uczestnictwo, platformy te obiecują niewiarygodne zwroty i umowy, takie jak umowy na całe życie. Gdy platforma zapewni wystarczające zyski, witryna nagle stanie się niedostępna w Twoim regionie. Jeden z najbardziej nagłośnionych oszustw związanych z kopaniem w chmurze miał miejsce w 2019 roku. W tym incydencie trzech mężczyzn zostało aresztowanych za kradzież 722 milionów dolarów oszustwa kryptowalutowego za pośrednictwem sieci BitClub.

Dokumenty sądowe ujawniły, że grupa zabiegała o pieniądze od inwestorów w zamian za udziały w pulach wydobywających kryptowaluty. Co gorsza, nagradzali także inwestorów za rekrutację nowych inwestorów. Kradzież portfela sprzętowego

Oszustwa związane z portfelami sprzętowymi są jednymi z najsmutniejszych, o których słyszy się, ponieważ oznacza to, że ktoś robił wszystko, aby zabezpieczyć swoją kryptowalutę, ale ukradziono mu wszystko. Oszustwa sprzętowe mogą mieć kilka różnych odmian. W jednym scenariuszu oszuści sprzedają portfele sprzętowe użytkownikom z tajną frazą seed ukrytą pod zdrapką. Instrukcje dla portfela proszą użytkowników o użycie klucza początkowego do konfiguracji. Po skonfigurowaniu portfela hakerzy mogą uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca na świecie i wyczerpać środki w ciągu kilku sekund.

Hardware Wallet Scam

Najlepszym sposobem uniknięcia tego oszustwa jest kupowanie portfeli wyłącznie od renomowanych dostawców. Nigdy nie należy kupować używanego portfela sprzętowego ani nawet jednego z innego źródła, takiego jak eBay. Jeśli poważnie myślisz o zabezpieczeniu swojej kryptowaluty, prawdopodobnie nie powinieneś kupować swoich zabezpieczeń na portalach aukcyjnych.

Fake Mining Rigs – Oszustwa BTC

Kolejnym oszustwem, który wydaje się nabierać rozpędu w tym sektorze, są fałszywi dostawcy platform górniczych. Ilekroć wartość BTC rośnie, ci oszuści trafiają na rynek z nowymi i ekscytującymi platformami wydobywczymi, które obiecują niemożliwe zwroty. W niektórych przypadkach wyślą ci sprzęt, który nie działa lub rażąco gorzej. Te hacki rozszerzyły ostatnio swoje wysiłki. Zdarzają się przypadki, gdy włamali się na renomowane konto na rynkach, takich jak Alibaba i zaczęli sprzedawać swoje wadliwe produkty.

Większość użytkowników zapozna się na portalu z gwiazdorską i uwiarygodnioną historią sprzedawcy i założy, że nie ma możliwości, aby firma zaryzykowała swoją reputację w zakresie podejrzanego handlu btc. Jednak później okazało się, że firma utraciła kontrolę nad rynkiem.

Najłatwiejszym sposobem uniknięcia tego oszustwa jest zakup koparki kryptowalutowe bezpośrednio od producenta. Ponadto nigdy nie powinieneś płacić za jakiekolwiek produkty w serwisie eBay, Amazon, Alibaba lub innych rynkach internetowych za pomocą BTC, dopóki platforma nie zaakceptuje bezpośrednio kryptowaluty.

Wielkie oszustwa związane z btc, których należy unikać – wiedza to połowa sukcesu Teraz, gdy masz lepsze zrozumienie najczęstszych oszustw związanych z BTC, które działy się w 2020 roku, jesteś gotowy, aby chronić swoje kryptowaluty. Zawsze bądź czujny i zawsze utrzymuj silny protokół bezpieczeństwa.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.securities.io/big-bitcoin-scams-to-avoid-for-2020/


Author: BitcoinSV.pl
CEO