FED poszukuje Menedżera w USA, który będzie się zajmował stablecoinami i CBDC

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych chce być bardziej zaangażowana w sektor walut cyfrowych i stablecoinów banku centralnego, jak pokazuje jej najnowsze ogłoszenie o pracę. Wybrany kandydat będzie odpowiedzialny za powstające systemy płatności, rozliczeń i rozrachunku Fed.

Opublikowana na LinkedIn oferta pracy jest przeznaczona dla menedżera programów polityki innowacji cyfrowych. „Menedżer będzie kierował sekcją, która może monitorować, nadzorować i oceniać ryzyko i zarządzanie ryzykiem oraz / lub opracowywać, wdrażać i interpretować krajowe i międzynarodowe polityki, standardy, regulacje i wytyczne dotyczące zarządzania ryzykiem w zakresie infrastruktury rynku finansowego” – podkreśla lista .

Jednym z kluczowych obowiązków menedżera będzie nadzorowanie zaangażowania Fed w powstające systemy oparte na technologii. W szczególności regulator stara się nadzorować „zmieniający się charakter platform pieniężnych i płatniczych”. W świecie, w którym płatności stają się coraz bardziej cyfrowe, Fed chce, aby jego menedżer ocenił „potencjalne korzyści i zagrożenia związane z aktywami cyfrowymi, takimi jak stablecoiny i waluty cyfrowe banku centralnego, wpływ innowacji cyfrowych na działalność Fed i nadzór nad usługami finansowymi oraz ramy nadzorcze i regulacyjne dla nowych platform płatniczych, działań i instytucji ”.

Organ nadzorczy ujawnił, że będzie chciał ściślej współpracować z innymi właściwymi organami, aby regulować branżę. W chwili publikacji w prasie o stanowisko ubiegało się 28 kandydatów za pośrednictwem LinkedIn.

Oferta pracy pojawia się w czasie, gdy rząd USA coraz bardziej angażuje się w nadzór nad stablecoinami. W styczniu Biuro Kontrolera Walut zezwoliło bankom w USA na uczestnictwo w wykorzystywaniu stablecoinów do działań płatniczych. W swoim piśmie biuro OCC stwierdziło: „Nasz list usuwa wszelką niepewność prawną dotyczącą uprawnień banków do łączenia się z łańcuchami bloków jako węzłów walidacyjnych, a tym samym do dokonywania płatności stablecoinami w imieniu klientów, którzy coraz częściej wymagają szybkości, wydajności, interoperacyjności i niskich koszt związany z tymi produktami ”.

Jeśli chodzi o CBDC, przewodniczący Fed Jerome Powell wskazał, że regulator nie spieszy się. Przemawiając dwa tygodnie temu, Powell stwierdził: „Nie odczuwamy potrzeby ani nie musimy być pierwsi [na CBDC]. W rzeczywistości mamy już przewagę jako pierwszy gracz, ponieważ [USD jest] walutą rezerwową ”.

Powell odrzucił wszelkie nadzieje, że Fed uruchomi CBDC w najbliższej przyszłości, mówiąc, że zajmie to kilka lat. Dodał jednak, że trzeba dużo zainwestować, aby zrozumieć podstawową technologię blockchain.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/us-fed-seeking-manager-with-a-focus-on-stablecoins-and-cbdcs/


Author: BitcoinSV.pl
CEO