16,4 mln transakcji w jednym bloku! Bitcoin SV bije kolejny rekord

Lubimy duże bloki. Pojemność transakcja Bitcoin jest po prostu zachować się coraz większe, a w tym tygodniu rekord wynosi 16,415,525 transakcje w jednym bloku,najwyższej liczby na każdym blockchainie , kiedykolwiek. 

Testowa sieć Bitcoina (STN) na bloku nr 14287 3 lutego 2021 r., miał prawie 3,15 GB. pojemności.

Blok „zarobił” również swojemu górnikowi 32,38 BSV z tytułu opłat. Chociaż zdarzyło się to w sieci testowej (co oznacza, że ​​nie są to bitcoiny, które faktycznie można wykorzystać jako pieniądze), jest to wskazanie, ile procesor transakcji mógłby zarobić, potwierdzając regularnie bloki tego rozmiaru.

Zaledwie rok temu rekord stanowił 1 GB. Blok ten zawierał 5.449.866 transakcji. Wszystko to pokazuje, że blockchain BSV przygotowuje się do obsługi dużych zbiorów danych w aplikacjach korporacyjnych. Aplikacje te działałyby w skali globalnej i mogłyby obejmować aplikacje finansowe, dane IoT, rejestry rządowe i majątkowe, giełdy, dane zdrowotne, kontrakty i szeroką gamę tokenizowanych „aktywów”, które reprezentują wszystko, od punktów lojalnościowych po inne waluty.

Należy pamiętać, to wszystko z wykorzystaniem istniejącej Bitcoin protokół, Bitcoin SV węzeł. W ciągu kilku lat programiści z nChain chcą wypuścić „ Teranode ”, protokół o jeszcze większej przepustowości przeznaczony dla przedsiębiorstw, który pewnego dnia przejmie operacje SV Node (zachowując oryginalne zasady Bitcoina i zachęty ekonomiczne).

Żaden blockchain nie może liczyć na powszechne przyjęcie i użycie bez tego rodzaju możliwości. I musi się to zdarzyć w łańcuchu, inaczej nie ma sensu mieć łańcucha blokowego. Dlatego oryginalny Bitcoin, jako BSV, koncentruje się na szybkości łańcucha i zdolności do budowania bardziej użytecznej (i bezpiecznej) sieci globalnej. Cokolwiek Internet może teraz zrobić, BSV zamierza robić na swoim łańcuchu bloków – w sposób, który nie jest tak zepsuty i niepewny jak dzisiejszy Internet.

Umieszczanie rzeczy w perspektywie

Chociaż 16 415 525 transakcji w jednym bloku to na razie rekord, na stronie głównej STN czytamy: „Nie jest zbyt trudno stworzyć pojedynczy blok z dużą liczbą transakcji, o wiele trudniej jest utrzymać ten wskaźnik w dłuższym okresie czasu . ” Tylko w zeszłym tygodniu STN przez krótki okres osiągnął ponad 9 000 transakcji na sekundę , co również było dużym skokiem.

Bitcoin’s Scaling Test Network (Testowa sieć Bitcoin SV) ma podobne możliwości techniczne jak główna sieć BSV, więc przetwarzanie transakcji przy tego rodzaju wolumenie jest technicznie możliwe dzięki ulepszeniom oprogramowania. Jednak przed uwolnieniem tego rodzaju mocy w sieci głównej należy rozważyć inne kwestie.

Obejmują one rozmiar i układ sieci głównej . Na początek jest znacznie większy niż STN pod względem liczby węzłów, a także różnorodności fizycznych lokalizacji, systemów i niezależnych operatorów. STN, który jest czwartym wcieleniem sieci testowej BSV, jest zaprojektowany do modelowania sieci głównej „świata rzeczywistego”, aby zobaczyć, co jest możliwe w idealnych warunkach.

Twórcy STN zauważają również, że Bitcoin, podobnie jak gospodarka świata rzeczywistego, powinien spodziewać się codziennych „szczytowych” i „regularnych” okresów aktywności. Jego celem jest raczej pokazanie, co można osiągnąć i utrzymać przez dłuższy czas, zamiast bicia rekordów pojedynczymi blokami. Blok ze znacznie mniejszą liczbą transakcji może również mieć większy rozmiar (danych).

Mimo to 16,4 miliona transakcji w jednym bloku to ogromna liczba. To wykracza poza możliwości innych sieci blockchain, niezależnie od tego, czy są one zorientowane na przetwarzanie danych, czy też do jednego celu. To kolejna demonstracja tego, czym naprawdę jest Bitcoin, do czego dąży i do czego ma nadzieję zostać wykorzystany w przyszłości.


Author: Bitcoin Feniks