Deweloper Ethereum, Virgil Griffith, musi zmierzyć się jeszcze ze sprawą sądową.

Ethereum Developer Virgil Griffith's Court Case May Start in 2021 - Decrypt

Deweloper Ethereum, Virgil Griffith, będzie musiał zmierzyć się z jury za rzekomą pomoc rządowi Korei Północnej w uniknięciu sankcji za pomocą walut cyfrowych . Sędzia z Nowego Jorku odrzucił wniosek Griffitha o oddalenie sprawy przeciwko niemu.

Griffith został aresztowany w listopadzie 2019 roku po powrocie do USA z Korei Północnej. Brał udział w konferencji blockchain w kraju azjatyckim, na której, jak twierdzi Departament Sprawiedliwości, pomógł reżimowi uniknąć sankcji za pomocą walut cyfrowych. Od czasu aresztowania toczy walkę z DoJ, starając się o oddalenie swojej sprawy.

Zespół prawny Griffitha złożył wniosek o oddalenie w październiku 2020 roku. Prawnicy argumentowali, że sprawa rządu przeciwko deweloperowi Ethereum byłaby fatalna w skutkach. Prawnik Brian Klein stwierdził ponadto, że Departament Sprawiedliwości nie przedstawił faktów, które stanowią przestępstwo. Informacje, które Griffith przekazał w Korei Północnej, są również publicznie dostępne w Internecie, argumentował Klein.

Law360 poinformował, że sędzia federalny z Nowego Jorku odrzucił wniosek o oddalenie. Sędzia orzekł, że rząd przedstawił w swoich zarzutach wystarczająco dużo faktów, aby uzasadnić proces dla Griffitha. Odrzucił również twierdzenia Griffitha, że ​​świadomie nie pomagał rządowi Korei Północnej uniknąć sankcji. Zacytował smsy, które badacz wysyłał do swoich znajomych, co wskazywało, że jest w pełni świadomy tego, co robi. W jednym z nich spekulował, że zainteresowanie Korei Północnej walutami cyfrowymi „prawdopodobnie miało na celu uniknięcie sankcji.

W innym sms-ie stwierdził: „Bardzo chcielibyśmy odbyć podróż Ethereum do Korei Północnej i skonfigurować węzeł Ethereum. […] To pomoże im ominąć obowiązujące na nich sankcje ”.

Jak donosi CoinGeek, proces Griffitha ma się rozpocząć we wrześniu 2021 roku . Zespół prawny dewelopera miał czas do 30 grudnia 2020 r. Na złożenie pisemnego sprzeciwu co do terminu rozprawy.

Obecne starcie Griffitha z prawem nie jest być może zaskoczeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego przeszłość, w której został oskarżony o bunt. Zostając programistą w młodym wieku, opracował WikiScanner, narzędzie, które pozwala Wikipedii weryfikować, kto wprowadza zmiany na jej stronach. Narzędzie miało pomóc Wikipedii w zwalczaniu sabotażu i propagandy.


Author: Bitcoin Feniks