Crypto Crime Cartel: koniec jest bliski dla Tether`a

Za każdym razem, gdy kurtyna się podnosi w sprawie działalności Tether, oświadczenia kierownictwa zmieniają się dramatycznie. Na przykład wiemy teraz, że Tether i giełda Bitfinex są w rzeczywistości własnością i są obsługiwane przez te same osoby (firmą macierzystą jest iFinex). Nie zawsze tak było: w rzeczywistości do 2017 roku firmy utrzymywały, że nie ma żadnego związku między nimi (zapytany w pewnym momencie, czy obie firmy są takie same, dyrektor generalny Bitfinex, Phil Potter, zaprzeczył, mówiąc, że obie firmy są takie same tylko w tych samych bankach.

Następnie, kiedy Panama Księgi, które wyciekły w tym roku, pokazały, że to nieprawda (w tym ujawnienie, że Potter był w rzeczywistości dyrektorem Tether), Tether nie przyznaje się do wycieku i zaczyna żyć tak, jakby nim nie było i nigdy było tajemnicą, że obaj są prowadzeni przez tych samych ludzi. Albo co powiesz na to, że Tether zadał sobie wiele trudu, aby wykazać, że każdy Tether (USDT) jest poparty 1: 1 dolarem amerykańskim, co utrzymywał do momentu, w którym nie mieli innej możliwości przyznania prawdy, przyznając się – poprzez oświadczenie pod przysięgą – że w najlepszym przypadku każdy USDT jest objęty stopą procentową 74%, a niekoniecznie czystymi dolarami amerykańskimi? Za każdym razem, gdy pozew lub dochodzenie regulacyjne odsłania kolejną warstwę historii Tether, nasze rozumienie dokładnie, czym jest Tether i jak działa, zmienia się dramatycznie, podczas gdy Tether wydaje się swobodnie walczyć z ciosami, zmieniając za każdym razem twierdzenia, które mu pasują. , oferując wszelkie frazesy lub kłamstwa, które według niego mogą ujść na sucho. Ale Tether nie może wiecznie wyprzedzać prawdy.

Znajduje się na celowniku śledztwa w sprawie oszustwa prowadzonego przez biuro prokuratora generalnego Nowego Jorku, podczas gdy wiele pozwów zostało połączonych w jeden gigantyczny pozew zbiorowy, w którym zarzucane są oszustwa i masowe manipulacje rynkowe prowadzone przez Tether i Bitfinex. Niestety, Tether może odgrywać znacznie większą rolę w machinacjach branży aktywów cyfrowych, niż chciałaby jakakolwiek rozsądna osoba. Dlatego wynik tych działań prawnych może potencjalnie określić znacznie więcej niż 180 podjętych przez zespół PR Tether. Początkowy con Do niedawna Tether twierdził – głośno – że jest wspierany przez amerykańską walutę. W tych twierdzeniach nie było dwuznaczności: Tether reklamował się jako „stablecoin” i do 26 lutego 2019 r. Na pierwszej stronie Tether można było znaleźć następujące informacje:

Every tether is always backed

Brzmi dobrze: ciesz się wygodą aktywów cyfrowych bez stawiania czoła brzydkiej zmienności tak często z nimi związanej. Jednak nigdy nie było niezależnego audytu tego stablecoina. Stopień, w jakim USDT jest wspierany przez USD, jest niemal całkowitą tajemnicą, a żądania dowodu na poparcie Tethera spotkały się z zaciemnieniem, jeśli nie całkowitym oszustwem ze strony Tether.

Na przykład w 2017 r. Tether zlecił firmie księgowej Friedman LLP przeprowadzenie „audytu” bilansu Tether. Pomimo tego, że Tether ogłosił go jako odpowiedź na sceptyków, wyniki Friedmana skończyły się raportem, w którym co najwyżej stwierdzono, że ilość dolarów posiadanych przez Tether jest równa liczbie USDT w obiegu: z bardzo ważnym zastrzeżeniem, że firma zrobiła nie oceniał warunków żadnego z rachunków bankowych Tether, czy Tether mógł w ogóle uzyskać dostęp do funduszy, a co może najbardziej uderzające, że nie mógł zweryfikować, czy środki te zostały przeznaczone na cele inne niż wsparcie USDT.

To oczywiście nie wystarczyło. Potem, po wielokrotnych obietnicach udowodnienia samej przesłanki, na której zbudowano Tether, Tether nagle zmienił kierunek. Nie doszło do tego w formie audytu, ale Tether całkowicie wymyślił założenie, na którym został (rzekomo) zbudowany: Tether po cichu zmienił język na swojej stronie internetowej, udowadniając to, co sceptycy mówili o Tether przez cały czas: tak nie jest w ogóle wspierane 1 do 1 według waluty. Zamiast powyższej obietnicy jest teraz następująca:

Every tether is always 100% backed

Spójrz na obietnice złożone przez personel Tether, w tym jego własnego radcę prawnego, w przygotowaniu do tej chwili. W żadnym momencie nikt związany z Tether nie wskazał niczego innego niż całkowite wsparcie USD.

Dopóki ta zmiana nie została wprowadzona, nie można znaleźć, powiedzmy, głównego radcy prawnego firmy Tether, Stuarta Hoegnera, wskazującego, że Tethers są wspierane przez połączenie USDT i innych aktywów finansowych. W rzeczywistości, gdy nagła zmiana kursu miała miejsce w lutym 2019 r.,

Wkrótce potem Hoegner podpisał oświadczenie w dochodzeniu NYAG w sprawie Tether, w którym przyznaje, że Tether ma rezerwy tylko na 74% emisji „stablecoinów”. Czas tych dwóch wydarzeń powinien mówić sam za siebie: po latach zaprzeczeń ze strony wszystkich szczebli przywództwa Tether w końcu przyznają, że założeniem leżącym u podstaw ich działalności było kłamstwo. Przyznali to nie z powodu lojalności wobec zwolenników, których wprowadzili w błąd, ale dlatego, że wszystkie inne ścieżki zostały zamknięte przez szybko wkraczające śledztwo NYAG.

Problem nie polega na tym, że Tether nie jest wspierany 1: 1 przez USDT, ale że przez najdłuższy czas Tether twierdził, że tak było – wyczerpując wszystkie możliwe ścieżki, aby uniknąć audytu, a kiedyś nie ma już miejsca na prowadzenie go po cichu przestał zgłaszać roszczenia.

Niestety, nie jest to najgorsza rzecz, o jaką Tether jest oskarżany. Jednak wieloletnie kłamstwa Tether, że jego moneta była zabezpieczona dolarem amerykańskim, jest jedynie ruchomą częścią większego oszustwa.

Prokurator Generalny Nowego Jorku ogłasza dochodzenie w sprawie Bitfinex, Tether Wiele z tego miało miejsce na tle otwartego dochodzenia przeprowadzonego przez prokuratora generalnego Nowego Jorku w sprawie Bitfinex and Tether w związku z pozorną stratą wartości 850 mln USD połączonych funduszy klientów i korporacji, które nie zostały zgłoszone inwestorom i mogą stanowić oszustwo dotyczące papierów wartościowych i towarów .

Pieniądze zniknęły, gdy Bitfinex najwyraźniej przekazał setki milionów podejrzanej panamskiej firmie zajmującej się przetwarzaniem płatności o nazwie Crypto Capital Corp, najwyraźniej zlecając przechowywania funduszy i wypłaty / depozyty tej firmie. Według NYAG zostało to zrobione bez umowy między Bitfinex a Crypto Capital i z nie do końca jasnych powodów fundusze przepadły.

Bitfinex i Tether twierdzą, że pieniądze są uwiązane w serii zamrożeń aktywów wymuszanych przez wiele zagranicznych rządów na rachunkach bankowych Crypto Capital.

Prezes Crypto Capital został w 2019 roku postawiony w stan oskarżenia o oszustwa, prezes firmy został ekstradowany do Polski pod zarzutem narkotyków i prania pieniędzy.

Jeden ze znaczących operatorów Crypto Capital, Reginald Fowler, został również oskarżony o prowadzenie nielicencjonowanej działalności w zakresie przesyłania pieniędzy dla handlowców aktywami cyfrowymi.

Chociaż jest to oczywiście katastrofalne dla Bitfinex, istnieją powody, by sądzić, że wiedzieli, że Crypto Capital nie jest całkowicie legalnym przedsięwzięciem. Przez cały okres, w którym Crypto Capital był zaangażowany przez Bitfinex, klienci chcący dokonać wpłaty na giełdę kierowaną do Crypto Capital, od którego otrzymaliby dane do wpłaty na konto bankowe powiązane z kolejną firmą.

Klienci byliby poinstruowani o zachowaniu poufności instrukcji bankowych, a jednocześnie otrzymywaliby instrukcje kłamstwa przy dokonywaniu depozytu poprzez oznaczenie transakcji jako „przelew skarbowy z powrotem na moje własne konto”. volume_upcontent_copysharestar_border

W każdym razie Bitfinex nie ma już dostępu do funduszy – jest to ogromna strata, której Bitfinex nie ujawnił inwestorom. Zamiast tego, jak twierdzi NYAG, Bitfinex wykorzystał do 900 milionów dolarów z rezerw Tether na pokrycie straty i ukrycie tego, co musiało być krytycznym problemem z wypłacalnością.

Pamiętaj, że było to w okresie, w którym Tether wciąż twierdził, że jego moneta jest w pełni zabezpieczona walutą amerykańską – co jest praktycznie niemożliwe, jeśli 900 milionów dolarów zostało przelane do siostrzanej firmy.

Dochodzenie nadal trwa, a zarzuty nie zostały jeszcze wniesione. Prokurator generalny Nowego Jorku zabezpieczył nakaz sądowy zakazujący Bitfinex przejęcia dalszych rezerw Tether i wymagający od firm przedstawienia wszystkich dokumentów związanych z oskarżeniami, które mają zawierać dokumenty pożyczki dotyczące masowych przepływów gotówki między tymi dwoma podmiotami. Zakładając, że te dokumenty zostaną opracowane, możemy uzyskać pierwszy prawdziwy wgląd w to, jak rozpuszczalnikowe są Tether i Bitfinex. Ostateczny termin przekazania mija 15 stycznia 2020 r., A tether do Lutego 2021 r. zdążył nadrukować ponad 25 miliardów z powietrza

Kiedy to prawdopodobnie decyzja zostanie podjęta przez Prokuraturę Generalną w sprawie opłat za oszustwa związane z papierami wartościowymi i towarami.

Konspiracja Tether-BTC W listopadzie 2019 roku badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Teksasie wykazały, że ogromne ilości Tether – niezależnie od faktycznego zapotrzebowania na gotówkę na monetę – przechodzą z Bitfinex (giełdy należącej do tych samych osób, co własny Tether) na wymianę Poloniex i Bittrex w zamian za BTC —I byli w stanie powiązać te ruchy z przewidywalnymi skokami cen BTC.

W rzeczywistości badania łączą tę działalność z notorycznym wzrostem cen BTC w 2017 roku. Od tego czasu Tether i Bitfinex zostali oskarżeni w czterech procesach sądowych, z których wszystkie oskarżają firmy o manipulacje rynkowe zidentyfikowane w badaniach przeprowadzonych przez University of Texas.

Obie firmy są oskarżane o zmowę w celu manipulowania ceną BTC poprzez drukowanie niezabezpieczonego Tether i używanie go do kupowania większości skupowanego BTC, sztucznie zawyżając jego cenę.

Oświadczenia złożone przez Tether, że aktywa były w pełni zabezpieczone przez dolara amerykańskiego, miały duży wpływ na efekt domina tych zakupów. Pozwy zostały skonsolidowane w stanie Nowy Jork w styczniu 2020 r., A Poloniex i Bittrex zostali dodani jako oskarżeni w czerwcu 2020 r.

Za ich rolę jako pośredników. Pozew identyfikuje dwa adresy portfeli, które, jak twierdzi, zostały użyte przez Bitfinex do wykonania schematu na każdej giełdzie i że obie giełdy wiedziały, że portfele były używane przez Bitfinex do zawyżania ceny BTC.

Pozwy – i badania UT – są jedynie krystalizacją uporczywych oskarżeń otaczających Tether, wprowadzającymi w błąd twierdzeniami o tym, w jaki sposób wspierane są jego aktywa i rolę, jaką odgrywa na bardzo niestabilnym rynku BTC.

Śledzenie drukowania Tether względem ruchów ceny BTC ujawnia podejrzaną korelację między nimi. Zostało to zademonstrowane w obecnie ograniczonym wątku na Twitterze, użytkownik @JacobOracle podkreślił cenę BTC zestawioną z szybkością drukowania Tether:

Tether’s printing rates

Krytycy i obserwatorzy rynku od lat hałasują na temat tego wzorca – skoków cen BTC po wydaniu nowego Tether. Biorąc pod uwagę, że Tether przeszedł od twierdzenia, że ​​jego moneta jest w 100% wspierana przez dolara w dół, do przyznania, że ​​jest w najlepszym przypadku 74%, pozorny wpływ Tether na cenę BTC powinien być powodem do ogromnego niepokoju.

Napływ Tether na giełdy prowadzący do skoków cenowych dla BTC na podstawie tego, że Tether ma wartość zgodną z USD to jedno. Ale w miarę upływu czasu stopień, w jakim Tether mówi, że USDT jest faktycznie powiązany z fiat, staje się coraz mniejszy: nie tak dawno było to w 100%; teraz jest w 74% wspierany, a nie tylko przez fiat.

W tempie, w jakim Tether zmienia swoje stanowisko w tej sprawie, odkryjemy, że Tether nie ma żadnego pokrycia w ciągu roku. Stwarza to ogromne ryzyko dla obecnej zmienności BTC: im więcej dowodów na faktyczne (brak) pokrycia Tether wyjdzie, tym bardziej inwestorzy zobaczą, że boom BTC został zbudowany na niewiele więcej niż maszynach drukarskich firmy o potencjalnie skrajnej wypłacalności i które mogą zostać postawione w stan oskarżenia lada dzień.

Służy to jako przypomnienie, że pomimo postępów czynionych przez organy regulacyjne i prokuratorów w powstrzymywaniu najgorszych oszustów w branży, wciąż rozpaczliwie potrzebujemy regulacji i egzekwowania, aby chronić inwestorów w czasie, gdy gromadzą się oni w cyfrowych aktywach ze swoimi środkami.

Przed nami wzburzone morze Choć sytuacja Tethera jest zła, zwycięstwo Joe Bidena nad prezydentem Donaldem Trumpem w listopadzie jest zachęcającym znakiem, że dni lekkomyślnych manipulacji cenami i wyzysku konsumentów są policzone.

Po zaprzysiężeniu Biden rozpocznie wyznaczanie stanowisk, z których jeden będzie obejmował nowego przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – a obecnym faworytem jest były przewodniczący amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC) Gary Gensler.

Dla zwolenników bezpiecznego, regulowanego i uczciwego ekosystemu zasobów cyfrowych Gensler to wymarzone spotkanie. Dla tych, którzy czerpią korzyści z obecnych niedociągnięć regulacyjnych, jest to koszmar – przynajmniej jeśli czas Genslera na CFTC jest czymś, przez co trzeba przejść. Pod przewodnictwem Genslera CFTC przekształciła się z bezobsługowego regulatora w agresywną branżową instytucję nadzorującą, a Gensler został uznany za kluczowy czynnik napędzający reformę rynku pochodnych instrumentów finansowych w centrum światowego kryzysu finansowego w 2008 roku.

Reformy obejmowały wprowadzenie wymogów dotyczących raportowania w czasie rzeczywistym, obowiązków rejestracyjnych dla dealerów oraz szeregu środków ochrony konsumentów. Najbardziej ekscytujący jest jego dorobek w stawianiu przed sądem złych aktorów pod jego jurysdykcją: nadzorował postępowania przeciwko pięciu instytucjom finansowym zamieszanym w skandal LIBOR w 2012 r., Które zakończyły się karami w łącznej wysokości 1,7 miliarda dolarów. Afera LIBOR odnosi się do okresu zmowy finansowej między bankami w celu manipulowania LIBOR, referencyjną stopą procentową używaną do wyceny kredytów i innych instrumentów pochodnych.

Czas Genslera w CFTC jest użytecznym wskaźnikiem tego, jak może wyglądać jego kadencja w SEC – przede wszystkim dlatego, że stan branży finansowej w tym okresie przypomina obecną fazę, przed którą stoi branża aktywów cyfrowych.

Na szczęście nowy dzień dla branży aktywów cyfrowych już świta. Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy, które wejdą w życie na początku 2021 r., Każdemu przyłapanemu na naruszeniu przepisów w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy można odmówić zasiadania w zarządzie dowolnej amerykańskiej instytucji finansowej przez 10 lat.

Oznacza to, na przykład, że gdyby tak już było, Reginald Fowler nigdy nie byłby w stanie pomóc Tetherowi i Bitfinex ukryć skandalu. To może być tylko dobra rzecz. Bąbelki pop. Kiedy to robią, organy regulacyjne – szczególnie ludzie tacy jak Gary Gensler – rozprawiają się z trudem poprzez gruntowne reformy i ciężkie działania egzekwujące. Jeśli Gensler rzeczywiście zostanie zaprzysiężony na krzesło SEC, będzie miał dla niego pracę.

Na koniec bez komentarza – Tether się drukowaniem Usdt bez pokrycia chwali i zyskuje największe uznanie w oczach społeczności BTC…….

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/crypto-crime-cartel-the-end-is-nigh-for-tether/


Author: BitcoinSV.pl
CEO