BTC może się całkowicie zepsuć, nie ma rzeczywistego zaplecza

Szef Banku Rozrachunków Międzynarodowych uważa, że ​​Bitcoin może całkowicie się załamać. Agustín Carstens, dyrektor generalny BIS, skrytykował użycie btc jako waluty, ponieważ „nie ma on żadnej wartości”.

Uważa, że ​​cyfrowa waluta banku centralnego to przyszłość płatności cyfrowych. Carstens przemawiał na seminarium politycznym w Hoover Institute, gdzie zagłębiał się w przyszłość systemu monetarnego. Chociaż przyznał, że przyszłość zostanie zdefiniowana przez cyfrowe systemy płatności, wątpił, czy btc nadaje się do tej roli.

Postrzega btc jako „bardziej spekulacyjny składnik aktywów niż pieniądze”. Podwoił swoją krytykę btc, opisując go jako „Tesla bez samochodów – obserwatorzy są nim zafascynowani, ale brakuje faktycznego wsparcia wartości”. Dodał: „Być może sieć Bitcoin powinna być postrzegana bardziej jako społeczność graczy online, którzy wymieniają prawdziwe pieniądze na przedmioty, które istnieją tylko w cyberprzestrzeni. Bitcoin stanowi własną jednostkę rozliczeniową, ale wahania wartości oznaczają, że ustalanie cen w bitcoinach jest nierealne.

Podważa to również jego użyteczność jako środka wymiany i sprawia, że ​​jest to kiepski magazyn wartości ”. Przede wszystkim inwestorzy muszą mieć świadomość, że BTC „może się całkowicie zepsuć” – dodał. Carstens, który wcześniej był gubernatorem Banku Meksyku, dalej zgłębiał „energochłonny protokół” Bitcoina, w którym górnicy utrzymują bezpieczeństwo systemu. „Smutnym efektem ubocznym jest to, że system zużywa więcej energii elektrycznej niż cała Szwajcaria. W przyszłości, gdy Bitcoin zbliża się do swojej maksymalnej podaży wynoszącej 21 milionów monet, „emerytura” górników spadnie. W rezultacie wydłuży się czas oczekiwania ”.

Dla społeczności Bitcoin SV spadek nagród blokowych został złagodzony wraz ze wzrostem rozmiarów bloków, a co za tym idzie, wzrostem liczby transakcji na blok. Podczas gdy zrzuty lotnicze nadal opierają się na nagrodzie blokowej, społeczność BSV zwróciła się do przetwarzania transakcji, zapewniając stały dochód pomimo zaprogramowanego spadku nagród blokowych co cztery lata.

Dla Carstens najlepszym rozwiązaniem „niedociągnięć” Bitcoina jest cyfrowa waluta banku centralnego. BIS niedawno przeprowadził ankietę, w której wykazał, że 86% banków centralnych prowadzi jakieś badania lub wdraża CBDC.

Doszedł do wniosku: „Pomimo wszystkich ograniczeń związanych z Bitcoinem i innymi kryptowalutami bez zezwolenia, większa ekonomiczna obietnica tkwi w„ dozwolonym ”wariancie DLT”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bis-head-bitcoin-may-break-down-altogether-has-no-actual-value-backing/


Author: BitcoinSV.pl
CEO